کد خبر: ۳۷۰۰۷
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس سازمان امور دانشجویان نحوه بازگشایی خوابگاه ها را بعد از بازگشایی دانشگاه ها تشریح کرد و گفت: برنامه ریزی دانشگاه‌ها باید بر اساس نیاز حداقلی به خوابگاه باشد.

رئیس سازمان امور دانشجویان نحوه بازگشایی خوابگاه ها را بعد از بازگشایی دانشگاه ها تشریح کرد و گفت: برنامه ریزی دانشگاه‌ها باید بر اساس نیاز حداقلی به خوابگاه باشد.

دکترمجتبی صدیقی  درباره وضعیت خوابگاه های دانشجویی بعد از بازگشایی دانشگاه ها گفت: براساس مجوز ستاد ملی مبارزه با کرونا، دانشگاه‌ها این اختیار را دارند که از ۱۷ خرداد دانشجویان را به صورت حضوری بپذیرند.  

وی ادامه داد: به طور طبیعی، دانشگاه‌ها با توجه به شرایط بهداشتی و ضرورت کنترل پروتکل‌های بهداشتی، از این امکان در حداقل ممکن استفاده می کنند، یعنی برای تکمیل فعالیت های آموزشی و پژوهشی که در این نیمسال داشتند از این امکان که بتوانند دانشجویان هم حضور داشته باشند استفاده می کنند.  

برنامه ریزی دانشگاه‌ها باید بر اساس نیاز حداقلی به خوابگاه باشد 

رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: به دانشگاه ها اعلام شده است طوری برنامه ریزی کنند که نیاز به خوابگاه و خدمات رفاهی در حداقل ممکن باشد، به این معنی که دانشگاه ها آموزش مجازی را به طور کامل ادامه داده و به اتمام برسانند و اگر احیانا برای رفع اشکال و برگزاری آزمون‌ها نیاز به حضور دانشجو باشد از این امکان  استفاده کنند آن هم  به گونه ای برنامه ریزی شود و بازه امتحانات به گونه ای باشد که تا جایی که امکان دارد، نیاز به خوابگاه نباشد.  

کنترل مسائل بهداشتی به شکل عادی در خوابگاه ها امکان پذیر نیست

وی افزود: چون خوابگاه ها برای این شرایط طراحی نشده اند، معمولا در شرایط عادی خوابگاه های ما دارای تراکم هستند و تعداد دانشجویان دراتاق ها قابل توجه است، کنترل مسائل بهداشتی به شکل عادی در خوابگاه ها امکان پذیر نیست.

رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: بنابراین حتما اگر دانشگاهی هم قصد استفاده ازخوابگاه را داشته باشد، باید بحث فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کند، در ورود دانشجویان به خوابگاه کنترل های لازم تا حدی که نیاز است صورت گیرد و مواظبت شود اگر علائمی پیدا شد، پیگیری شود تا مشکلی ایجاد نشود.  

امتحانات حضوری با فاصله زمانی مناسب برگزار شود که نیاز به خوابگاه نباشد

صدیقی خاطرنشان کرد: سیاست وزارت علوم برنامه ریزی توسط خود دانشگاه ها است هر دانشگاه متناسب با شرایط اقلیمی و استانی خود که سفید است یا قرمز و با توجه به امکاناتی که دارند باید برنامه ریزی کنند به عنوان مثال به گونه ای بازه های امتحانی را باز کنند که دانشجویان بتوانند حتی المقدور بدون اقامت امتحان را برگزار کرده و باز گردند و امتحانات با فاصله برگزار شود که دانشجویان نیاز به خوابگاه نداشته باشند.  

سلامت دانشجو، استاد و کارمند بالاتر از کیفیت است 

وی ادامه داد: اولویت هم با دانشجویان تحصیلات تکمیلی است که دانشگاه‌ها طوری برنامه ریزی کنند که این اولویت هم مد نظر آنها باشد وزارت علوم تاکید دارد درست است که کیفیت آموزش مهم است ولی سلامت دانشجو، استاد و کارمند بالاتر از کیفیت است.  

صدیقی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی ها توسط دانشگاه ها باید طوری انجام شود که اطمینان وجود داشته باشد که مشکلی ایجاد نمی شود، درست است برخی از دانشگاه ها در مناطق سفید هستند ولی دانشجویان از مناطق مختلف کشور در دانشگاه ها حضور می یابند، بنابراین نمی توان به این موضوع که دانشگاه در منطقه سفید قرار دارد اعتماد کرد که مشکلی پیش نمی آید.

استفاده از خوابگاه در مواقع اضطراری 

وی ادامه داد: به دلیل این حساسیت ها اعلام کرده ایم، دانشگاه ها تلاش کنند تاجایی که امکان دارد بحث استفاده از خوابگاه مطرح نباشد مگر در حد ضرورت و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی.   

اولویت ما ارائه خدمات تغذیه در دانشگاه ها نیست

صدیقی درباره نحوه ارائه تغذیه بعد از بازگشایی دانشگاه ها گفت: اولویت ما در زمانی که دانشجویان برای تکمیل ترم و یا امتحان حضور می یابند ارائه خدمات تغذیه در دانشگاه ها نیست اگر نیاز به ارائه غذا باشد حتما در ظروف یکبار مصرف در بسته و ترجیحا بیرون بر ارائه خواهد شد

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کنسرت رایگان همایون شجریان همزمان با عید سعید فطر/کنسرت به صورت آنلاین برگزار شده و 10دوربین آن را تصویر برداری می کنند

ابتلای ۱۷ دانشجوی علوم پزشکی کرمان به کرونا

کدام تحریف؟ کدام تاریخ؟

مراسم‌های عروسی در باغ‌های خصوصی برگزار می‌شود/تالار‌ها بازگشایی نشوند، تالارداران ورشکست می‌شوند

فیلم: برکرانه نهج‌البلاغه گفتاری کوتاه از حجت‌الاسلام کمساری 6 و 7

کرونا چقدر به ثروت ثروتمندان آمریکا اضافه کرد؟

جزئیات روند فروش سهام عدالت

ترامپ یک سلاح فوق پیشرفته رو کرد/کری سندرز:با این برتری و توان جدید، تعریف دوباره‌ای از جنگ دریایی خواهیم داشت

اماکن مقدس از فردا باز می‌شوند /از ۱۰ خرداد همه کارمندان سرکار خواهند رفت

اسامی مساجد برگزار کننده نماز عید فطر در کرمان اعلام شد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۱۳ نظر)

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسمات نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۹۴ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

فیلم: پیشنهاد اقتصادی مرعشی، توصیه نبوی و تحلیل انصاری و جلائی پور   ( نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۵ نظر)

افشاگری آقاتهرانی علیه قالیباف:گفتیم شرط جلسات وفاق کاندیدا نشدن در ۱۴۰۰ است،دیگر نیامد   ( نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

فیلم: برکرانه نهج‌البلاغه گفتاری کوتاه از حجت‌الاسلام کمساری 4   ( نظر)

واکنش رهبر انقلاب به انتقاد صریح یک دانشجو درباره پاسخگو نبودن منصوبان رهبری و عدم شفافیت اوقاف   ( نظر)