کد خبر: ۳۵۴۶۲
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: کشور به چند منطقه وضعیت کرونایی تقسیم شده است که استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان هم اکنون در منطقه سفید قرار دارند (در منطقه‌ای که مورد مثبتی از کروناویروس گزارش نشده باشد منطقه سفید اعلام می‌شود)، بنابراین قاعدتا باید مدارس و دانشگاه‌های این مناطق به روال عادی برگردند اما هنوز این بازگشت به روال عادی مشخص نیست.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: کشور به چند منطقه وضعیت کرونایی تقسیم شده است که استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان هم اکنون در منطقه سفید قرار دارند (در منطقه‌ای که مورد مثبتی از کروناویروس گزارش نشده باشد منطقه سفید اعلام می‌شود)، بنابراین قاعدتا باید مدارس و دانشگاه‌های این مناطق به روال عادی برگردند اما هنوز این بازگشت به روال عادی مشخص نیست.

دکتر وحید احمدی‌طباطبایی در زمینه مراکز عرضه قلیان به عنوان یکی از کانون‌های شیوع کرونا ویروس گفت: مردم برای خود مراقبتی در این ایام به‌هیچ عنوان نباید از قلیان استفاده کنند زیرا قلیان‌ها می‌توانند عامل انتقال کروناویروس باشند.

وی ادامه داد: برخی‌ها تصور می‌کنند که اگر سرشیلنگ قلیان‌ها را عوض کنند، از ابتلای به کرونا ویروس جلوگیری خواهند کرد این در حالی است که باید بدانید که به‌هیچ وجه اینگونه نیست و این ویروس به داخل سطوح و داخل شلنگ نفوذ کرده و در مقطع می‌ماند لذا مردم در مراکز عرضه قلیان حضور پیدا نکنند و حتی در منزل نیز از قلیان مشترک استفاده نکنند.

برخورد با مراکز عرضه قلیان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به مکاتبات دانشگاه علوم پزشکی کرمان با استانداری و مقامات قضایی برای تعیین تکلیف مراکز عرضه قلیان در استان کرمان اعلام کرد: مقرر شد با مراکز عرضه کننده قلیان برخورد قانونی و قاطع صورت گیرد.

جواب آزمایشات چند نفر مشکوک به کرونا ویروس در کرمان، از سوی آزمایشگاه های تهران اعلام نشده است

وی با بیان این مطلب که هنوز جواب آزمایشات چند نفر مشکوک به کرونا ویروس در کرمان، از سوی آزمایشگاه‌های تهران اعلام نشده است، تصریح کرد: طی تماسی که با تهران داشتیم اولویت با استان‌های قم، رشت و اراک است و هنوز جواب آزمایشات افراد مشکوک به کرونا ویروس در کرمان اعلام نشده است ضمن آنکه باید عنوان کرد که جواب آزمایشات چند مورد مشکوک به کرونا ویروس در جیرفت و بم منفی بوده است.

احمدی‌طباطبایی با این هشدار که مردم کرمان باید مراقبت‌های خود را افزایش دهند زیرا ویروس کرونا در حال گردش است بیان کرد: طبیعی است که پزشکان برای احتیاط افراد زیادی را مورد آزمایش قرار می‌دهند و ممکن بیشتر از آنها آنفلوآنزا فصلی دچار شده‌اند یا ذات‌الریه باکتریایی باشند اما به نظر می‌رسد ویروس در گردش است زیرا دو مورد ابتلا در اصفهان نیز مثبت گزارش شده است و به احتمال زیاد در کرمان نیز مبتلا به کرونا ویروس را داشته باشیم.

به احتمال زیاد در کرمان نیز مبتلا به کرونا ویروس را داشته باشیم

وی عنوان کرد: احتمالا برخی از افراد نوع خفیف کروناویروس را گرفته باشند و خوب شده باشند زیرا این بیماری در 80 درصد موارد فرم خفیف و مایل به‌متوسط دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در پاسخ به این سوال که آیا افرادی که مبتلا به کروناویروس(نوع خفیف یا شدید) می‌شوند در برابر این بیماری دیگر مصون می‌شوند؟ گفت: قاعدتا باید مصونیت ایجاد شود اما این یک ویروس جدید است دقیق نمی‌توانیم در خصوص آن اظهار نظر کرد.

