کد خبر: ۳۷۳۰۴
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۱
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان مطرح کرد:
استاندار کرمان مطرح کرد: براساس تعریف دستورالعمل ها، نظارت بر رعایت پروتکل ها در ادارات ستادی به عهده بازرسی استانداری، صنوف مواد غذایی و خوراکی به عهده دانشگاه علوم پزشکی، نظارت بر اماکن مذهبی و زیارتگاهی به عهده اداره کل تبلیغات اسلامی و اوقاف و سایر صنوف به عهده سازمان صمت و اتاق اصناف است که رسیدگی را انجام داده  و با متخلفان برخورد کنند.

استاندار کرمان گفت: در مواردی مجبور هستیم تابع مصوبات ستاد ملی باشیم و در برخی موارد مانند تدوین دستورالعمل های تخلفات، جلوتر از ستاد ملی هستیم اما نمی توانیم مصوبات ملی را نادیده بگیریم.

دکتر"محمدجواد فدائی" امروز شنبه ۲۴ خردادماه در جلسه استانی ستاد مدیریت کرونا اظهار کرد: برای تشدید نظارت‌ها باید جلوتر از ستاد ملی حرکت کرد و نباید منتظر دستورالعمل ملی باشیم.‌

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان افزود: برای جوگیری از گسترش ویروس کرونا، باید پروتکل های بهداشتی رعایت شود و عمده آن استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی است.

فدائی تصریح کرد: در ابتدای شیوع اپیدمی، اصناف و بازار را تعطیل کردیم و بسیاری از فعالیت ها تعطیل شد اما اکنون این روش امکانپذیر نیست و نمی توانیم بیش از این نیازهای مردم و اقتصاد را تعطیل بگذاریم.

استاندار کرمان بیان کرد: اکنون بسیاری از اماکن باز شده و آنچه مهم است، رعایت پروتکل هاست و به دلیل اینکه برخی خود را مقیّد به رعایت موارد نمی دانند باید تخلفات را تعریف و با آن برخورد کنیم.

وی افزود: براساس تعریف دستورالعمل ها، نظارت بر رعایت پروتکل ها در ادارات ستادی به عهده بازرسی استانداری، صنوف مواد غذایی و خوراکی به عهده دانشگاه علوم پزشکی، نظارت بر اماکن مذهبی و زیارتگاهی به عهده اداره کل تبلیغات اسلامی و اوقاف و سایر صنوف به عهده سازمان صمت و اتاق اصناف است که رسیدگی را انجام داده  و با متخلفان برخورد کنند.

فدائی اظهار کرد: در برخی شهرستان ها مشکل بیش از مرکز استان است و باید نظارت، کنترل و برخورد با تخلفات براساس دستورالعمل ها در شهرستان ها نیز اجرا شود و صنوفی که پروتکل ها را رعایت نمی کنند، متخلف هستند و باید پلمب شوند.

استاندار کرمان در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: در مواردی مجبور هستیم تابع مصوبات ستاد ملی باشیم و در برخی موارد مانند تدوین دستورالعمل های تخلفات، جلوتر از ستاد ملی هستیم اما نمی توانیم مصوبات ملی را نادیده بگیریم.

به گزارش ایسنا، در این جلسه با فعالیت شهربازی ها، مشروط به رعایت اصول بهداشتی، ضدعفونی کردن سطوح و استفاده همه از ماسک موافقت شد.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

خبرنگاران در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و بحران‌ها نقش اساسی را داشته و دارند

خبرنگار هیچ‌گاه حرفه‌ی خود را به مسائل مادی گره نمی زند

آموزش از اولویت‌های دولت آموزش برای ارتقای سطح کیفی مطبوعات دانست

خانه دینیار به عنوان محل جدید موزه مطبوعات و دفتر خانه مطبوعات انتخاب شد/ رسانه‌های کرمان در عرصه اطلاع‌رسانی همپای تغییرات حرکت کنند

وظیفه خود می دانم برای حل مشکلات اصحاب رسانه به خانه مطبوعات کمک کنم/ رسانه‌ها با نقد منصفانه شرایط را برای سیاست‌گذاری درست ایجاد کنند

رسالت خبرنگاران در نشر اخبار حوزه نظم و امنیت ارزشی دو چندان دارد

پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به مناسبت روز خبرنگار

اصحابِ رسانه با امانت‌داری، صداقت و تعهّد در تکاملِ اجتماعی نقش آفرین اند

اهالی رسانه سهم مهمّی در موضع گیری های کلان ایفا می کنند/دادگستری کل استان حامی و پشتیبان فعالیت های قانونی اصحاب رسانه خواهد بود

انتقال غیرقابل پیش‌بینی ویروس کرونا از طریق هوا

پربازدید ها

بستری 66 بیمار جدید کرونا در استان/تعداد کل جان‌باختگان به 510 نفر رسید

گلایه رییس هیات مدیره خانه مطبوعات از شهردار کرمان

مدارس غیرانتفاعی فقط شهریه ثابت دریافت کنند/ فعلا هیچ هزینه بابت سرویس مدارس دریافت نخواهد شد

انتقال غیرقابل پیش‌بینی ویروس کرونا از طریق هوا

سرانه فضای آموزشی کرمان ۳.۹ مترمربع از متوسط کشوری پایین‌تر است

۱۲ پرونده قتل توسط شوراهای حل اختلاف کرمان به صلح و سازش ختم شد/تعداد پرونده های منجر به صلح و سازش در سال جاری ۷۹۷ فقره بوده است

اهالی رسانه سهم مهمّی در موضع گیری های کلان ایفا می کنند/دادگستری کل استان حامی و پشتیبان فعالیت های قانونی اصحاب رسانه خواهد بود

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)