کد خبر: ۳۶۱۹۸
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان اعلام کرد:
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان به تشریح جزییات وقوع سیل در جنوب استان کرمان پرداخت و گفت: در اثر وقوع سیلاب در جنوب استان کرمان ۲۱۰ راه روستایی قطع شده بود که ارتباط ۹۵ مورد امروز برقرار شد و نیازهای اولیه رفع و هم اکنون نیز ۳۰ اکیپ هلال احمر در منطقه حضور یافته و تا امروز مابقی راه های مسدود شده ناشی از وقوع سیل در این مناطق باز خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان به تشریح جزییات وقوع سیل در جنوب استان کرمان پرداخت و گفت: در اثر وقوع سیلاب در جنوب استان کرمان ۲۱۰ راه روستایی قطع شده بود که ارتباط ۹۵ مورد امروز برقرار شد و نیازهای اولیه رفع و هم اکنون نیز ۳۰ اکیپ هلال احمر در منطقه حضور یافته و تا امروز مابقی راه های مسدود شده ناشی از وقوع سیل در این مناطق باز خواهد شد.

"سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی" درباره آخرین وضعیت مناطق سیل زده استان کرمان اظهار کرد: اوج بارش ها در استان کرمان روز گذشته بود و به دلیل حجم بالای بارش‌ها در زمان کوتاه، مناطقی در شرق و جنوب استان در شهرهای رودبار جنوب، کهنوج، قلعه گنج و در شرق استان شهرستان ریگان گرفتار سیل شدند.

وی با اشاره به اینکه در روز سوم فروردین ماه شهرستان کهنوج تجربه بارش ۱۴۱ میلیمتری را داشت که بیش از پیش بینی های هواشناسی بود تصریح کرد: همچنین در روز سوم فروردین ماه در شهرستان رودبار جنوب ۸۹ میلیمتر، در شهرستان های جیرفت و عنبرآباد هرکدام ۳۱ میلیمتر و در شهرستان های ریگان و ساردوییه ۲۴ میلیمتر بارش باران را داشته ایم

معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار کرمان بیان کرد: به دلیل وسعت بارش، حجم آب زیادی به مناطق زهکلوت، جازموریان و روستاهای اطراف آنها سرازیر که همین امر سبب درگیری شدید این مناطق با سیلاب شد.

آیت اللهی موسوی با اشاره به اینکه با وقوع سیل سازمان های هلال احمر، مدیریت بحران و نیروهای امدادی در محل حاضر شدند، افزود: بعد از هشدارهای هواشناسی، براساس پروتکل سازمان مدیریت بحران، به دستگاه های عضو و فرمانداری های استان اعلام شد تا آمادگی لازم برای مقابله با این سیل را داشته باشند و این هشدارها کمک کرد تا به نوعی آمادگی نسبی وجود داشته باشد ضمن آنکه در سال گذشته لایروبی رودخانه و پل ها سبب شده بود که بارش های سیل آسا خسارات زیادی به مناطق درگیر سیل وارد نکند.

معاون عمرانی استاندار کرمان با اشاره به اینکه تمامی اقدامات استان در چند ماه اخیر بر این بوده که بتوان خسارت ناشی از وقوع سیل احتمالی را به حداقل رساند، گفت: نخستین کار در زمان بحران کمک به افراد درگیر با آن حادثه است که این موضوع نیز در دستور کار نیروهای امدادی در وقوع سیل اخیر نیز بوده است.

وی به تشریح جزییات وقوع سیل در جنوب استان کرمان پرداخت و گفت: در اثر وقوع سیلاب در جنوب استان کرمان ۲۱۰  راه روستایی قطع شده بود که ارتباط ۹۵ مورد امروز برقرار شد و نیازهای اولیه رفع و هم اکنون نیز ۳۰ اکیپ هلال احمر در منطقه حضور یافته و تا فردا مابقی راه های مسدود شده ناشی از وقوع سیل در این مناطق باز خواهد شد.

آیت اللهی موسوی با بیان اینکه تا وقتی آب فروکش نکند کاری نمی‌توان انجام داد، افزود: فردا اوج کار نیروهای امدادی و خدماتی است و تلاش داریم که دسترسی با خودرو برای همه روستاهای تحت تاثیر از سیل دو روز گذشته در جنوب استان کرمان برقرار کنیم ضمن آنکه باید این موضوع را یادآور شد که از شب گذشته خیلی از امکانات موردنیاز در این مناطق و میان مردم توزیع شده است.

معاون امور عمرانی استاندار کرمان بیان کرد: هم اکنون دو محور اصلی در جنوب استان و در شهرستان ریگان به علت شکستن پل ها و تخریب آبنماها مسدود است.

وی درباره اقدامات صورت گرفته برای مقابله با سیل افزود: برای نخستین بار در استان خیلی از کارهایی انجام دادیم که اگر نشده بود، تلفات جانی داشتیم و سال گذشته اعتبار خاص تامین و برای بکارگیری ماشین آلات در اختیار دستگاه های اجرایی گذاشتیم. 

موسوی تصریح کرد: طرح اعتبار سیل در معاونت عمرانی تهیه و اعتباری در این زمینه تامین و در رودخانه های بردسیر و بم کار اساسی انجام شد و در مناطق جنوبی نیز نقاط ضعف رصد و لایروبی انجام شد و اکنون درگیری کمتری داریم.

