کد خبر: ۳۵۴۶۷
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/مدیرگروه سلامت محیط، دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان مطرح کرد:
مدیرگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی کرمان ضمن تایید خبر تعطیلی استخر دانشگاه علوم پزشکی کرمان به گفتارنو می‌گوید: تعطیلی برای استخر‌ها اعلام نشده است، ولی ما عقیده داریم که این کارباید انجام شود. به هر حال اگر چه با تعطیلی استخر‌ها موافقت نکردند، اما ما استخر دانشگاه علوم پزشکی را تعطیل کردیم.

استخر دانشگاه علوم پزشکی کرمان تعطیل است/ با تعطیلی استخرها موافقت نکردند/توصیه کلی این است که  مردم در مراکز تجمعی وارد نشوند/ استخرها  ظرفیتش را به نصف برسانند/ کلر آب استخر، ویروس کرونا را از بین می برد!

گفتارنو/مرضیه قاضی زاده:آن طور که در سایت های خبری و منابع معتبر علمی آمده است در استخر شنا امکان انتقال و یا شیوع بیماری های چشم، گوش، دستگاه تنفسی، عفونت های جلدی، بیماری های گوارشی و بیماری های مجای ادرار به طور مستقیم و یا غیرمستقیم در بین شناگران وجود دارد.

اما با وجود انتشار ویروس کرونا در کشور و دیده شدن موارد مشکوک مبتلا به این ویروس در کرمان،باز دستورالعملی مبنی بر تعطیلی استخرها داده نشده است.با این حال خبرهایی مبنی بر تعطیلی استخر دانشگاه علوم پزشکی کرمان شنیده می شود.

مدیرگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی کرمان ضمن تایید خبر تعطیلی استخر دانشگاه علوم پزشکی کرمان به گفتارنو می گوید: تعطیلی برای استخرها اعلام نشده است ولی ما عقیده داریم که این کارباید انجام شود . اگر چه با تعطیلی استخرها موافقت نکردند اما ما استخر دانشگاه علوم پزشکی را تعطیل کردیم.

حمیدرضا گلزاری در تشریح دلایل مخالفت تعطیلی استخرها می گوید: گفته می شود که کلر آب استخر در حدی است که ویروس را از بین می برد.

گلزاری با بیان این جمله که آب استخر در حد یک تا 1.5 ppm باقی مانده کلر دارد، می گوید: ویروس در این مقدار کلر از بین می رود ، بنابراین خود آب مشکلی ندارد ولی اگر افراد ناقل باشند، امکان ابتلا به کرونا ویروس در مراکز تجمعی وجود دارد.

او در ادامه می افزاید: کارمندان و مأمورین استخر وجدانشان نمی گذارد که افرادی که نشانه های بیماری رادارند، وارد استخر شوند.


مدیرگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی کرمان درپاسخ به تدابیر اندیشیده شده برای جلوگیری از ابتلا به ویروس در استخرها می گوید: ما به تمام استخرها ابلاغ کرده ایم که از افراد سوال کنند و اگر فردی کوچکترین حالت سرما خوردگی هم داشته باشند، اجازه پذیرش ندهند

گلزاری می افزاید: مراجعه کنندگان به استخر در همان ابتدا اسپری ضد عفونی کننده دست دریافت خواهندکرد.

او همچنین خاطر نشان می کند: به طور مستمر بعد از هر شیفت کاری کلیه رختکن ها و حمام ها ضد عفونی می شوند و بعد از هر سانس کلیه سطوح به وسیله ترکیبات کلر آب و پرکلرین ضد عفونی می شود.


گلزاری همچنین از بخش نامه کاهش ظرفیت استخرها به نصف خبر می دهد و در این رابطه تشریح می کند: اعلام شده که تعداد افراد ورودی به استخر را به نصف برسانند، فرضاً اگر استخری برای هر سانس 50 نفر ظرفیت داشته باشد ، ظرفیتش را به نصف برساند.

بنا به گفته او در صورت رعایت موارد بهداشتی و عدم ورود افراد ناقل به این ویروس به استخر ، هیچ مشکلی در استخرها به وجود نخواهد آمد.

اگر چه مدیرگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی کرمان از وقفه نیم ساعته بین هر سانس برای انجام اقدامات ضد عفونی کننده و شستشوی رختکن ها خبر می دهد اما مشاهدات میدانی خبرنگار گفتارنو حاکی از این مسئله است که این موارد در شماری از استخرها رعایت نمی شود . کما این که در برخی از استخرهای سطح شهر اصلاً روند ورود مراجعین به صورت سانسی نیست و افراد در هر زمان امکان ورود به استخر را خواهند داشت.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روشنایی و آب آشامیدنی ۶۲ پارک در رفسنجان قطع شد

بیمه بیکاری به کارکنان صنوف فرهنگی هنری اختصاص داده می‌شود

کارخانه‌های خودروسازی بم فعالیت خود را از سر می‌گیرند

استاندارکرمان: دلیل فشارهای وارده برای تعطیل کردن واحدهای صنعتی را متوجه نمی‌شویم/ما موظف به حفظ سلامتی مردم و همچنین حفظ کشور و اقتصاد آن هستیم

امروز ورودی تفرجگاه ها و پارک ها مسدود است/هیچ مطلبی درباره عدم سوخت رسانی به مردم در جایگاه ها صحت ندارد

50درصد ظرفیت تخت‌هایمان در اکثر استان‌ها برای کرونا خالی است/تعرفه کرونایی نداریم

حذف کامل واحدهای درسی نیم سال در صورت تقاضای دانشجو مجاز است/کلاس‌های تابستانی برای دروس حذف شده یا ناتمام برگزار خواهد شد

گشت زنی هواپیماهای آمریکایی بر فراز بغداد

حرکت کلیه قطارها به سمت کرمان تا 20 فروردین لغو می شود/در ۴ روز گذشته تعداد ۲۲۶ واحد صنفی پلمب شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان: 5مورد از 9 مورد جدید مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان است

پربازدید ها

تشدید محدودیت‌های ترافیکی در ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه در استان کرمان

۷۶ سوپرمارکت و ۷۴ واحد اماکن و آرایشگاه در رفسنجان پلمب شد

شهروندان به هیچ‌وجه در بوستان‌ها و پارک‌های شهر حضور پیدا نکنند/ هیچ‌گونه خدماتی در بوستان‌های شهر ارائه نمی‌کنیم و سرویس‌های بهداشتی پارک‌ها هم مسدود شده است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان :مجموع مبتلایان به کرونا به 251نفر رسید

اپیدمی کرونا تا چه زمانی در کرمان ادامه دارد؟

سیلاب راه ارتباطی پنج روستا شهرستان قلعه‌گنج را مسدود کرد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان: 5مورد از 9 مورد جدید مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان است

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ به ۲۳۴ نفر رسید

علاوه بر جریمه 500هزار تومانی، خودرو متخلف را توقیف می کنیم

حرکت کلیه قطارها به سمت کرمان تا 20 فروردین لغو می شود/در ۴ روز گذشته تعداد ۲۲۶ واحد صنفی پلمب شد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۶ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)