کد خبر: ۳۵۴۰۳
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
مسئول دفتر شورای نگهبان در استان کرمان در پاسخ به اعتراض یکی از نامزدهای حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد گفت:
مسئول دفتر شورای نگهبان در استان کرمان درباره تخلف انتخابات در شهربابک در روز برگزاری انتخابات گفت: در روز برگزاری انتخابات یک مورد شکایت از شهربابک داشتیم که عنوان شد از شهرستان دیگر برای دادن رای آمده اند که بلافاصله با رییس دفتر نظارت در آن شهرستان و هیئت نظارت تماس گرفتیم و مواظبت کامل صورت گرفت و بعد از آن گزارشی نشد.

مسئول دفتر شورای نگهبان در استان کرمان درباره تخلف انتخابات در شهربابک در روز برگزاری انتخابات گفت: در روز برگزاری انتخابات یک مورد شکایت از شهربابک داشتیم که عنوان شد از شهرستان دیگر برای دادن رای آمده اند که بلافاصله با رییس دفتر نظارت در آن شهرستان و هیئت نظارت تماس گرفتیم و مواظبت کامل صورت گرفت و بعد از آن گزارشی نشد.

"رضا رضائی" اظهار کرد: ملت ایران در عرصه های مختلف اجتماعی حضور فعال و گسترده دارند و در انتخابات علی رغم همه مشکلات و مسائلی که به وجود آمده، سنگ اندازی ها و مسائل مختلفی که کشورهای خارجی بر سر راه ملت ایران قرار داد، انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به خوبی برگزار شد.

فعالیت بیش از ۹۰۰۰ نفر ناظر، ناظر مسئول، بازرس ویژه و عوامل در امر نظارت بر انتخابات

وی افزود: در استان کرمان بیش از ۹۰۰۰ نفر ناظر، ناظر مسئول، بازرس ویژه و عوامل انتخابات را در امر نظارت بر انتخابات در ۲۳ شهرستان استان به کار گرفتیم تا انتخابات به خوبی برگزار شد و خوشبختانه هیچگونه موردی که مشکل حاد در انتخابات به وجود بیاورد در استان کرمان نداشتیم و جای تشکر از مردم و مجریان انتخابات دارد.

مسئول دفتر شورای نگهبان در استان کرمان با اشاره به اینک اعتراضات و شکایاتی ممکن است باشد که رسیدگی می شود بیان کرد: در ابتدای فرآیند ثبت نام داوطلبان، قریب به ۳۶۲ نامزد در ۹ حوزه انتخابیه استان کرمان ثبت نام کرده و بررسی ها در هیئت های اجرایی و نظارت انجام و در نهایت ۱۹۰ داوطلب برای رقابت تایید صلاحیت شدند.

در زمان برگزاری تبلیغات انتخاباتی گزارشات مشکل دار نداشتیم

وی افزود: در زمان برگزاری تبلیغات انتخاباتی نیز گزارشات مشکل دار نداشتیم گرچه مسائلی بود و همین هم نباید رخ می داد که مدیریت شد و قانون باید فصل الخطاب باشد.

رضائی اظهار کرد: مردم در روز انتخابات پای صندوق های رای آمدند و ابتکار خوبی که صورت گرفت، آغاز انتخابات از محل مرقد شهید حاج قاسم سلیمانی و گلزار شهدای کرمان بود که از شبکه های مختلف صدا و سیما پخش و گزارشات متعددی از کرمان به کشور و دنیا مخابره شد.

وی تصریح کرد: علی رغم تبلیغات برای عدم حضور مردم، مشکلات اقتصادی و بیماری کرونا اما شور انتخابات عالی بود و بعد از پایان رای گیری که دو بار تمدید و در برخی شعب تا ساعت ۲۴ رای گیری ادامه داشت، شمارش آراء آغاز شد.

رضائی با اشاره به اسامی منتخبان مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کرمان عنوان کرد: در قانون در ارتباط با رسیدگی به شکایات ماده ۶۸ مشخص کرده از تاریخ تشکیل هیئت اجرایی تا دو روز بعد از اعلام نتیجه انتخابات شکایت واصله را بپذیرند و هیئت نظارت نیز تا هفت روز از دریافت شکایت در جلسه مشترک هیئت های اجرایی و نظارت مرکز حوزه انتخابیه تشکیل می شود، به آن رسیدگی کنند.

