کد خبر: ۳۵۴۳۱
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس جهادکشاورزی جنوب استان کرمان خبر داد:
رییس جهادکشاورزی جنوب استان کرمان گفت: احتمال می‌دهیم که در چند روز آینده استان کرمان میزبان ملخ‌های صحرایی باشد.

رییس جهادکشاورزی جنوب استان کرمان گفت: احتمال می‌دهیم که در چند روز آینده استان کرمان میزبان ملخ‌های صحرایی باشد.

سعید برخوری اظهارداشت: باتوجه به اینکه در منطقه جنوب استان کرمان ردیاب داریم، لذا هنوز گزارشی مبنی بر ورود ملخ‌های صحرایی به منطقه جنوب استان کرمان، نداشته‌ایم اما با توجه به اینکه هم‌اکنون استان هرمزگان درگیر مبارزه با این آفت است، لذا احتمال می‌دهیم که در چند روز آینده استان کرمان میزبان این ملخ‌ها باشد.

وی از امکانات استان برای مقابله با ملخ صحرایی سخن به میان آورد و اظهار کرد: تمهیداتی اندیشیده شده است و به‌طور نسبی به لحاظ فنی و سیستمی آماده‌ایم به‌گونه‌ای که مقداری سم خریداری و سمپاش‌ها و آمادگاه‌های ما آماده هستند که بسته به حجم ملخ‌ها، مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

رییس جهادکشاورزی جنوب استان کرمان با اشاره به هجوم ملخ‌ها از سه منطقه پاکستان، عربستان و داخل کشور، عنوان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم حجم ملخ‌هایی که امسال به ایران هجوم می‌آورند، نسبت به سال گذشته بیشتر باشد که هم‌اکنون حجم ملخ‌ها به استان هرمزگان، جزیره خارک و بخشی از استان بوشهر حمله کرده‌اند.

وی درباره منبع ملخ‌های داخلی نیز گفت: باتوجه به اینکه امسال دیرتر هوا گرم خواهد شد، هنوز ملخ‌ها سر از تخم بیرون نیاورده‌اند و معمولا در فروردین این ملخ‌ها سر از تخم در خواهند آورد.

برخوری با بیان این مطلب که احتمال اینکه امسال ملخ‌ها به مزارع حمله کنند وجود دارد، تصریح کرد: کنترل ملخ‌ها بستگی به امکانات ما و حجم ملخ‌ها دارد ضمن آنکه بارندگی و دمای هوا نیز در این امر موثر خواهد بود. گفتنی است که در سال گذشته ما یک مقابله خوبی داشتیم و اجازه ورود ملخ‌ها به مزارع استان را ندادیم و امیدواریم امسال نیز بتوانیم از ورود آنها به مزارع و باغات کشاورزی جلوگیری کنیم.

وی از راه‌های ریشه‌کنی ملخ صحرایی در ایران سخن به میان آورد و بیان کرد: در حال کانون‌کوبی ملخ صحرایی هستیم با وجود آنکه جمعیت این ملخ‌ها امسال نسبت به سال گذشته زیاد شده اما ممکن است سال آینده یک عامل طبیعی مثل خشکسالی آن را کنترل و یا یک عامل طبیعی آن را تشدید کند اما به‌طور کلی پیش‌بینی می‌کنیم تا سه سال آینده با این آفت درگیر باشیم.

رییس جهادکشاورزی جنوب استان کرمان با بیان این مطلب که کمک‌های سازمان فاوو بیشتر در حوزه آموزشی و فنی بوده نه مالی ادامه داد: اگر همه کشورها به‌خوبی با ملخ صحرایی مبارزه کنند جمعیت آن کم می‌شود و می‌توانیم آن را کنترل کنیم.

برخوری با بیان این مطلب که با کمبود خودروی مبارزه با آفت ملخ‌های صحرایی مواجه هستیم، عنوان کرد: برای مقابله با ملخ صحرایی نیاز به همکاری همه دستگاه‌ها به لحاظ ماشین‌آلات، اعتباری و ... داریم مردم نیز باید آگاه باشند که اگر نیاز شد به کمک ما بیایند./ص

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

۷۶ سوپرمارکت و ۷۴ واحد اماکن و آرایشگاه در رفسنجان پلمب شد

عراقی زاده:هیچ سربازی در هیچ یک از پادگان‌های کشور مبتلا به کرونا نشده/پادگان‌های ما یکی از پاک‌ترین محل‌ها در خصوص ویروس کرونا هستند

جزئیات بیشتری از دلایل استعفای معاون اقتصادی استاندار کرمان سه ماه پس از صدور حکم

بازار مظفری کرمان چهار روز کلا تعطیل می‌شود

هزار و 421خانواده تحت پوشش بهزیستی در سیل اخیر دچار خسارت شدند

علاوه بر جریمه 500هزار تومانی، خودرو متخلف را توقیف می کنیم

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ به ۲۳۴ نفر رسید

اپیدمی کرونا تا چه زمانی در کرمان ادامه دارد؟

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر:پروژه هایمان را تعطیل کردیم، فقط تولیدمان را تعطیل نکردیم

سرانجام تعطیلی معادن به کجا رسید؟

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۴ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)