کد خبر: ۳۶۱۱۲
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از خانه‌نشینی بیش از ۹۰ درصد فعالان و کارکنان صنعت گردشگری این استان خبر داد و گفت: شیوع این ویروس در ایام نوروز و فصل پرمخاطب گردشگری، ضررهای جبران‌ناپذیری به فعالان این صنعت وارد کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از خانه‌نشینی بیش از ۹۰ درصد فعالان و کارکنان صنعت گردشگری این استان خبر داد و گفت: شیوع این ویروس در ایام نوروز و فصل پرمخاطب گردشگری، ضررهای جبران‌ناپذیری به فعالان این صنعت وارد کرده است.

فریدون فعالی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در استان کرمان، افزود: تصمیم داشتیم در ایام نوروز ۱۳۹۹ میزبان خوبی برای مسافران نوروزی باشیم، بطوریکه ستاد خدمات سفر این استان از آذرماه سال جاری به ریاست استاندار کرمان تشکیل و کمیته‌های آن نیز ایجاد شد.

وی با اشاره به اینکه ویروس کرونا یه عنوان مهمان ناخوانده موجب شد تمام برنامه‌ریزی‌های انجام شده با چالش روبرو شود، افزود: بعد از تشکیل ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا در کنار دولت و مردم قرار گرفتیم و فعالان صنعت گردشگری استان کرمان نیز مانند همیشه پای کار آمدند و در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا فعالیت‌های پیشگیرانه را اجرایی کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا در کشور و استان، همه مجبور به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از برگزاری هرگونه مراسم یا تجمع در تاسیسات گردشگری شدند، تصریح کرد: در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا مصوبات خوبی نیز برای جلوگیری از شیوع این بیماری اتخاذ شد.

فعالی با اشاره به اینکه در ابتدای کار برگزاری تورها و بازدیدهای گروهی گردشگری در استان کرمان ممنوع شد، بیان کرد: با گذشت زمان مصوبات محکم‌تر شد تا جایی که امروز اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری و همچنین موزه‌ها نیز در این استان تعطیل هستند و اجازه بازدید از این اماکن داده نمی‌شود.

وی افزود: هر سال در ایام نوروز از هموطنان برای حضور در کرمان و گذراندن تعطیلات نوروزی دعوت می‌کردیم اما امسال باید به‌گونه‌ای دیگر رفتار کنیم که قطعا این نیز در راستای منافع عموم مردم است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان تاکید کرد: استان کرمان در شرایط فعلی تحت هیچ شرایطی پذیرای مهمانان نوروزی نخواهد بود و مراکز اقامتی استان مسافر پذیرش نمی‌کنند.

فعالی با اشاره به اینکه امروزه صنعت گردشگری محور توسعه بسیاری از کشورهای دنیا و یک صنعت پاک است، گفت: کرمان بیشترین آثار تاریخی ثبت جهانی را در سطح کشور دارد که هر یک از این آثار می‌تواند یک منطقه را متحول کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا صنعت گردشگری دنیا را با مشکلات زیادی روبه‌رو کرده است، تصریح کرد: اما متاسفانه بیشترین صدمه اقتصادی را صنعت گردشگری ایران متحمل شده زیرا شیوع این ویروس در فصل پرمخاطب گردشگری قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه تاثیر شیوع ویروس کرونا بر صنعت گردشگری بیشتر از سایر صنایع است، خاطرنشان کرد: جلسات مختلفی برای حمایت از فعالان گردشگری در استان کرمان برگزار و تدابیر خوبی نیز اتخاذ شده است.

فعالی با بیان اینکه بسیاری از فعالان گردشگری استان کرمان متضرر و کارکنان آنها بیکار شده اند، تصریح کرد: بحران در صنعت گردشگری با سایر مشاغل و صنایع بسیار متفاوت است و در این صنعت وقتی فرصتی از دست می‌رود جبران آن تقریبا غیرممکن است.

وی با تاکید بر اینکه در جلسه ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا مصوب شد که تمام ورودی‌های استان کرمان کنترل شود، افزود: در حال حاضر ۱۵ ورودی استان کرمان در نقاط مختلف تحت کنترل و نظارت هستند و محدودیت‌هایی برای ورود مسافران و افراد غیربومی ایجاد شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی استان کرمان از راه‌اندازی پست‌های قرنطینه در ورودی‌های این استان خبر داد و اظهار کرد: بر این اساس خودروهای دارای پلاک غیربومی مورد رصد قرار می‌گیرند و در صورتیکه فرد یا افراد مشکوک به ویروس کرونا مشاهده شوند با هزینه شخصی خودشان قرنطینه می‌شوند.

فعالی با اشاره به اینکه تاکنون دو هتل از هتل‌های استان کرمان به نام هتل کرمان و هتل آسمان آبی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی کرمان قرار گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: در این مراکز اقامتی بیماران بهبودیافته کرونایی دوران نقاهت خود را می‌گذارنند.

منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

طبق نظریه‌ سازمان بهداشت جهانی استفاده از ماسک صرفا برای افراد بیمار و کسانی که در ارتباط نزدیک با بیماران هستند، توصیه می‌شود/ برخی از اظهارنظر‌ها مبنی بر ضرورت لزوم استفاده از ماسک در تمامی مکان‌های عمومی شیطنت رسانه‌ای بود

انتقاد شدید استاندار کرمان از برخی اظهار نظرها در خصوص سیل در جنوب کرمان

تعداد بیکاران فعلی استان کرمان بیش از صد هزار نفر است

۱۰۰ هزار شغل به علت شیوع کرونا در استان کرمان صدمه دیدند/یک هزار میلیاردتومانی به اقتصاد استان ضرر وراد شد

کارگران ساختمانی و افراد خویش فرما مشمول بیمه بیکاری نمی شوند/مبلغ بیمه بیکاری50 تا 80 درصد حداقل حقوق پرداختی است

مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان کرمان:بحران ریزگردها یک بحران خاموش است

بانک‌جهانی: انتظار رکود جهانی بزرگی به دلیل شیوع کرونا داریم

رییس اتاق اصناف جیرفت از عدم همکاری مسوولان در برخورد با قانون‌شکنان انتقاد کرد

۲۰۰ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان جنوب کرمان احداث می‌شود/ساخت و سازها و تصرفات مسیر رودخانه‌ها از طریق ماده ۹۹ و ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها پیگیری می شود

غلظت ریزگردها در فهرج 78 برابر حد مجاز/40 روستای ریگان در محاصره طوفان

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)