کد خبر: ۳۷۰۴۵
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان مطرح کرد:
احمد اسکندری نسب گفت: آموزش و پرورش تهدید بحران کرونا را به فرصت تبدیل کرد و امروز می بینیم که شبکه شاد به عنوان شبکه انحصاری آموزش و پرورش به عنوان زیرساخت آموزش مجازی مورد استقبال معلمان و دانش آموزان قرار گرفته و در بسیاری از امور سبب صرفه جویی مالی شده که این اقدام همیشه در تاریخ آموزش و پرورش کشور ماندگار است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان به ضرورت اجرایی کردن مفاد سند تحول بنیادین و تاکید و توجه خاص رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) به آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: اهداف و برنامه‌های مطرح شده در سند تحول بنیادین با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در هم تنیده است.

احمد اسکندری نسب روز پنجشنبه در نشست مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان که به صورت ویدیو کنفرانس افزود: آموزش و پرورش متعلق به همه مردم است و حدود ۴۰ میلیون نفر، یعنی نیمی از جمعیت کشور با آموزش و پرورش در ارتباط  هستند.

وی اظهار داشت: معرفی قابلیت، دستاورد و کارکردهای آموزش و پرورش، همچنین تبیین تلاش ها و اقدامات ایثارگرانه معلمان در حد جایگاهشان یک وظیفه همگانی است.


مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان همچنین توانمندی معلم را لازمه عزتمندی او دانست و ادامه داد: ارتقای توانمندی و صلاحیت های حرفه ای معلمان در دستور کار آموزش و پرورش این استان قرار دارد و معلمان باید از حالت روزمرگی و روش های تدریس سنتی خارج شوند و اطلاعات خود را به روز کنند به گونه ای که با شرایط و نیازهای جامعه همخوانی داشته باشد و به طور قطع شوق و انگیزه معلمان در تدریس و توانایی آن ها است که جایگاهشان را ارتقا می دهد.


وی افزود: آموزش و پرورش تهدید بحران کرونا را به فرصت تبدیل کرد و امروز می بینیم که شبکه شاد به عنوان شبکه انحصاری آموزش و پرورش به عنوان زیرساخت آموزش مجازی مورد استقبال معلمان و دانش آموزان قرار گرفته و در بسیاری از امور سبب صرفه جویی مالی شده که این اقدام همیشه در تاریخ آموزش و پرورش کشور ماندگار است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان ضمن قدردانی از فرهنگیانی که با فعالیت در بستر فضای مجازی سبب تداوم فرایند یاددهی - یادگیری شدند، تاکید کرد: پس از راه اندازی و بهره مندی از شبکه شاد، رصد و ارزیابی میزان بهره مندی دانش آموزان از آن باید در اولویت باشد.
اسکندری نسب گفت: برای پایه های نهم و دوازدهم امتحانات به صورت حضوری و با رعایت همه موازین بهداشتی برگزار می شود که مدیران مدارس باید اهتمام ویژه ای در خصوص گندزدایی و ضدعفونی کردن مدارس و رعایت فاصله گذاری داشته باشند.
وی تصریح کرد: ارتقای کیفیت نظام تعلیم و تربیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید با رفع نقاط ضعف تلاش کنیم اعتماد مردم به آموزش و پرورش روز به روز بیشتر شود.

وی ادامه داد: خانواده ها زمانی که در محدوده محل سکونتشان مدرسه وجود دارد نباید تقاضا برای ثبت نام در مدرسه ای دیگر با فاصله مکانی زیاد را داشته باشد و لازمه کاهش این تقاضا یکسان سازی امکانات و شرایط برای تمام مدارس است.


وی به انتخاب و انتصاب مدیران لایق و کارآمد در مدارس نیز اشاره کرد و گفت: شایسته سالاری در انتصاب مدیران زمینه را برای تحقق مدرسه پویا فراهم می کند.


مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از انعقاد تفاهم نامه تامین مسکن فرهنگیان بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت مسکن و شهرسازی به عنوان یک فرصت مغتنم یاد کرد و پیگیری مجدانه مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق این استان را برای تحقق این مهم خواستار شد.


اسکندری نسب همچنین چند برنامه اصلی وزارت آموزش و پرورش را یادآور شد و گفت: آشنایی و تسلط دانش آموزان با حداقل یک مهارت پس از کسب دیپلم، استفاده بهینه از ظرفیت خیران، پیشگیری از اضافه وزن و کم تحرکی دانش آموزان و توجه ویژه به مهارت های خواندن و نوشتن در دوره ابتدایی از مهمترین برنامه های آموزش و پرورش است

منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روحانی: دولت دوازدهم مسیر را برای دولت بعدی هموار می‌کند

نتیجه سیاست‌ورزی دوستانی که به ظاهر از کارگزاران دموکرات‌تر هستند این است که دولت را از آقای هاشمی تحویل گرفتند به تحویل احمدی‌نژاد دادند

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند

استاندار: نباید به بهانه تبلیغات انتخاباتی، خدمات دولت را زیر سئوال ببریم/ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات تاکید کرد: پرهیز از طرح مسائل سیاسی و جناحی در برنامه‌های دهه فجر

بی توجهی راننده مینی بوس در بردسیر موجب مرگ ۲عابر پیاده شد

از تقسیم کار اصولگرایان برای ادامه حضور رئیسی در قوه، رفتن جلیلی به مجلس در انتخابات میان دوره‌ای و حضور قالیباف در ریاست جمهوری تا افزایش شانس تائید صلاحیت احمدی‌نژاد

کانال فاضلاب باعث مرگ پسربچه ۱۳ ساله شد/ فرماندار: تعارف ندارم؛ دستگاه‌های متولی پاسخگو باشند

روحانی: ترامپ مُرد و برجام زنده ماند/ ساکنین جدید کاخ سفید لکه‌های سیاه چهار سال قبل را پاک کنند / مدام می گویند برجام چه کرده؛ بعد از برجام 17 فاز پارس جنوبی به نتیجه رسید/ سال 92 واردکننده بنزین بودیم اما الان صادر می کنیم/ این همه دولت را به خاطر انتخابات آینده اذیت نکنید

بهروز غریب پور: قرار بود استانداری کرمان از ما حمایت کند که گرفتار مسائل بوروکراتیک شدیم

طرح مطالب همسو با رسانه‌های معاند مخالف وطن دوستی و اعتقادات دینی است

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)