کد خبر: ۳۷۱۷۹
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس کل دادگستری استان کرمان اعلام کرد:
یدالله موحد گفت: در برخی موارد در بستر قانون و با زد و بندهایی، اراضی دولتی را تصرف کرده و آن را به تعدادی از افراد محروم می فروشند که موجب ایجاد معضل و مشکل می شود و اینها رنجی است که همه با آن رو به رو هستیم و بیش از همه دستگاه قضائی با آن مواجه است.

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: در برخی موارد در بستر قانون و با زد و بندهایی، اراضی دولتی را تصرف کرده و آن را به تعدادی از افراد محروم می فروشند که موجب ایجاد معضل و مشکل می شود و اینها رنجی است که همه با آن رو به رو هستیم و بیش از همه دستگاه قضائی با آن مواجه است.

یدالله موحد امروز سه شنبه ۱۳ خردادماه در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان کرمان با اشاره به پرونده مطرح شده اراضی شهر منوجان از سوی راه و شهرسازی جنوب استان اظهار کرد: ۳۰ هکتار از اراضی شهرستان منوجان به نام اشخاص حقیقی است و طرح دعوا علیه ۸۰۰ نفر مشکل ایجاد می کند و باید راهکار و پیشنهاد مشخصی در زمینه حل این مسئله ارائه شود.

وی ادامه داد: در برخی موارد در بستر قانون و با زد و بندهایی، اراضی دولتی را تصرف کرده و آن را به تعدادی از افراد محروم می فروشند که موجب ایجاد معضل و مشکل می شود و اینها رنجی است که همه با آن رو به رو هستیم و بیش از همه دستگاه قضائی با آن مواجه است.

موحد با اشاره به برخی موارد صدور حکم از سوی دادستانی و عدم اجرای آن اظهار کرد: موارد زیادی از احکام از سوی دادگستری صادر شده اما در دستگاه های اجرائی معطل مانده و به اجرا در نیامده است.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه در بحث اراضی منوجان برای کمک به مردم باید از طریق ساز و کارهای دستگاه های اجرایی کار را دنبال کنیم تصریح کرد: برای حل این مسئله پرونده ای با محوریت اداره کل بازرسی و همکاری اطلاعات سپاه و اداره کل اطلاعات تشکیل و گزارش دقیق به دادستان محل ارائه شود تا تعقیب کیفری صورت بگیرد.

موحد با اشاره به اینکه شعار شورای حفظ حقوق بیت المال، صیانت از اموال دولت است، گفت: باید از سوی راه و شهرسازی جنوب نسبت به کسانی که با تبانی اسناد اراضی را منتقل کرده اند، اقامه دعوا صورت بگیرد.

محمدمهدی روباری معاون اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه در تولید مسکن مشکلاتی داریم، گفت: بحث بازار خودرو و مسکن و افزایش قیمت ها تبدیل به مطالبات عمومی شده و از دستگاه های مسئول انتظار است با تولید بیشتر این وضعیت را کنترل کنیم، قیمت ها شکسته شده و مردم بتوانند استفاده کنند.

وی افزود: بازار مسکن و صنعت ساختمان ۱۰۰ درصد داخلی است و آنچه که در این زمینه مشکل است، اراضی مسکونی است و در بسیاری از شهرهای دارای متقاضی مسکن، زمین مسکونی نداریم یا زمین ها دارای معارض هستند.

گفتنی است: در این جلسه پرونده ۳۲ هکتار اراضی منوجان از سوی اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان مطرح شد که اراضی دولتی بوده و افرادی با تصرف اراضی، آنها را به اشخاص حقیقی فروخته اند.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ربیعی:تاکنون هیچ قراردادی برای واگذاری زمین و بندر و از این جنس شایعات نداشته‌ایم/حادثه نطنز تاثیری بر روند فعالیت صنعت هسته‌ای صلح آمیز ما ندارد/آزمون سراسری ۴۵ روز دیگر (۳۱ مرداد) برگزار می‌شود

مجلس شمشیرش را تیز کرده که به جنگ چه کسی برود؟

نقاط کلیدی خروج گندم از کرمان شناسایی شد/پرداخت مطالبات کشاورزان تا 11 تیرماه

شهریه مدارس غیر دولتی کرمان ۳۰ درصد افزایش می‌یابد

7فوتی و 94مورد بستری جدید کرونا

چاقو خوردن تکنسین اورژانس بم درطی یک ماموریت کاذب/ضارب تعادل روحی نداشت

در وضعیت هشدار قرار داریم/۶۰ درصد موارد کشف شده مبتلا به کرونا طی یک ماه اخیر بوده

تعریف ۴۸ میلیارد تومان پروژه عمرانی در سفر حجت الاسلام رییسی به کرمان

دلیل استعفای شهردار رفسنجان چه بود؟

همه مشکل گلخانه داران از کرونا نیست/دو سوم گلخانه داران حتی هزینه های تولیدشان را هم به دست نیاوردند

پربازدید ها

تنها درمان تسکینی برای کرونا وجود دارد نه درمان ۱۰۰ درصدی/به پیک کرونا در جنوب کرمان رسیده‌ایم

زنجیره انتقال کرونا از جنوب به سمت شمال استان در گردش است/احتمال دارد موج دوم کرونا را در کرمان تجربه کنیم

عجیب‌ترین کنکور قرن امسال برگزار می‌شود/دو سناریوی برگزاری کنکور در چند روز و آزمون شبانه روی میز کمیسیون آموزش مجلس

در وضعیت هشدار قرار داریم/۶۰ درصد موارد کشف شده مبتلا به کرونا طی یک ماه اخیر بوده

رشد 105درصدی کشفیات قاچاق کالا/کرمان در مبارزه با قاچاق انسان از استان های سرامد است/ مبارزه با قاچاق وظیفه شرعی است

لری: در این دوره شورا کل ایران از ما انتظار دارد که در شأن و جایگاه سردار سلیمانی کاری انجام دهیم/چناریان: وقتی چنین موضوعات مهمی داریم، طرح موضوعاتی که حاشیه درست کند ومنابعی را در بر گیرد، درست نیست

سرانجام شهر بازی کرمان به کجا رسید؟

۱۰۹ مورد جدید مبتلا به کرونا بستری شدند/ درگذشت ۷ بیمار

۷۰ درصد تخت های بیمارستانی کرونایی در استان کرمان اشغال شده است

تعریف ۴۸ میلیارد تومان پروژه عمرانی در سفر حجت الاسلام رییسی به کرمان

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

هشدار زرد هواشناسی/ وقوع رگبار باران در ۸ استان ،من جمله کرمان   ( نظر)

بحران پذیرش بیمار در سیرجان/ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کرونا در سیرجان تکمیل شد   ( نظر)

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان: این بحث که ما بیماری را بگیریم که ایمنی ایجاد کنیم یک توصیه علمی نیست/ستاد کشوری موج دوم کرونا را تایید نکرده است/ کسی به اسم کریمی نمی‌شناسم   ( نظر)