کد خبر: ۳۷۱۵۴
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
ارسال به دوستان
ذخیره
در صحن علنی شورای شهر چه گذشت:
به نظر می‌رسد حوصله‌ی «علی خدادادی» هم مثل ما سر رفته از بس که به مکان شورا رسیدگی نمی‌شود. ابتدا قرار بود در دی ماه یا آذرماه این ساختمان تعیین تکلیف شود، مدتی بعد گفته شد تا پایان سال، بعد هم که معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری وعده تکمیل این ساختمان برای فروردین ماه را داد.

اولتیماتوم رئیس کمیسیون خدمات شهری  برای تکمیل ساختمان شورا/پیشنهاد خواهر خواندگی کرمان با چین و ترکیه/ تصویب افزایش 30درصدی نرخ کرایه تاکسی

گفتارنو/مرضیه قاضی زاده:به نظر می‌رسد حوصله‌ی «علی خدادادی» هم مثل ما سر رفته از بس که به مکان شورا رسیدگی نمی‌شود. ابتدا قرار بود در دی ماه یا آذرماه این ساختمان تعیین تکلیف شود، مدتی بعد گفته شد تا پایان سال، بعد هم که معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری وعده تکمیل این ساختمان برای فروردین ماه را داد.

حال دیگر از فرودین ماه، دو ماه گذشته است و هنوز که هنوز است به قول رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر، در آن محل خاکبازی می‌کنند و آب از آب تکان نخورده است.

تاب و تحمل شورای شهری‌ها دیگر از این آلاخون والاخون بودن طاق شده است و صدایشان درآمده است. خدادادی در این جلسه از شورای شهر با اشاره به مصوبه شورای شهر مبنی بر اتمام کار، ساختمان سپه (شهرداری سابق) تا پایان سال، گفت: نمی‌شود که شورای شهر مصوب کند که تا پایان سال کاری انجام شود و بعد هم هیچ اتفاقی نیفتد.
او با بیان مشکلات رفت و آمد ارباب رجوع‌ها برای رفت و آمد به محل استقرار جدید جلسات کمیسیون‌ها یا همان سالن سادات، گفت: همین امروز صبح ما اینجا کمیسیون داشتیم و یک ارباب رجوع خانم به بدختی توانست یه وسیله جور کند تا برود.

اگرچه مطلب بیان شده در خصوص خانه شهر، که از زبان رییس خدمات شورای شهر بیان شد، مورد تایید سایر اعضای شورای شهر نیز بود، اما به جهت نبود شهردار در این جلسه، بحث در این خصوص به جلسه دیگری موکول شد.

از دیگر موضوعاتی فرهنگی که در جلسه عصر یک شنبه ۱۱ خرداد ماه به آن پرداخته شد، بحث خواهر خواندگی استان کرمان با دیگر کشور‌ها بود.
زهرا لری، با قیاس کرمان با شهری همچون اصفهان در این مقوله گفت: اصفهان ۲۰ الی ۳۰ مورد خواهر خواندگی دارد، اما کرمان هنوز نتوانسته که حتی با یک کشور نیز خواهر خواندگی داشته باشد.
کشور‌های مورد پیشنهاد لری برای خواهر خواندگی با کرمان تاجکستان، ترکیه، چین و مجارستان بود.
سیدمحمدرضا میرحسینی در تکمیل صحبت‌های لری، گفت:راجع به خواهر خواندگی باید به این سوال پاسخ داده شود که در این طرح چه اهدافی دنبال می‌شود و ما چه نتیجه‌ای از آن‌ها می‌خواهیم، تاجیکستان چه چیزی برای ما به ارمغان خواهد آورد.
تاکید اصلی میر حسینی بر مراودات گردشگری کشور‌ها و صنعت توریسم بود. او در این رابطه افزود:ما از این مقوله خواهر خواندگی به دنبال داشته‌هایی برای کرمان حداقل در بحث توریسم و معرفی فرهنگی باشیم و محدودیتی ایجاد نکنیم که برای خواهر خواندگی صرفاً به دنبال کشور‌های اسلامی برویم.

