کد خبر: ۳۶۲۹۰
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون خدمات شهری شهرداری کرمان مطرح کرد:
مهدی نیکویی با بیان این‌که پزشک‌ها و کادر درمانی که در مقابله با ویروس کرونا قرار دارند، قرنطینه می‌شوند، اما کارگران خدمات شهری هر روز در مواجهه با این ویروس هستند، گفت: این افراد بدون این‌که تست و کنترل شوند، به خانه می‌روند که ممکن است انتقال ویروس از طریق همکاران ما بیشتر باشد؛ بنابراین، مقرر شد کارکنان حوزۀ خدمات شهری که در جبهۀ اول مقابله باشیوع این ویروس هستند، از طریق مرکز بهداشت، تست و کنترل شوند.

معاون خدمات شهری شهردار کرمان در حاشیۀ این نشست ویئو کنفرانس معاونان خدمات شهری شهرداری‌های کشور اظهارداشت: امروز معاونان خدمات شهری شهرداری‌های سراسر کشور، با دکتر جمالی‌نژاد، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، از طریق ویدیوکنفرانس، اقدامات شهرداری‌ها در مقابله با شیوع ویروس کرونا را مورد بررسی قرار دادند.

مهدی نیکویی گفت: در این نشست ویدیوکنفرانس که دکتر نصرتی، جانشین رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، دکتر رجب‌صلاحی، معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، دکتر بلندیان، بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری‌ها و هم‌چنین معاونان خدمات شهری و مدیران عامل سازمان‌های زیرمجموعۀ خدمات شهری شهرداری‌های کل کشور، حضور داشتند، اقدامات شهرداری‌های کشور در مقابله با شیوع ویروس کرونا، مورد بررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت.

وی با بیان این‌که گندزدایی و ضدعفونی اماکن شهری و تغسیل و تدوین اموات آلوده به ویروس کرونا، براساس پروتکل‌های اجرایی، ازجمله شرح وظایف شهرداری‌ها در مقابله با شیوع ویروس کروناست، گفت: در این رابطه شهرداری‌های مناطق، با ضدعفونی و گندزدایی اماکن عمومی، سازمان‌های پسماند شهرداری، با جمع‌آوری و دفع زباله‌های عفونی، سازمان‌های آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، با در اختیار گذاشتن امکانات و تجهیزات خود برای گندزدایی و ضدعفونی اماکن شهرها و سازمان‌های آرامستان‌ها، با تغسیل و تدوین اموات آلوده به ویروس کرونا، به جلوگیری از شیوع این ویروس کمک می‌کنند و همانند کادر درمانی، در جبهۀ اول مقابله با این ویروس قرار دارند.

کارکنان خدماتی فوت‌شده در مقابله با شیوع ویروس کرونا، «شهید خدمت» محسوب شوند

معاون خدمات شهری شهردار کرمان با بیان این‌که به همین دلیل مطرح شد کارکنان خدمات شهری که در اثر آلوده‌شدن به ویروس کرونا و ابتلاء به بیماری کوید ۱۹ فوت کنند، به‌عنوان «شهید خدمت» محسوب شوند، گفت: در این نشست این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد.

نیکویی ادامه داد: در این نشست معاونان خدمات شهری شهرداری‌های کشور نیز، موارد و مشکلات مختلفی ارائه کردند؛ ضمن این‌که ما هم دوسه مشکل ازجمله در رابطه با نوع ماده ضدعفونی که برای گندزدایی و ضدعفونی اماکن عمومی استفاده می‌شود، مطرح کردیم.

وی بیان کرد: هم‌چنین تأکید شد مواد ضدعفونی‌کننده، در جاهایی استفاده شود که سطوح، بیشترین تماس را با دست افراد دارد و قرار نباشد تمام معابر را شست‌وشو کنیم؛ بلکه مبلمان شهری، بوستان‌ها، پارک‌ها و اماکن عمومی ازجمله بازار بزرگ، به‌صورت مکرر و روزانه و شبانه ضدعفونی شود.

معاون خدمات شهری شهردار کرمان افزود: هم‌چنین درخواست کردیم یک‌سری امکانات و تجهیزاتی در اختیار تمام شهرداری‌های کشور قرار گیرد؛ ضمن این‌که مصوب شد سوخت مورد نیاز به شهرداری‌های کشور ازجمله شهرداری کرمان ارسال شود.

