کد خبر: ۳۶۱۰۴
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
یک نماینده مجلس:
جلال میرزایی درباره این‌که مطرح می‌شود کرونا ویروس یک سلاح برای ترور بیولوژیکی است، گفت: کسانی که تخصص دارند باید در این زمینه صحبت کند. یک زمانی نشانه و یا علامتی را می‌یابیم که وجود چنین مسئله‌ای را اثبات می‌کند اما یک زمانی است چیزی برای اثبات نداریم و فقط در موردش حرف می‌زنیم باید با سند و مدرک چنین مسئله‌ای که بسیار حساسیت‌زا است را بیان کنیم.

یک نماینده مجلس گفت: برای این ثابت کنیم کرونا یک سلاح برای ترور بیولوژیکی است باید مورد بررسی قرار گیرد نه این با رویکرد سیاسی این فرضیه را عنوان کنیم.

جلال میرزایی درباره این‌که مطرح می‌شود کرونا ویروس یک سلاح برای ترور بیولوژیکی است، گفت: کسانی که تخصص دارند باید در این زمینه صحبت کند. یک زمانی نشانه و یا علامتی را می‌یابیم که وجود چنین مسئله‌ای را اثبات می‌کند اما یک زمانی است چیزی برای اثبات نداریم و فقط در موردش حرف می‌زنیم باید با سند و مدرک چنین مسئله‌ای که بسیار حساسیت‌زا است را بیان کنیم.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بررسی این‌که کرونا ویروس یک سلاح برای ترور بیولوژیکی است یا خیر؟ باید در آزمایشگاه‌ها توسط محققان انجام‌ شود؛ اینکه با رویکرد سیاسی چنین مسئله مهمی را بررسی کنیم نه تنها کمکی به حل قضیه نمی‌کند بلکه باعث بسیاری از مشکلات دیگر می‌شود.

وی با بیان این‌که باید تمرکز بیشتر روی ابعاد پیشگیری و درمان باشد، اظهار کرد: متاسفانه ما جامعه‌ای داریم که عاشق شعاری عمل کردن و سطحی‌نگری است، اگر قرار بود بیماری کرونا سلاحی باشد باید یک یا دو کشور را در بر می‌گرفت نه اینکه عالم‌گیر شود، معتقدم در این شرایط پرداختن به این موضوع شاید باعث شود روند درمان و پیشگیری با اختلال مواجه شود.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی درباره اقدامات صورت گرفته مانند منع رفت‌وآمد به شهرها و یا تعطیلی برخی از بخش‌ها، بیان کرد: امروز در کشور شاهد هستیم که تعطیلی‌هایی اتفاق افتاده؛ درست است بسیاری از کشورها این کار را انجام دادند اما کشور چین که نشانه‌ها و شیوع از آنجا شروع شد یک استانش را تعطیل کرد، اینکه بیاییم کل کشور را تعطیل کنیم درست نیست.

وی ادامه داد:امروز یک مسابقه‌ای در کشور راه افتاده به اسم آمار دادن. شاهد هستیم هر روز استان‌ها آماری می‌دهند و هر استانداری برای خودش ورود و خروج را ممنوع می‌کند به نظر من این کارها یک مقداری از حد گذشته و دیگر جنبه مضحک پیدا کرده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که آنچه که باید انجام دهیم بررسی ابعاد بیماری است، گفت: شاید در هفته بالای ۲۰۰ نفر بیمار سرطانی جان خودشان را از دست می‌دهند و آنفولانزا همین تعداد افراد را کشت اما امروز خودمان را درگیر کردیم.

وی یادآور شد: در آنفولانزا هم همین اتفاق می‌افتد و گروه‌های آسیب‌پذیر و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند درگیر این بیماری می‌شوند؛ اما نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده که امروز آمار بیماری کرونا بیشتر دیده می‌شود.

میرزایی با بیان این‌که کرونا امروز به اقتصاد ما ضربه زده است، گفت: فعالیت‌های اقتصادی تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته است و این بسیار بد است؛ هشدار می‌دهم اگر کاری نکنیم قطعا سال آینده مشکل پیدا خواهیم کرد.