مسوول دفتر شورای نگهبان در استان کرمان گفت: کسانی که از نحوه برگزاری انتخابات شکایت دارند، می توانند در مدت هفت روز از تاریخ اخذ رای شکایت مستند خود را به دبیرخانه شورای نگهبان نیز تسلیم کنند.

وی با تاکید بر اینکه شکایاتی قابل رسیدگی است که مشخصات شاکی یا شاکیان را شامل نام، نام خانوادگی، نام پدر، شغل، نشانی کامل، شماره تلفن و اصل امضای شاکی را داشته باشد تصریح کرد: در صورتی که بدون دلیل و مدرک کسی را متهم کرده و عمل شاکی عنوان افتراء داشته باشد قابل تعقیب و پیگیری است.

رضائی در پاسخ به سئوالی درباره اعتراض یکی از نامزدهای حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد به نتیجه انتخابات بیان کرد: قانون همه چیز را مشخص کرده و ماده ۷۰ قانون می گوید هیئت اجرایی بعد از بررسی شکایت و گزارش ها چنانچه تشخیص دهد امور انتخابات در یک یا چند حوزه صحیح انجام نشده با تایید هیئت نظارت انتخابات یک یا چند شعبه مذبور را در صورتی که در نتیجه انتخابات کل حوزه موثر نباشد باطل اعلام می کند اما اگر در کل حوزه انتخابیه موثر باشد، شورای نگهبان بررسی و با نظر شورا این اقدام صورت می گیرد.

ابطال صندوق ها در سطح شهرستان با نظر استان انجام می شود

مسئول دفتر شورای نگهبان در استان کرمان بیان کرد: مردم و داوطلبان مطمئن باشند اگر شکایت مستندی وجود داشته باشد، بحث بازشماری صندوق ها نیز وجود دارد و ابطال صندوق ها در سطح شهرستان با نظر استان انجام می شود و اگر ابطال حوزه انتخابیه مطرح باشد، با نظر شورای نگهبان انجام می شود.

وی درباره تائید انتخابات در استان افزود: براساس قانون در صورتی که تا پایان مهلت قانونی هیچ شکایتی واصل نشود، گزارش ارائه و نتایج تائید می شود.

رضائی درباره تخلف انتخابات در شهربابک در روز برگزاری انتخابات گفت: در روز برگزاری انتخابات یک مورد شکایت از شهربابک داشتیم که عنوان شد از شهرستان دیگر برای دادن رای آمده اند که بلافاصله با رییس دفتر نظارت در آن شهرستان و هیئت نظارت تماس گرفتیم و مواظبت کامل صورت گرفت و بعد از آن گزارشی نشد.

مسوول دفتر شورای نگهبان در استان کرمان تصریح کرد: در روند برگزاری انتخابات بازرسین ویژه به شهرستان ها اعزام می کنیم که بعد از اعلام این گزارش در شهربابک، یکی از بازرسان ویژه به صورت تمام وقت در آن محل حضور داشته و بر امر برگزاری انتخابات نظارت کرد تا مشکلی به وجود نیاید.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نحوه حضور کارمندان در ادارات و بانک‌ها تا ۲۰ فروردین تمدید شد

رئیس سازمان فناوری اطلاعات: این اطلاعات در کنار دیتابیس اپراتور تلفن همراه که مدتی پیش لو رفته بود، می‌تواند آدرس و کد پستی را بدهد

شناسایی بانک‌های اطلاعاتی حفاظت‌نشده و معرفی به مراجع قضایی

ویروس کرونا چرخ اقتصاد عشایر را لنگ کرد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:تعداد کل موارد مثبت کرونا در استان کرمان به ۲۸۲ نفر رسید

ممنوعیت ورود به تفرجگاه‌ها و مناطق گردشگری کرمان تا ۱۵ فروردین تمدید شد

روشنایی و آب آشامیدنی ۶۲ پارک در رفسنجان قطع شد

بیمه بیکاری به کارکنان صنوف فرهنگی هنری اختصاص داده می‌شود

کارخانه‌های خودروسازی بم فعالیت خود را از سر می‌گیرند

استاندارکرمان: دلیل فشارهای وارده برای تعطیل کردن واحدهای صنعتی را متوجه نمی‌شویم/ما موظف به حفظ سلامتی مردم و همچنین حفظ کشور و اقتصاد آن هستیم

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۶ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)