کد خبر: ۳۷۱۲۶
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳
ارسال به دوستان
ذخیره
گزارش گفتارنو از مصوبه ای که بین زمین و هوا ماند
رئیس اتحادیه صنف تالارداران و رستوران داران در بخش دیگری از صحبت هایش با بیان این جمله که «هیچ مراسمی حذف نشد، تنها مراسم ها از تالار‌ها به سمت باغ‌های خصوصی رفته اند» گفت: با بستن تالار‌ها تنها صورت مسئله را پاک کردند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار:برگزاری هر گونه مراسم و تجمعات در تالارها و سالن های پذیرایی ممنوع است/ رئیس صنف تالارداران و رستوران داران:با اداره بهداشت برای برگزاری مراسمات به تفاهم رسیدیم/از این پس مطابق دستورالعمل تالارها عمل می کنیم

گفتارنو/مرضیه قاضی زاده: «برگزاری هرگونه مراسم و تجمعات در تالار‌ها و سالن‌های پذیرایی ممنوع است» این گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در تاریخ ۷ خرداد ماه است.
البته این دستورالعمل پیش از این نیز در حاشیه جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در سوم خردادماه در جمع خبرنگاران گفته شده بود. محمد صادق بصیری در آن جلسه اعلام کرده بود که تالار‌ها و سالن‌های پذیرایی مشروط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و صرفا برای تهیه و سرو غذا می‌توانند فعالیت خود را از سر بگیرند و برای مراسم دیگر فعلا محدودیت خواهند داشت.
با این حال شواهد موجود حاکی از برگزاری تمامی مراسم ها اعم از جشن و عروسی در تالا‌ها و هتل‌ها است. برای پی بردن به این موضوع کافی است تلفن خود را بردارید و به یکی از تالار‌های سطح شهر تماس بگیرید، خواهید دید که حتی برخی دیگر وقت خالی نیز ندارند.
رئیس اتحادیه صنف تالارداران و رستوران داران در خصوص برگزاری مراسم در تالار‌ها علی رغم نبود هیچگونه مصوبه ستاد استانی و ملی برای آن، به گفتارنو گفت: روز شنبه سوم خرداد ماه در جلسه ستاد کرونا مقرر شد که تالار‌ها بازگشایی شوند و روز سه شنبه هم آقای دکتر حریرچی طی یک مصاحبه اعلام کردند که تالار‌ها هیچ گونه مراسمی برگزار نکنند، اما ما مصوبه استانی را برای این موضوع دایم.
محمدرضا بهرامی در پاسخ به این گفته خبرنگار گفتارنو که مجوز بازگشایی تالار‌ها در استان صرفاً محدود به سرو غذاست نه برگزاری مراسم، گفت: ظهر چهار شنبه ما جلسه‌ای با معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان و رئیس اتاق اصناف داشتیم و در آن جلسه یک تفاهم نامه بسته شد و در آن تفاهم نامه به این موضوع اشاره شد که ما می‌توانیم مراسم را به صورت رستورانی برگزار کنیم.
بهرامی خاطر نشان کرد: ما خارج از این موضوع عمل نکردیم، تالارداران هم بخشی از کارشان دادن غذاست، خوب ما مراسم نمی‌گیریم، ولی غذا را می‌دهیم.
این گفته رئیس اتحادیه صنف تالارداران و رستوران داران منجر به این پرسش شد که چگونه مراسم برگزار نمی‌شود، ولی وقت‌های مراسم سر جایشان است و عروسی‌ها گرفته می‌شود. بهرامی در پاسخ به این پرسش گفت: در بخش عروسی دو قسمت وجود دارد، یک بخش مربوط به مراسم بزن و بکوب است و دیگری هم سرو غذا و مراسمات است.
بهرامی در این رابطه افزود: ما می‌توانیم شام بدهیم و به صورت رستورانی عمل کنیم. ما به این تفاهم با اداره بهداشت رسیده ایم؛ یعنی قسمت دوم مراسم کاملاً انجام می‌شود.
او در تشریح بیشتر گفته خود اضافه کرد: مراسم ها برگزار می‌شود، ولی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی. ما مراسم بزن و برقص نداریم، می‌آیند یک عقدی می بندند، کادویی می‌دهند و در آخر شام داده می‌شود.

حال که مصوبه داریم، مطابق دستورالعمل تالار‌ها عمل می‌کنیم
رئیس اتحادیه صنف تالارداران و رستوران دران درپاسخ به این پرسش که آیا امکان لغوکردن مراسم و عودت هزینه‌های رزرو مراسمات برای زوجین وجود دارد، می گوید: تا الان که هیچگونه مصوبه‌ای نداشتیم هزینه‌ها را عیناً پرداخت می‌کردیم، اما از این به بعد مطابق دستورالعمل تالار‌ها عمل می‌کنیم.
بهرامی در تشریح این دستورالعمل، گفت: این دستورالعمل بدین شکل است که تا یک ماه مانده به مراسم کلیه پرداختی عیناً بر گردانده می‌شود، اما زیر یک ماه درصدی از آن برگردانده می‌شود، به گونه‌ای که سه تا ۴ روز مانده به مراسم ۱۵ درصد کل قراردادشان را شامل می‌شود.

