کد خبر: ۳۵۴۰۵
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۴
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اعلام کرد:
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت شیوع ویروس کرونا در جنوب کرمان را تکذیب کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت شیوع ویروس کرونا در جنوب کرمان را تکذیب کرد.

دکتر"علی اصغر خیرخواه "در پاسخ به یک سری شایعات در فضای مجازی مبنی بر شیوع ویروس کرونا در جنوب استان کرمان و فوت و بستری شدن تعدادی از مبتلایان به این ویروس در بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت با رد این موضوعات گفت:چنین چیزی صحت ندارد. متاسفانه در جامعه فضایی به وجود آمده است که حتی اگر کسی سکته مغزی هم بکند، می گویند کرونا گرفته بود.

وی از آمادگی همه مراکز درمانی جنوب کرمان در مواجهه با ویروس کرونا خبر داد و گفت: همه تمهیدات لازم بهداشتی به صورت جدی در نظر گرفته شده است و طی روزهای اخیر آموزش های لازم به پرسنل بیمارستان ها داده شده است و امیدواریم مورد مثبتی در استان کرمان و جنوب کرمان پیش نیاید.

خیرخواه استفاده از ماسک را به صورت عمومی زمینه ایجاد رعب و وحشت در جامعه عنوان کرد و افزود: مردم باید تنها بهداشت فردی را رعایت کنند و به ایجاد رعب و وحشت در جامعه کمک نکنند.

وی ضمن توصیه همگان به رعایت بهداشت فردی اظهار کرد: باید از نزدیک شدن به افرادی که علائم آنفلوآنزا دارند، خودداری شود و تنها راه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در جامعه بسیار آسان است. در این شرایط باید از روبروسی و رفت و آکدهای خانوادگی پرهیز شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در پاسخ به این سوال که بیشترین گروه های سنی که تحت تاثیر این ویروس قرار می گیرند چه افرادی هستند؟ اظهار کرد: بیشتر کسانی که دارای بیماریهای زمینه‌ای بوده  و یا افراد مسن بیشتر از سایر افراد جامعه تحت تاثیر ویروس کرونا قرار می گیرند.

وی از آموزش و آمادگی پرسنل بیمارستانی در مواجهه با شیوع احتمالی ویروس کرونا خبر داد و گفت: از دو هفته بیش در همه مراکز درمانی جنوب کرمان تمهیدات بهداشتی را پیش بینی کردیم که اگر موارد مشکوکی دیده شد مشکلی پیش نیاید.

خیرخواه  انتشار تصویر استفاده یکی از پرسنل بیمارستان را از پاکت فریزر و دستکش معمولی (آشپزخانه) در فضای مجازی که ادعا شده به یکی از مراکز درمانی جنوب کرمان تعلق دارد را نوعی کم لطفی فضای مجازی و برخی افراد دانست و گفت: این موضوع صحت ندارد و قرار نیست تمام خدمات در موردی که نیاز نیست ارایه شود. اگر ۲۴ ساعته ماسک تولید بشود باز جوابگو نخواهد بود ضمن اینکه پرسنل و مردم باید نکات بهداشتی را رعایت کنند و اگرعکسی پخش بشود مستند بر این نیست که بیماری شیوع پیدا کرده است.

وی در پاسخ به این سوال آیا شرایط آب و هوایی در کاهش شیوع  بیماری و بیمارزایی ویروس کرونا تاثیر دارد؟ نیز به ایسنا گفت: شیوع ویروس کرونا قابل پیش بینی نیست و آب و هوای گرم شاید در کاهش روند شیوع بیماری موثر باشد اما صبحت هنوز عملی نیست.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بار دیگر با تاکید بر اینکه در کل استان کرمان و در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نیز هیچ مورد اثابت شده ای  از کرونا ویروس نداشته ایم،به اهالی رسانه توصیه کرد: به رسانه ها توصیه می کنم برای حفظ آرامش مردم از پخش تصاویری که پرسنل بیمارستان در حال آماده سازی هستند خودداری کنند زیرا وقت مسئولان با این حاشیه های گرفته می شود.