وی گفت: به جای اینکه بیاییم جلو رفت و آمدها را بگیریم باید در مبادی ورودی و خروجی مانند ترمینال‌ها و یا فرودگاه‌ها با دستگاه‌هایی که وارد کشور شده‌اند افراد مشکوک و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند را شناسایی و قرنطینه کنیم و تردد را به حالت عادی برگردانیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا قرنطینه قم می‌توانست از شیوع بیماری جلوگیری کند، عنوان کرد: قرنطینه قم را قبول ندارم چراکه شیوع این بیماری با قرنطینه متوقف نمی‌شود.

وی ادامه داد: در کشور به جای برطرف کردن مشکل و پیگیری؛ مدام روی مسئله‌ای انگشت می‌گذاریم که اصلاً ربطی ندارد و کمکی به حل مسئله نمی‌کند. سیاستمداری که در این مواقع باید سکوت کند و حرفی نزند امروز گیر می‌دهد! درصورتی که نه تخصصش را دارد نه در جایگاهی علمی قرار دارد که درباره این موضوع صحبت کند.

وی ادامه داد: عده‌ای در قم کرونا گرفتند قبول، در گیلان چه‌طور این بیماری شیوع پیدا کرد؟ یا در سایر استان‌ها ریشه‌اش از کجاست؟ این بیماری مانند آنفولانزا می‌ماند؛ آیا برای شیوع این بیماری می‌توانیم کسی را مقصر بدانیم؟

میرزایی با بیان این‌که امروز مسئولان به جای این‌که به فکر مردم باشند، تمارض به برخی از کارها می‌کنند، عنوان کرد: مشکل دیگری که وجود دارد این است که برخی از مسئولان تمارض به بیماری کرونا می‌کنند و می‌گویند که کرونا گرفتند بعد از دو سه روز اعلام می‌کنند تست‌شان منفی بوده این حرکت غیرمسئولانه است.

وی ادامه داد: سوال اینجاست چرا مسئولان این کار را انجام می‌دهند؟ کسی که چنین رفتاری را انجام می‌دهد قطعاً صلاحیت ماندن در مسئولیت را ندارد.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: یک فرد عادی که کرونا بگیرد، اگر منعکس شود تاثیراتی بر اقتصاد و اجتماع ندارد اما مدیر و مسئولی که اعلام می‌کند؛ قطعاً تاثیراتی بر تمام ابعاد جامعه دارد و جالب است این افراد در مدیریت‌شان هم همین‌گونه عمل می‌کنند.

وی با بیان این‌که با مسئولانی که برای جلب توجه دست به هر کاری می‌زنند باید برخورد شود، گفت: مدیر باید اگر شرایط سختی هم برایش به وجود می‌آید طوری وانمود کنند مشکلی که پیش آمده بسیار پیش پا افتاده است و به جامعه روحیه مثبت تزریق کند نه اینکه با این کارها دست به جلب توجه بزند و بگوید که مریض است.

میرزایی با اشاره به تعطیلی کسب و کارها با شیوع بیماری کرونا گفت: با شیوع کرونا بسیاری از کسب و کارها خوابیده است، بسیاری از مناطق تجاری و توریستی تعطیل شدند؛ در صورتی که این مراکز امیدشان این بود که در این ایام سال بتوانند بخشی از هزینه‌هایی که در سال داشته‌اند را در بیاورند.

وی خاطرنشان کرد: ما امروز آمدیم به جای اینکه در ورودی و خروجی‌های مراکز خرید در دستگاه‌های کنترل بگذاریم و افراد مشکوک را شناسایی کنیم ورودی آن‌ها را بسته‌ایم و جلوی زندگی عادی را گرفته‌ایم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این تجهیزات از خارج وارد شده تا ما بتوانیم وضعیت را کنترل کنیم و زندگی مردم عادی رواج پیدا کند نه اینکه از آن برای کنترل شدید و قرنطینه استفاده کنیم. معتقدم باید افراد مشکل‌دار قرنطینه شوند و بقیه به زندگی عادی خودشان برگردند و به کسب و کارهایشان ادامه دهند.