با بستن تالار‌ها تنها صورت مسئله را پاک کردند
رئیس اتحادیه صنف تالارداران و رستوران داران در بخش دیگری از صحبت هایش با بیان این که «هیچ مراسمی حذف نشد، تنها مراسم از تالار‌ها به سمت باغ‌های خصوصی رفته اند» گفت: با بستن تالار‌ها تنها صورت مسئله را پاک کردند.
بهرامی در ادامه افزود: درجاده تهران و هفت باغ بدون هیچ گونه پروتکل بهداشتی مراسمات برگزار می‌شد، کسانی که سفره عقد دارند جزء همکاران ما هستند و همان‌ها نیز به ما اطلاع داند که هر شب سه الی ۴ سفره عقد در خارج از شهر داشتند.
او ضمن گلایه از عملکرد استان در مدیریت و مقابله با مراسمات غیرمجاز، اظهار داشت: این مسئله تنها اجحافی برای تالارداران بود، دولت با افرادی که مراسمات را در تالار‌ها برگزار می‌کردند برخورد می‌کرد، اما حتی به موضوع باغ‌های خصوصی و برگزاری مراسمات در آن‌ها پرداخته هم نشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آقای احمدی نژاد، فشارهای اقتصادی حافظه مردم را مختل نکرده است

انتقاد نماینده مجلس از هزینه های 700هزار تومانی تست تشخیص کرونا

رقابت بیش از ۱۱ هزار دانش‌آموز کرمانی برای ورود به مدارس نمونه دولتی

سیاست اسلام در تقابل با جبهه کفر تبعیت از کلام ولی فقیه است/میز مذاکره تضمین کننده امنیت نیست/تورم، فساد و گرانی اولویت های اصلی مجلس جدید باشند/ وجود نیروهای نفوذی در بدنه دستگاه ها شرایط اقتصادی را وخیم کرده است/ بی تدبیری مدیران دولت تدبیر و امید گرانی مسکن را به ارمغان آورد/بد حجابی در خانواده های مذهبی هم ورود پیدا کرده است

مرگ و میر کووید ۱۹ نسبت به آنفلوآنزا بیشتراست

طرح سوال از رییس جمهوری به صلاح نظام نیست/ضعیف کردن دولت در شرایط فعلی هیچ نتیجه‌ای ندارد

رئیس اتاق کرمان: چه اتفاقی در توسعه اقتصادی و افزایش درآمد‌ها افتاده که هر سال میزان درآمد‌های مالیاتی استان رشد دارد؟

سال آینده ۲۸ درصد مالیات افزایش می‌یابد/ چنانچه استانی وصول مالیاتی اش از ۹۵ درصد کمتر باشد به ازای هر یک درصد، دو درصد از بودجه‌اش کسر می‌شود

جزییات دریافت وام ودیعه مستاجران

بیکاری 5هزار نفری فعالین گردشگری پس از کرونا/خسارت 28میلیارد تومانی هنر بافندگی طی سه ماه

پربازدید ها

شهردار کرمان: دولت موظف است، مشکل تامین آب سیدی را حل کند/استاندار کرمان: شهرداری هم موظف است که جلوی ساخت و ساز‌های غیر مجاز را بگیرد، چرا نگرفته؟ / با جیب خالی و دولت موظف است، چیزی حل نمی‌شود/واقعیت امر این است که تنها ۵۰ درصد از بودجه عمرانی سال قبل تخصیص یافته است

رئیس اتاق کرمان: چه اتفاقی در توسعه اقتصادی و افزایش درآمد‌ها افتاده که هر سال میزان درآمد‌های مالیاتی استان رشد دارد؟

سال آینده ۲۸ درصد مالیات افزایش می‌یابد/ چنانچه استانی وصول مالیاتی اش از ۹۵ درصد کمتر باشد به ازای هر یک درصد، دو درصد از بودجه‌اش کسر می‌شود

بیکاری 5هزار نفری فعالین گردشگری پس از کرونا/خسارت 28میلیارد تومانی هنر بافندگی طی سه ماه

جزییات دریافت وام ودیعه مستاجران

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی: قیمت لوازم خانگی ۳۲ تا ۵۰ درصد رشد داشته است/الکترو استیل و پاکشوما فروششان را بسته اند/فروش ۵۰ درصد کاهش داشته است

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)