کد خبر: ۳۶۷۸۶
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان مطرح کرد:
حمیدرضا رشیدی نژاد گفت: تا ۹ اردیبهشت ماه روند ثبات را در شیوع کرونا در استان داشتیم و تعداد بیماران بستری بدحال روزانه در استان کم است که نشان می دهد پیک بیماری را در استان پشت سر گذاشته ایم و خوشبختانه خیلی روند بدی نیز نداشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تا ۹ اردیبهشت ماه روند ثبات را در شیوع کرونا در استان داشتیم و تعداد بیماران بستری بدحال روزانه در استان کم است که نشان می دهد پیک بیماری را در استان پشت سر گذاشته ایم و خوشبختانه خیلی روند بدی نیز نداشت.

حمیدرضا رشیدی نژاد در جلسه ستاد کرونا استان کرمان اظهار کرد: با رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم، کرمان در بین استان های خوب در این زمینه است و به گونه ای عمل شد که مانند شهرهای دیگر پیک بحران شیوع کرونا را در استان کرمان نداشتیم.

وی افزود: تا ۹ اردیبهشت ماه روند ثبات را در شیوع کرونا در استان کرمان داشتیم و تعداد بیماران بستری بدحال روزانه در استان کم است که نشان می دهد پیک بیماری را در استان پشت سر گذاشته ایم و خیلی روند بدی نداشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه حداکثر بستری در تخت های ویژه در استان تاکنون بیش از ۲۰ درصد و در تخت های عادی بیش از ۱۵ درصد نبوده است بیان کرد: پیش بینی می شود حدود ۱۰ درصد جمعیت استان با این بیماری برخورد داشته اند.

وی افزود: به میزان کاسته شدن از بیماران بستری در تخت های بیمارستانی، به تعداد بیماران مبتلا به ویروس به صورت سرپایی افزوده می شود.

رشیدی نژاد با اشاره به اینکه اصناف خوب عمل کردند اما ادارات در رعایت پروتکل های بهداشتی خوب عمل نمی کنند، گفت: باید خوشه های مبتلایان به ویروس را شناسایی و از گسترش آن در سطح جامعه جلوگیری کنیم.

یوسف جعفری رییس اتاق اصناف کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: در ابتدا، ستاد ملی ۱۰ صنف را تعطیل کرد و برای دریافت خدمات و بیمه بیکاری معرفی شدند اما در کرمان ۱۲ صنف فعال بوده و مابقی تعطیل بوده و با مصوبه ملی خیلی تفاوت داشت لذا باید برای جبران ضرر این واحدهای صنفی راهکاری ارائه و برای دریافت تسهیلات و سایر موارد حمایتی معرفی شوند.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

خبرنگاران در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و بحران‌ها نقش اساسی را داشته و دارند

خبرنگار هیچ‌گاه حرفه‌ی خود را به مسائل مادی گره نمی زند

آموزش از اولویت‌های دولت آموزش برای ارتقای سطح کیفی مطبوعات دانست

خانه دینیار به عنوان محل جدید موزه مطبوعات و دفتر خانه مطبوعات انتخاب شد/ رسانه‌های کرمان در عرصه اطلاع‌رسانی همپای تغییرات حرکت کنند

وظیفه خود می دانم برای حل مشکلات اصحاب رسانه به خانه مطبوعات کمک کنم/ رسانه‌ها با نقد منصفانه شرایط را برای سیاست‌گذاری درست ایجاد کنند

رسالت خبرنگاران در نشر اخبار حوزه نظم و امنیت ارزشی دو چندان دارد

پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به مناسبت روز خبرنگار

اصحابِ رسانه با امانت‌داری، صداقت و تعهّد در تکاملِ اجتماعی نقش آفرین اند

اهالی رسانه سهم مهمّی در موضع گیری های کلان ایفا می کنند/دادگستری کل استان حامی و پشتیبان فعالیت های قانونی اصحاب رسانه خواهد بود

انتقال غیرقابل پیش‌بینی ویروس کرونا از طریق هوا

پربازدید ها

بستری 66 بیمار جدید کرونا در استان/تعداد کل جان‌باختگان به 510 نفر رسید

گلایه رییس هیات مدیره خانه مطبوعات از شهردار کرمان

مدارس غیرانتفاعی فقط شهریه ثابت دریافت کنند/ فعلا هیچ هزینه بابت سرویس مدارس دریافت نخواهد شد

انتقال غیرقابل پیش‌بینی ویروس کرونا از طریق هوا

سرانه فضای آموزشی کرمان ۳.۹ مترمربع از متوسط کشوری پایین‌تر است

۱۲ پرونده قتل توسط شوراهای حل اختلاف کرمان به صلح و سازش ختم شد/تعداد پرونده های منجر به صلح و سازش در سال جاری ۷۹۷ فقره بوده است

اهالی رسانه سهم مهمّی در موضع گیری های کلان ایفا می کنند/دادگستری کل استان حامی و پشتیبان فعالیت های قانونی اصحاب رسانه خواهد بود

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)