باید مدارس و دانشگاه‌های کرمان به روال عادی برگردند

وی در پاسخ به این سوال که آیا تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها ادامه خواهد داشت یا خیر؟ اظهار کرد: احتمالا در جلسه روز پنجشنبه براساس روند وضعیت در استان در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد.

احمدی‌طباطبایی افزود: کشور به چند منطقه وضعیت کرونایی تقسیم شده است که استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان هم اکنون در منطقه سفید قرار دارند (در منطقه‌ای که مورد مثبتی از کروناویروس گزارش نشده باشد منطقه سفید اعلام می‌شود)، بنابراین قاعدتا باید مدارس و دانشگاه‌های این مناطق به روال عادی برگردند اما هنوز این بازگشت به روال عادی مشخص نیست.

وی توصیه کرد: اگر فردی تب، سرفه و تنگی نفسی در حالت خفیف داشته باشد باید سریعا به پزشکان مراکز بهداشتی و درمانی یا کلینیک‌ها و مطب‌های شخصی مراجعه کنند اما اگر این علایم در افراد شدید است حتما به بیمارستان مراجعه کنند ضمن آنکه تاکید می‌شود که افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند، در صورت بروز هرگونه علائم عنوان شده باید سریع به پزشک مراجعه کنند تا مشکلی برای آنها به وجود نیاید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان خاطرنشان کرد: افرادی که بیماری آنها خفیف باشد و حال عمومی آنها بهتر باشد از بیمارستان مرخص می‌شوند و در خانه توصیه می‌کنیم که ماسک بزنند و با افراد خانواده فاصله‌شان را حفظ کنند.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روشنایی و آب آشامیدنی ۶۲ پارک در رفسنجان قطع شد

بیمه بیکاری به کارکنان صنوف فرهنگی هنری اختصاص داده می‌شود

کارخانه‌های خودروسازی بم فعالیت خود را از سر می‌گیرند

استاندارکرمان: دلیل فشارهای وارده برای تعطیل کردن واحدهای صنعتی را متوجه نمی‌شویم/ما موظف به حفظ سلامتی مردم و همچنین حفظ کشور و اقتصاد آن هستیم

امروز ورودی تفرجگاه ها و پارک ها مسدود است/هیچ مطلبی درباره عدم سوخت رسانی به مردم در جایگاه ها صحت ندارد

50درصد ظرفیت تخت‌هایمان در اکثر استان‌ها برای کرونا خالی است/تعرفه کرونایی نداریم

حذف کامل واحدهای درسی نیم سال در صورت تقاضای دانشجو مجاز است/کلاس‌های تابستانی برای دروس حذف شده یا ناتمام برگزار خواهد شد

گشت زنی هواپیماهای آمریکایی بر فراز بغداد

حرکت کلیه قطارها به سمت کرمان تا 20 فروردین لغو می شود/در ۴ روز گذشته تعداد ۲۲۶ واحد صنفی پلمب شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان: 5مورد از 9 مورد جدید مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان است

پربازدید ها

تشدید محدودیت‌های ترافیکی در ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه در استان کرمان

۷۶ سوپرمارکت و ۷۴ واحد اماکن و آرایشگاه در رفسنجان پلمب شد

شهروندان به هیچ‌وجه در بوستان‌ها و پارک‌های شهر حضور پیدا نکنند/ هیچ‌گونه خدماتی در بوستان‌های شهر ارائه نمی‌کنیم و سرویس‌های بهداشتی پارک‌ها هم مسدود شده است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان :مجموع مبتلایان به کرونا به 251نفر رسید

اپیدمی کرونا تا چه زمانی در کرمان ادامه دارد؟

سیلاب راه ارتباطی پنج روستا شهرستان قلعه‌گنج را مسدود کرد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان: 5مورد از 9 مورد جدید مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان است

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ به ۲۳۴ نفر رسید

علاوه بر جریمه 500هزار تومانی، خودرو متخلف را توقیف می کنیم

حرکت کلیه قطارها به سمت کرمان تا 20 فروردین لغو می شود/در ۴ روز گذشته تعداد ۲۲۶ واحد صنفی پلمب شد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۶ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)