تستِ کارگران فعال در مقابله با شیوع ویروس کرونا

نیکویی با بیان این‌که پزشک‌ها و کادر درمانی که در مقابله با ویروس کرونا قرار دارند، قرنطینه می‌شوند، اما کارگران خدمات شهری هر روز در مواجهه با این ویروس هستند، گفت: این افراد بدون این‌که تست و کنترل شوند، به خانه می‌روند که ممکن است انتقال ویروس از طریق همکاران ما بیشتر باشد؛ بنابراین، مقرر شد کارکنان حوزۀ خدمات شهری که در جبهۀ اول مقابله باشیوع این ویروس هستند، از طریق مرکز بهداشت، تست و کنترل شوند.

وی افزود: در این نشست هر کدام از استان‌ها نقطه‌نظرات خود را ارائه کردند و اقداماتی را که تاکنون انجام شده، مرور کردیم تا کارها در زمینۀ مقابله با شیوع ویروس کرونا، براساس پروتکل و به‌صورت هماهنگ انجام شود.

معاون خدمات شهری شهردار کرمان ادامه داد: برای جمع‌آوری متکدیان هم مقرر شد دستورالعمل ویژه در نظر گرفته و ابلاغ شود.

حضور در پارک‌ها ممنوع است؛ هیچ‌گونه خدماتی ارائه نمی‌کنیم

نیکویی بیان کرد: هم‌چنین در این جلسه اعلام شد شهرداری کرمان اطلاع‌رسانی کرده تا اطلاع بعدی، شهروندان به هیچ‌وجه در بوستان‌ها و پارک‌های شهر حضور پیدا نکنند؛ ضمن این‌که هیچ‌گونه خدماتی در بوستان‌ها ارائه نمی‌کنیم و سرویس‌های بهداشتی پارک‌ها هم مسدود شده است.

وی گفت: در این نشست مقرر شد موارد مطرح‌شده، در وزارت کشور مورد بررسی قرار گیرد و به‌عنوان دستورالعمل، به شهرداری‌های کل کشور ابلاغ شود.

نیکویی افزود: هم‌چنین مقرر شد با توجه به شیوع ویروس کرونا، این جلسات به‌صورت مکرر برگزار شود و در هر جلسه، هر کدام از سازمان‌های زیرمجموعۀ خدمات شهری شهرداری‌ها، ارتباط مستقیم داشته باشند و تجربیات یک‌دیگر را به اشتراک بگذارند.

ضدعفونی اماکن عمومی توسط شهرداری با همکاری نیروهای جهادی

معاون خدمات شهری شهردار کرمان در رابطه با اقدامات شهرداری برای ضدعفونی و گندزدایی اماکن عمومی شهر در مقابله با شیوع ویروس کرونا نیز گفت: علاوه بر نیروهای شهرداری که در شهرداری‌های مناطق پنج‌گانه و سازمان‌های پسماند، فضای سبز و شرکت‌های خدماتی زیرمجموعۀ سازمان پسماند، کار ضدعفونی را انجام می‌دهند، با توجه به وسعت شهر کرمان، برخی از نیروهای جهادی هم به کمک شهرداری کرمان آمده‌اند که ضدعفونی نقاط حاشیه و حومۀ شهر و قسمت‌هایی از شهر را بر عهده دارند.

در اختیار گذاشتن مواد ضدعفونی‌کننده به اتحادیه‌های اصناف

نیکویی هم‌چنین به تولید مواد ضدعفونی‌کننده با همکاری شهرداری، بسیج مردمی و سپاه اشاره کرد و گفت: تمام ادارات و ارگان‌ها نیز می‌توانند هر روز مواد ضدعفونی‌کنندۀ مورد نیاز خود را تحویل بگیرند.

وی از در اختیار گذاشتن مواد ضدعفونی‌کننده به اصناف مختلف خبر داد و گفت: هم‌چنین از اصناف مختلف درخواست می‌کنم محدودۀ کار خودشان، ازجمله سطح تماس مغازه‌ها، شامل ویترین‌ها، دستگیره‌های درها وغیره را ضدعفونی کنند.