خیرخواه  بر رعایت بهداشت فردی تاکید کرد و افزود: همه چیز را در صورت لزوم  به صورت شفاف بیان خواهیم کرد اما در شرایط کنونی همه را بر رعایت بهداشت فردی دعوت می کنیم. باید عنوان کرد که از دو هفته پیش که هیچ خبری از بیماری نبود جلسات متعددی جهت هماهنگی لازم با فرمانداران و مدیران مراکز درمانی تشکیل شده است.

وی از ارایه آموزش های بهداشت فردی به همراه اجرای طرح قطره خبر داد و گفت:در حال اجرای طرح قطره در جنوب استان کرمان هستیم که همکاران با مراجعه به درب منازل در حال انجام آن هستند که در این طرح به مردم توصیه می شود حتما مسائل بهداشتی را رعایت و نحوه شستشوی دست ها را به مردم آموزش می دهند.

 طی روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر شیوع ویروس کرونا در جیرفت و فوت یک نفر و بستری شدن تعدادی مبتلا در بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت به همراه تصویر استفاده از دستکش آشپزخانه و پاکت فریزر که نشان دهنده کمبود امکانات در این بیمارستان بود، در فضای مجازی دست به دست می شد که با واکنش مردم به همراه بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ویروس کرونا چرخ اقتصاد عشایر را لنگ کرد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:تعداد کل موارد مثبت کرونا در استان کرمان به ۲۸۲ نفر رسید

ممنوعیت ورود به تفرجگاه‌ها و مناطق گردشگری کرمان تا ۱۵ فروردین تمدید شد

روشنایی و آب آشامیدنی ۶۲ پارک در رفسنجان قطع شد

بیمه بیکاری به کارکنان صنوف فرهنگی هنری اختصاص داده می‌شود

کارخانه‌های خودروسازی بم فعالیت خود را از سر می‌گیرند

استاندارکرمان: دلیل فشارهای وارده برای تعطیل کردن واحدهای صنعتی را متوجه نمی‌شویم/ما موظف به حفظ سلامتی مردم و همچنین حفظ کشور و اقتصاد آن هستیم

امروز ورودی تفرجگاه ها و پارک ها مسدود است/هیچ مطلبی درباره عدم سوخت رسانی به مردم در جایگاه ها صحت ندارد

50درصد ظرفیت تخت‌هایمان در اکثر استان‌ها برای کرونا خالی است/تعرفه کرونایی نداریم

حذف کامل واحدهای درسی نیم سال در صورت تقاضای دانشجو مجاز است/کلاس‌های تابستانی برای دروس حذف شده یا ناتمام برگزار خواهد شد

پربازدید ها

تشدید محدودیت‌های ترافیکی در ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه در استان کرمان

۷۶ سوپرمارکت و ۷۴ واحد اماکن و آرایشگاه در رفسنجان پلمب شد

شهروندان به هیچ‌وجه در بوستان‌ها و پارک‌های شهر حضور پیدا نکنند/ هیچ‌گونه خدماتی در بوستان‌های شهر ارائه نمی‌کنیم و سرویس‌های بهداشتی پارک‌ها هم مسدود شده است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان :مجموع مبتلایان به کرونا به 251نفر رسید

سیلاب راه ارتباطی پنج روستا شهرستان قلعه‌گنج را مسدود کرد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:تعداد کل موارد مثبت کرونا در استان کرمان به ۲۸۲ نفر رسید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان: 5مورد از 9 مورد جدید مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان است

روشنایی و آب آشامیدنی ۶۲ پارک در رفسنجان قطع شد

حرکت کلیه قطارها به سمت کرمان تا 20 فروردین لغو می شود/در ۴ روز گذشته تعداد ۲۲۶ واحد صنفی پلمب شد

50درصد ظرفیت تخت‌هایمان در اکثر استان‌ها برای کرونا خالی است/تعرفه کرونایی نداریم

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۶ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)