کد خبر: ۳۷۰۸۴
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۷
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور گفت: فعالیت خانه احزاب ایران که چندین سال تعطیل شده بود برای اینکه فعالیتش را در استان‌ها آغاز کند پیگیری کردیم، در استان‌های کشور شعبات آن راه‌اندازی شود که تا الان 18 استان خانه احزاب‌شان راه‌اندازی شده و مشغول فعالیت هستند و پیگیری کردیم بقیه استان‌ها فعالیت‌شان راه‌اندازی شود.

مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور گفت: فعالیت خانه احزاب ایران که چندین سال تعطیل شده بود برای اینکه فعالیتش را در استان‌ها آغاز کند پیگیری کردیم، در استان‌های کشور شعبات آن راه‌اندازی شود که تا الان 18 استان خانه احزاب‌شان راه‌اندازی شده و مشغول فعالیت هستند و پیگیری کردیم بقیه استان‌ها فعالیت‌شان راه‌اندازی شود. 

به گزارش فارس حمید ملانوری در حاشیه دیدار با فرماندار رفسنجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس آخرین قانونی که سال 95 به وزارت کشور در رابطه با فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی ابلاغ شده، احزاب مکلف شدند ظرف یک سال و با یک تمدید 6 ماهه خود را با این قانون تطبیق دهند.

مدیرکل دفت سیاسی وزارت کشور ادامه داد: بر اساس آخرین وضعیت، احزابی که خود را با قانون تطبیق دادند و احزابی که سال 97 و 98 پروانه فعالیت گرفتند با مصوبه کمیسوین ماده 10 مجموعا 118 حزب‌اند که 83 حزب از احزاب ملی و مابقی احزاب استانی هستند که استان کرمان هم یک حزب استانی تاک (توسعه، و آزادی کرمان) است، دارد که مشغول فعالیت است.

وی تصریح کرد: یک حزب دیگر هم تقاضای تأسیس داده که به عنوان حزب استانی در کرمان فعالیت کند که مرحله اول موافقت شده و الان در مرحله بعدی برای صدور پروانه نهایی است که در جلسه بعدی کمیسیون در دستور کار است که مطرح می‌شود و اگر مورد خاصی نداشته باشد به تصویب رسیده و پروانه آن صادر شود.

ملانوری در ادامه با اشاره به اینکه بر اساس قانون، احزاب ملی می‌توانند در مراکز استان شعبه و در شهرستان‌ها دفتر داشته باشند، افزود: این قضیه در جلسات سال 98 کمیسیون به‌طور جدی مورد  پیگیری قرار گرفت، پرونده‌هایی که معطل بودند و تقاضایی که ازاحزاب آمده بود پیگیری شد به‌دلیل اینکه می‌خواستیم احزاب حضور جذی داشته باشند، هم در انتخابات به‌طور جدی‌تر فعال باشند و هم موضوع تحزب شکل بهتر و قوی‌تری بگیرد، کمیسیون توجه جدی داشت.

وی عنوان کرد: سال 98 تعداد 96 شعبه صلاحیت مسئولان احزاب تأیید شدند و در استان‌ها فعال شدند یعنی از عدد صفر در ابتدای 98 به عدد 96 در پایان سال 98 رسیدیم.

ملانوری عنوان داشت: یک هزار و 66 دفتر در استان‌ها زیرمجموعه احزاب ملی و استانی راه اندازی شده که این موضوع می‌تواند نشانگر استقرار  رسمی احزاب و گروه‌های سیاسی در کشور باشد.

مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور اظهار کرد: یک موضوع دیگر، بحث جبهه‌های حزبی است که هرچه این جبهه‌ها شکل بگیرند و احزاب در آن عضویت پیدا کنند به گونه‌ای می‌توان گفت تعداد قابل توجه حزب در کشور زیر چتر تعداد کمتری جبهه قرار گرفته و چابک‌تر، فعا‌ل‌تر و قوی‌تر می‌شوند که در این خصوص تعداد جبهه‌ها را از یک به 14 جبهه تا قبل از انتخابات اسفندماه رساندیم.

ملانوری خاطرنشان کرد: این جبهه‌ها با گرایش‌های مختلف سیاسی اعم از اصولگرا، اصلاح‌طلب، اعتدالیون و ..شکل گرفت که در انتخابات از جمله فعالیتی که داشتند، لیست‌های انتخاباتی را مطرح کردند.

