کد خبر: ۳۷۱۱۰
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱
ارسال به دوستان
ذخیره
انتقاد استاندار کرمان از مغایرت قیمت‌های بازار با مصوبات ستاد تنظیم بازار:
ستاد تنظیم بازار اصلی‌ترین نهاد برای کنترل و نظارت بر قیمت هاست، اما همواره آنچه که در بازار مشاهده شده اختلاف شگرفی با قیمت‌ها تنظیمی داشته و به نوعی کلیه دستورالعمل‌ها و نرخ نامه‌ها صرفا روی کاغذ مانده است.

انتقاد استاندار کرمان از مغایرت قیمت های بازار با مصوبات ستاد تنظیم بازار

گفتارنو/مرضیه قاضی زاده: ستاد تنظیم بازار اصلی‌ترین نهاد برای کنترل و نظارت بر قیمت هاست، اما همواره آنچه که در بازار مشاهده شده اختلاف شگرفی با قیمت‌ها تنظیمی داشته و به نوعی کلیه دستورالعمل‌ها و نرخ نامه‌ها صرفا روی کاغذ مانده است.
این تناقض‌ها و مغایرات دیگر از سمت نهاد‌های نظارتی نیز پذیرفته شده است به گونه‌ای که عالی‌ترین مقام اجرایی استان در چهارمین جلسه از ستاد تنظیم بازار در خصوص تخلفات نانوایان گفت: برخی نانوایان به مردم گفته اند که استاندار گفته است نان را گران نکنید و چانه‌ها را سبک کنید، من نمی‌دانم چه زمانی چنین حرفی زدم.
محمد جواد فدایی در ادامه به صراحت افزود: ظاهرا ما هر تصمیمی می‌گیریم، بازار کار خودش را می‌کند.
در این جلسه از ستاد تنظیم بازار در خصوص نحوه کنترل و تعیین قیمت مرغ، میوه و تره بار و نرخ کرایه تاکسی تصمیم گیری شد که با توجه به اعتراضات و نارضایتی‌هایی نماینده تاکسی داران در این جلسه مبنی بر قیمت مصوب، تصمیم گیری در این خصوص به جلسه دیگر موکول شد.
بنا به توضیحات معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت در این جلسه تصویب نرخ کرایه تاکسی با شورای اسلامی هر شهر است، اما با توجه به اولیت و وظیفه ستاد تنظیم بازار بر قیمت گذاری، فرمانداری یک ایراد بر نرخ نامه مصوب تاکسی‌ها در شورای شهر گرفته است و این مصوبه را ملزم به تایید ستاد تنظیم بازار دانسته است.
سیناخسروی درباره نرخ کرایه تاکسی عنوان کرد: شهرداری کرمان پیشنهاد افزایش ۱۱ درصدی نرخ کرایه تاکسی را در سال گذشته داشته است که البته اجرایی نشده است، همچنین شورای شهر نیز افزایش ۱۹ درصدی نرخ کرایه تاکسی را نسبت به سال قبل مصوب کرده است.
براساس توضیحات خسروی در این جلسه، نماینده تاکسی داران در جلسات شورای شهر پیشنهاد افزایش نرخ کرایه تاکسی تا ۳۵ درصد را ارائه داده است که در کمیسیون مربوطه با نرخ ۳۰ درصد موافقت شده است و سپس در جلسه عمومی شورا این نرخ به ۱۹ درصد کاهش یافته است که البته مورد اعتراض تاکسی داران است.
آنچه نماینده تاکسی داران در این جلسه از ستاد تنظیم بازار بر آن اصرار داشت، ریزش ۶۰ درصدی مسافر از اسفند ماه و مشکلات معیشت دو هزار راننده تاکسی بود که صرفاً از این طریق امرار معاش می‌کنند.
او با اشاره به افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت لوازم یدکی، خواهان افزایش ۳۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی شد که البته مورد موافقت قرار نگرفت.
شدت این اختلاف‌ها و بحث‌ها منجر شد تا استاندار کرمان اعلام دارد تا شورای شهر و فرمانداری برای افزایش نرخ کرایه تاکسی تصمیم بگیرد. محمد جواد فدایی در ادامه افزود: اگر اصرار دارند تا نرخ را به ستاد تنظیم بازار بیاورند، این موضوع در جلسه آینده بررسی می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

علت سکوت چین درخصوص قرارداد 25ساله ایران و چین چیست؟

استاندار کرمان: بیانات رهبری در جمع نمایندگان موجب ایجاد آرامش و بهبود روابط شد

مقام مسئول: کنکور کارشناسی ارشد و دکتری حذف شود

گلایه رئیس دادگستری از عدم تعیین تکلیف اماکن مخروبه: شهردار گزارش دهد

آب شهرکرمان سالم است/۱۳ شهرستان استان در وضعیت قرمز آبی قرار دارند/تاثیر حاشیه نشینان در هدر رفت و کم آبی کرمان تنها ۲ درصد است

عارف: نه از اصلاح‌طلبی عبور می‌کنیم، نه از آن عقب می‌نشینیم

درحال فراهم‌سازی مقدمات انتخابات ۱۴۰۰ هستیم

محققان آلمانی: کودکان کرونا را منتقل نمی‌کنند

فعالیت‌های اداری مدارس تعطیل نیست

یک پنجم فوتی‎‌های روزانه کشور مربوط به بیماران کرونایی است

پربازدید ها

اختصاصی/کشاورزی قراردادی؛ نسخه نجات بخش کشاورزان

بهره مندی کسب و کارهای فاقد بیمه از تسهیلات حمایتی

تنها 10هزار تن از70هزار تن شکر مورد نیاز استان با ارز یارانه ای تامین می شود/ اختلاف قیمت کالاها در بازار، بدبینی در جامعه را گسترش می‌دهد

رویکرد استان کرمان از کشاورزی در حال تبدیل شدن به صنعتی است

آب شهرکرمان سالم است/۱۳ شهرستان استان در وضعیت قرمز آبی قرار دارند/تاثیر حاشیه نشینان در هدر رفت و کم آبی کرمان تنها ۲ درصد است

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)