تصویب افزایش ۳۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی
رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورا میز در این جلسه از افزایش ۳۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی در کرمان خبر داد. به گفته محمد جواد کامیاب وزارت کشور ابلاغیه‌ای به همه‌ی استانداری‌ها ارسال کرده و این مجوز را داده که با توجه به افزایش ۵۰ درصدی قیمت بنزین، نرخ کرایه تاکسی در کلان شهر‌ها ۱۱ درصد افزایش یابد.
کامیاب با اشاره به عدم اعمال افزایش ۱۱ درصدی کرایه تاکسی در سال ۹۸، گفت: پیشنهاد شهرداری این بود که با توجه به افزایش ۲۰۰ درصدی قطعات ماشین، نرخ کرایه‌ها ۲۵ درصد افزایش یابد.
او در ادامه افزود: ما رقم پیشنهادی شهرداری را به ۱۹ درصد رساندیم، با ۱۱ درصد آن را جمع کردیم و پیشنهاد افزایش ۳۰ درصدی نرخ کرایه را دادیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ربیعی:تاکنون هیچ قراردادی برای واگذاری زمین و بندر و از این جنس شایعات نداشته‌ایم/حادثه نطنز تاثیری بر روند فعالیت صنعت هسته‌ای صلح آمیز ما ندارد/آزمون سراسری ۴۵ روز دیگر (۳۱ مرداد) برگزار می‌شود

مجلس شمشیرش را تیز کرده که به جنگ چه کسی برود؟

نقاط کلیدی خروج گندم از کرمان شناسایی شد/پرداخت مطالبات کشاورزان تا 11 تیرماه

شهریه مدارس غیر دولتی کرمان ۳۰ درصد افزایش می‌یابد

7فوتی و 94مورد بستری جدید کرونا

چاقو خوردن تکنسین اورژانس بم درطی یک ماموریت کاذب/ضارب تعادل روحی نداشت

در وضعیت هشدار قرار داریم/۶۰ درصد موارد کشف شده مبتلا به کرونا طی یک ماه اخیر بوده

تعریف ۴۸ میلیارد تومان پروژه عمرانی در سفر حجت الاسلام رییسی به کرمان

دلیل استعفای شهردار رفسنجان چه بود؟

همه مشکل گلخانه داران از کرونا نیست/دو سوم گلخانه داران حتی هزینه های تولیدشان را هم به دست نیاوردند

پربازدید ها

تنها درمان تسکینی برای کرونا وجود دارد نه درمان ۱۰۰ درصدی/به پیک کرونا در جنوب کرمان رسیده‌ایم

زنجیره انتقال کرونا از جنوب به سمت شمال استان در گردش است/احتمال دارد موج دوم کرونا را در کرمان تجربه کنیم

عجیب‌ترین کنکور قرن امسال برگزار می‌شود/دو سناریوی برگزاری کنکور در چند روز و آزمون شبانه روی میز کمیسیون آموزش مجلس

در وضعیت هشدار قرار داریم/۶۰ درصد موارد کشف شده مبتلا به کرونا طی یک ماه اخیر بوده

رشد 105درصدی کشفیات قاچاق کالا/کرمان در مبارزه با قاچاق انسان از استان های سرامد است/ مبارزه با قاچاق وظیفه شرعی است

لری: در این دوره شورا کل ایران از ما انتظار دارد که در شأن و جایگاه سردار سلیمانی کاری انجام دهیم/چناریان: وقتی چنین موضوعات مهمی داریم، طرح موضوعاتی که حاشیه درست کند ومنابعی را در بر گیرد، درست نیست

سرانجام شهر بازی کرمان به کجا رسید؟

۱۰۹ مورد جدید مبتلا به کرونا بستری شدند/ درگذشت ۷ بیمار

۷۰ درصد تخت های بیمارستانی کرونایی در استان کرمان اشغال شده است

تعریف ۴۸ میلیارد تومان پروژه عمرانی در سفر حجت الاسلام رییسی به کرمان

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

هشدار زرد هواشناسی/ وقوع رگبار باران در ۸ استان ،من جمله کرمان   ( نظر)

بحران پذیرش بیمار در سیرجان/ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کرونا در سیرجان تکمیل شد   ( نظر)

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان: این بحث که ما بیماری را بگیریم که ایمنی ایجاد کنیم یک توصیه علمی نیست/ستاد کشوری موج دوم کرونا را تایید نکرده است/ کسی به اسم کریمی نمی‌شناسم   ( نظر)