وی با بیان اینکه نگاه وزارت کشور در این حوزه بسیار جدی است و حمایت بسیار خوبی از احزاب سیاسی شده، ادامه داد: با این قانون جدید، احزاب و گروه‌های سیاسی شکل بهتری گرفتند.

فرماندار سابق رفسنجان بیان کرد: نکته دیگر که حدود ده سال تعطیل شده بود، بحث یارانه احزاب بود که پیگیری شد؛ سال 96 و 97 مجموعا دو میلیارد و 600 میلیون تومان یارانه به احزاب پرداخت کردیم و پیگیری کردیم  سال‌های 98 و 99 را هم پرداخت کنیم.

ملانوری متذکر شد: فعالیت خانه احزاب ایران که چندین سال تعطیل شده بود برای اینکه فعالیتش را در استان‌ها آغاز کند پیگیری کردیم، در استان‌های کشور شعبات آن راه‌اندازی شود که تا الان 18 استان خانه احزاب‌شان راه‌اندازی شده و مشغول فعالیت هستند و پیگیری کردیم بقیه استان‌ها فعالیت‌شان راه‌اندازی شود.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ربیعی:تاکنون هیچ قراردادی برای واگذاری زمین و بندر و از این جنس شایعات نداشته‌ایم/حادثه نطنز تاثیری بر روند فعالیت صنعت هسته‌ای صلح آمیز ما ندارد/آزمون سراسری ۴۵ روز دیگر (۳۱ مرداد) برگزار می‌شود

مجلس شمشیرش را تیز کرده که به جنگ چه کسی برود؟

نقاط کلیدی خروج گندم از کرمان شناسایی شد/پرداخت مطالبات کشاورزان تا 11 تیرماه

شهریه مدارس غیر دولتی کرمان ۳۰ درصد افزایش می‌یابد

7فوتی و 94مورد بستری جدید کرونا

چاقو خوردن تکنسین اورژانس بم درطی یک ماموریت کاذب/ضارب تعادل روحی نداشت

در وضعیت هشدار قرار داریم/۶۰ درصد موارد کشف شده مبتلا به کرونا طی یک ماه اخیر بوده

تعریف ۴۸ میلیارد تومان پروژه عمرانی در سفر حجت الاسلام رییسی به کرمان

دلیل استعفای شهردار رفسنجان چه بود؟

همه مشکل گلخانه داران از کرونا نیست/دو سوم گلخانه داران حتی هزینه های تولیدشان را هم به دست نیاوردند

پربازدید ها

کنایه معنادار وزیرخارجه: از مهمان نوازی شما تشکر می‌کنم /شما می گویید دروغگو اما رهبری گفتند ظریف صادق است

دلیل استعفای شهردار رفسنجان چه بود؟

واریز 231 میلیون تومان به حساب نمایندگان مجلس

مرعشی: جریان اصولگرا هیچ گاه نتوانسته رئیس جمهور در ایران تعیین کند/احمدی نژاد به ریاست جمهوری قانع نبود، می‌خواست نفر اول کشور باشد

نزدیکی عاطفی و فکری ظریف و سردار سلیمانی به روایت سیدمحمد صدر/پزشکیان:سوال از رئیس جمهور به صلاح کشور نیست

مهاجری: کسانی که بر سر ظریف داد زدند، می‌توانند ۲۰۰ کلمه درباره برجام بنویسند؟ /مشکل‌ برخی آقایان این است که چرا با ظریف به سفر خارجی نرفتند/میدان مذاکره با معرکه چاقوکشی تفاوت دارد

افشاگری خانم نماینده علیه ۷ عضو هیات رئیسه مجلس:گفتند زن باید بچه داری کند و به امورات خانه رسیدگی کند/کارمندان زن حتی نمی‌توانند در آزمون دبیری کمیسیون‌ها شرکت کنند

ترفند سخنرانی آتشین و پرخصومت دیگر اعتباری ندارد

تضمین اجرای برجام چه بود؟

مجلس شمشیرش را تیز کرده که به جنگ چه کسی برود؟

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

هشدار زرد هواشناسی/ وقوع رگبار باران در ۸ استان ،من جمله کرمان   ( نظر)

بحران پذیرش بیمار در سیرجان/ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کرونا در سیرجان تکمیل شد   ( نظر)

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان: این بحث که ما بیماری را بگیریم که ایمنی ایجاد کنیم یک توصیه علمی نیست/ستاد کشوری موج دوم کرونا را تایید نکرده است/ کسی به اسم کریمی نمی‌شناسم   ( نظر)