معاون خدمات شهری شهردار کرمان افزود: در صورت نیاز بیشتر به مواد ضدعفونی‌کننده، این مواد از طریق اتحادیه‌های اصناف، در اختیار اصناف مختلف قرار می‌گیرد؛ بنابراین، اتحادیه‌ها می‌توانند مواد ضدعفونی‌کنندۀ مورد نیاز برای ضدعفونی اصناف را تحویل گرفته و به مغازه‌دارها تحویل دهند.

تحویل ماسک و دستکش به کارگران حوزۀ تنظیف و جمع‌آوری زباله

نیکویی در خصوص تحویل ماسک و دستکش به کارگران حوزۀ تنظیف، جمع‌آوری زباله و ضدعفونی‌کنندۀ اماکن عمومی گفت: شرکت‌های زیرمجموعۀ خدمات شهری که در حوزۀ جمع‌آوری زباله و تنظیف و هم‌چنین ضدعفونی اماکن فعالیت می‌کنند، موظف هستند ماسک و دستکش مورد نیاز کارکنان این حوزه را تأمین کرده و در اختیار آن‌ها قرار دهند؛ ضمن این‌که با توجه به ضرورت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، حوزۀ خدمات شهری شهرداری هم، تعدادی ماسک و دستکش تهیه کرده و از طریق مناطق پنج‌گانه، در اختیار کارکنان این حوزه قرار داده است.

وی افزود: نظارت لازم هم وجود دارد تا نیروهای خدماتی حتماً از ماسک و دستکش استفاده کنند.

معاون خدمات شهری شهردار کرمان افزود: دو خودروی سازمان پسماند نیز به مه‌پاش مجهز شده تا در اماکنی که ضرورت دارد، از مه‌پاش استفاده کنیم، اما تأکید بر ضدعفونی سطوحی است که بیشترین تماس را با دست شهروندان دارد.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

وزارت بهداشت: ۷۵ درصد از موج اپیدمی کروناویروس را گذرانده‌ایم

40نفر دیگر به جمع مبتلایان کرونا اضافه شدند/یک زن و یک مرد در اثر ابتلا به کرونا جانشان را از دست دادند

درختان تاریخی باغ شاهزاده ماهان شناسنامه‌دار می‌شود

خسارت 98 میلیارد تومانی کرونا به بخش دام و طیور استان کرمان

کشته و زخمی شدن 8 نفر در حوادث بامداد امروز در کرمان

نماز جمعه در ۱۷ شهر کم خطر کرمان اقامه می شود

بدون هماهنگی و اخذ مجوز،گل ها به محل گلزار شهدا انتقال داده شده اند/اجازه نخواهیم داد عده ای مسایل شخصی خود را با احساسات مردم شهید پرور گره بزنند

ظاهراً ما هرتصمیمی می گیریم،بازار کار خودش را می کند

بیشترین تخلفات در حوزه گران فروشی ماسک و مواد ضد عفونی کننده بوده است

رشد پرونده های تخلفات اصناف/ تورم ۲۱ درصدی استان در کالاهای اساسی

پربازدید ها

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان: هیچ یک از شعب بانک‌ها به خاطر کرونا بسته نشده است/ تنها یک الی دو بانک به طور محدود درگیر کرونا شدند

نجات کارگر افغانستانی گرفتار در چاه در رفسنجان

نامه‌نگاری 7 ساله عشایر برج آباد برای مشکل کم‌آبی

55مورد مثبت کرونا تنها در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان

ادارات شهرستان عنبرآباد تا اطلاع ثانوی با دو سوم نیرو فعالیت می کنند

۹۶ حادثه سال گذشته ۲۴۰۰ میلیارد تومان خسارت به بار آورد

انتظار طغیان‌ آنفلوانزا از مهرماه سال جاری/گروه های آسیب پذیر شناسایی شدند

امکان بازگشایی مهدهای کودک از خرداد ماه

کشف 4خودروی احتکار شده در کرمان

ممانعت پلیس از حضور وانت‌بارهای فروشنده سیار در مکان‌های پرتردد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۱۳ نظر)

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسمات نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۱۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۵ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

فیلم: پیشنهاد اقتصادی مرعشی، توصیه نبوی و تحلیل انصاری و جلائی پور   ( نظر)

کشف 4خودروی احتکار شده در کرمان   (۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)