وی درباره علل درگیری شدید بخش زهکلوت با سیل بیان کرد: در بخش زهکلوت سه بند خاکی در دست احداث بود اما به دلیل بالا بودن حجم بارش ها و عدم تکمیل بودن این بندهای خاکی، آب پشت بندها سرریز و به داخل شهر وارد شد.

معاون عمرانی استاندار کرمان با بیان اینکه در مجموع اقدامات خوبی در مجموعه بحران آغاز شده که زمان بر است، گفت: در ساعات اول وقوع سیل ارتباط مخابراتی برخی مناطق جنوبی استان قطع شده بود که بخشی از ارتباط برقرار و مشکل رفع شد و برخی نیز به دلیل عدم دسترسی، همچنان قطع باقی مانده که فردا مشکلات راه و قطعی ارتباطات مخابراتی رفع خواهد شد.

وی درباره جبران خسارت ها بیان کرد: مرحله اول در مدیریت بحران، دسترسی به مناطق و امدادرسانی است که بعد از آن تیم های ارزیاب اعزام و برآورد خسارت صورت می گیرد ضمن آنکه هم اکنون تیم های ارزیاب با مدیریت فرمانداری ها در حال برآورد خسارت هستند و با تکمیل گزارش ها، به مرکز ارسال و با تصویب در دولت، برای استان ارسال و اعتبار بین دستگاه های اجرایی مرتبط توزیع و پرداخت خواهد شد.

موسوی با اشاره به اینکه امروز به همه مناطق متاثر از سیل دسترسی پیدا خواهیم کرد، گفت: دو جلسه مدیریت بحران امروز در منطقه رودبار جنوب با حضور استاندار برگزار شد و هدف این است در کوتاه ترین زمان بیشترین دسترسی انجام وخدمات رسانی را داشته باشیم که به محض دسترسی این خدمات رسانی به مردم انجام خواهد شد.

معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار کرمان گفت: در مدیریت بحران، بین همه دستگاه های مربوطه هماهنگی انجام داده ایم و سردرگمی به نوعی کمتر شده است و اکنون راهداری و ادارات مربوطه در حال کار است.

وی در پایان گفت: عشایر نیز در بارش های اخیر دچار مشکل شده که رصد انجام و در حال برآورد خسارت است و امیدواریم بتوانیم امکانات موردنیاز را برای آنها هرچه سریعتر تامین کنیم.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روحانی: شاید کرونا تا آخرسال با ما باشد /ممکن است اجتماعات باز هم محدود شود

ادارات و بانک‌های استان کرمان باز هستند/در خصوص بازگشایی مدارس و دانشگاه ها تا 20 فروردین ماه تصمیم گیری می شود

تشکر استاندار کرمان از مردم به جهت در خانه ماندن و نرفتن به طبیعت در روز 13

۲۰۴ خودرو متخلف در روز 13 جریمه شدند/۳ هزار و ۲۸۷ دستگاه خودرو به مبداهای خود بازگشت داده شد

نوبخت: حقوق بازنشستگان تا سقف ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت/مستمری زنان سرپرست خانوار 3 تا 5 برابر می شود

تسلیت رئیس‌جمهور به مناسبت درگذشت مادر و همسر شهید اهل راور

نحوه حضور کارمندان در ادارات و بانک‌ها تا ۲۰ فروردین تمدید شد

کارشناس فناوری اطلاعات: این اطلاعات در کنار دیتابیس اپراتور تلفن همراه که مدتی پیش لو رفته بود، می‌تواند آدرس و کد پستی را بدهد

شناسایی بانک‌های اطلاعاتی حفاظت‌نشده و معرفی به مراجع قضایی

ویروس کرونا چرخ اقتصاد عشایر را لنگ کرد

پربازدید ها

تشدید محدودیت‌های ترافیکی در ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه در استان کرمان

شهروندان به هیچ‌وجه در بوستان‌ها و پارک‌های شهر حضور پیدا نکنند/ هیچ‌گونه خدماتی در بوستان‌های شهر ارائه نمی‌کنیم و سرویس‌های بهداشتی پارک‌ها هم مسدود شده است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان :مجموع مبتلایان به کرونا به 251نفر رسید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:تعداد کل موارد مثبت کرونا در استان کرمان به ۲۸۲ نفر رسید

سیلاب راه ارتباطی پنج روستا شهرستان قلعه‌گنج را مسدود کرد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان: 5مورد از 9 مورد جدید مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان است

روشنایی و آب آشامیدنی ۶۲ پارک در رفسنجان قطع شد

حرکت کلیه قطارها به سمت کرمان تا 20 فروردین لغو می شود/در ۴ روز گذشته تعداد ۲۲۶ واحد صنفی پلمب شد

50درصد ظرفیت تخت‌هایمان در اکثر استان‌ها برای کرونا خالی است/تعرفه کرونایی نداریم

حذف کامل واحدهای درسی نیم سال در صورت تقاضای دانشجو مجاز است/کلاس‌های تابستانی برای دروس حذف شده یا ناتمام برگزار خواهد شد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۶ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)