وی با بیان این‌که نمی‌دانم این چه مسابقه‌ای است که بین مدیران برای جلب توجه به راه افتاده است که تازگی ندارد. مثلاً وقتی بحث اقتصاد مقاومتی می‌شود دستگاه‌ها و ادارات همه‌شان می‌آیند یک ستاد اقتصاد مقاومتی راه می‌اندازند اما دریغ از اینکه یک قدم برای اقتصاد بردارند و یا حتی زمانی که بحث پدافندغیرعامل می‌شود می‌آیند این بخش را راه می‌اندازند و در سخنرانی ها و موضع گیری‌هایشان دم به دقیقه راجع به این موضوع صحبت می‌کنند.

نماینده مردم ایلام گفت: معتقدم باید از تجارب دیگر کشورها استفاده کنیم می‌توانیم جامعه را رو به جلو ببریم و نباید هر مشکل کوچک را بزرگ کنیم جامعه را به عقب بازگردانیم.

منبع: ایلنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

طبق نظریه‌ سازمان بهداشت جهانی استفاده از ماسک صرفا برای افراد بیمار و کسانی که در ارتباط نزدیک با بیماران هستند، توصیه می‌شود/ برخی از اظهارنظر‌ها مبنی بر ضرورت لزوم استفاده از ماسک در تمامی مکان‌های عمومی شیطنت رسانه‌ای بود

انتقاد شدید استاندار کرمان از برخی اظهار نظرها در خصوص سیل در جنوب کرمان

تعداد بیکاران فعلی استان کرمان بیش از صد هزار نفر است

۱۰۰ هزار شغل به علت شیوع کرونا در استان کرمان صدمه دیدند/یک هزار میلیاردتومانی به اقتصاد استان ضرر وراد شد

کارگران ساختمانی و افراد خویش فرما مشمول بیمه بیکاری نمی شوند/مبلغ بیمه بیکاری50 تا 80 درصد حداقل حقوق پرداختی است

مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان کرمان:بحران ریزگردها یک بحران خاموش است

بانک‌جهانی: انتظار رکود جهانی بزرگی به دلیل شیوع کرونا داریم

رییس اتاق اصناف جیرفت از عدم همکاری مسوولان در برخورد با قانون‌شکنان انتقاد کرد

۲۰۰ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان جنوب کرمان احداث می‌شود/ساخت و سازها و تصرفات مسیر رودخانه‌ها از طریق ماده ۹۹ و ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها پیگیری می شود

غلظت ریزگردها در فهرج 78 برابر حد مجاز/40 روستای ریگان در محاصره طوفان

پربازدید ها

هیچ تصمیمی در خصوص فعالیت صنوف کشاورزی گرفته نشده است

۲۰۴ خودرو متخلف در روز 13 جریمه شدند/۳ هزار و ۲۸۷ دستگاه خودرو به مبداهای خود بازگشت داده شد

روحانی: شاید کرونا تا آخرسال با ما باشد /ممکن است اجتماعات باز هم محدود شود

امام جمعه زهکلوت:وضعیت اضطراری زهکلوت نیازمند اقدامات ضربتی است

نوبخت: حقوق بازنشستگان تا سقف ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت/مستمری زنان سرپرست خانوار 3 تا 5 برابر می شود

بازگشت شهر به روال عادی بستگی به نظر کارشناسان بهداشت و درمان دارد/دستورالعملی مبنی بر بازگشایی اصناف تنظیم می شود

ادارات و بانک‌های استان کرمان باز هستند/در خصوص بازگشایی مدارس و دانشگاه ها تا 20 فروردین ماه تصمیم گیری می شود

تشکر استاندار کرمان از مردم به جهت در خانه ماندن و نرفتن به طبیعت در روز 13

تسلیت رئیس‌جمهور به مناسبت درگذشت مادر و همسر شهید اهل راور

۲۰۰ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان جنوب کرمان احداث می‌شود/ساخت و سازها و تصرفات مسیر رودخانه‌ها از طریق ماده ۹۹ و ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها پیگیری می شود

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)