کد خبر: ۳۷۴۰۰
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس کل دادگستری استان کرمان اعلام کرد:
یدالله موحد در ادامه درباره اعلام نظر مراجع قضائی قبل از قطعی شدن جزئیات پرونده ها به ویژه در جنایات عنوان  کرد: مسائل نیاز به تحقیقات، جمع آوری اسناد و مدارک، جمع بندی قطعی و ... دارد و به عنوان مثال همه مطالب عنوان شده درباره قتل ریحانه عامری خیال بافی در فضای مجازی بود و برخی از روی غرض آن را انتشار دادند.

رییس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه یکی از این جلوه ها، مبارزه همه گیر و بدون اغماض با فساد در هر سطحی است گفت: قوه قضایه مصمم است این مبارزه را از هر سطحی و تا سالم سازی محیط اداری و قضائی کشور، ادامه دهد.

"یدالله موحد" امروز شنبه ۳۱ خردادماه در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته قوه قضائیه اظهار کرد: هفته گرامیداشت قوه قضائیه مزین به نام شهید بهشتی و یاران شهیدش است که یاد و خاطره ایشان و همچنین سیدالشهدای مقاومت، شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی می داریم که کرمان مزین به نام این شهید و موجب افتخار کرمانی هاست.

وی با بیان اینکه شهید بهشتی یکی از نوادر عصر خود بود که ویژگی های شخصیتی کم نظیری داشت، اظهار کرد: شهید بهشتی از یاران برجسته امام راحل و یکی از شخصیت های تاثیرگذار عناصر دوران مبارزه و پیروزی انقلاب و بنیانگذاری نظام جمهوری اسلامی بود.

رییس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر شهید بهشتی در پیشبرد اهداف انقلاب نقش بی بدیل ایفا کرد اظهار کرد: همین موقعیت و جایگاه شهید بهشتی بود که موجب شد عناصر شاستکبار و منافق نسبت به ایشان کینه توزی داشته و علاوه بر ترور شخصیتی در دوران حیات، وی و یارانش را در واقعه حزب جمهوری اسلامی به شهادت برسانند.

موحد با اشاره به اینکه در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی، ملت ایران سرمایه های ارزشمند و گران سنگی از دست دادند که هر کدام از این افراد عناصری کارآمد برای تاسیس جمهوری اسلامی بودند اظهار کرد: خون این شهدا موجب پایداری ملت و امت ایران اسلامی شد.

عالی ترین مقام دستگاه قضایی در استان کرمان با اشاره به هفته قوه قضائیه (اول تا خفتم تیرماه) تصریح کرد: هفته قوه قضائیه فرصت مغتنمی است که مدیران این قوه خدمات جهادی و خالصانه قضات و کارکنان این دستگاه را به مردم ارج نهاده، ضمن آنکه جایگاه و اهمیت دستگاه قضاء به عنوان یکی از ارکان حاکمیت در نظام جمهوری اسلامی را برای مردم تبیین کرده و خدمات قوه قضائیه در عرصه های مختلف بیان و سیاست های کلی و راهبردها و برنامه های آینده تجزیه و تجلیل شود.

حرکت های تحولی قوه قضاییه در دوره جدید در جامعه ملموس است

وی با اشاره به دوران تحولی دستگاه قضای کشور در دوران ریاست آیت الله رئیسی اظهار کرد: رییس قوه قضائیه مصمم است در چارچوب قوانین کشوری، گام دوم انقلاب و تبعیت از مقام معظم رهبری و براساس تجربیات ۴۰ ساله، حرکت تحولی پایداری را در دستگاه قضایی پایه ریزی و اجرا کند که بر همین اساس برنامه های عملیاتی این حرکت بعد از انتصاب آیت الله رییسی آغاز شده و مردم بسیاری از این نشانه ها را امروز به صور ملموس شاهد هستند.

رییس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه یکی از این جلوه ها، مبارزه همه گیر و بدون اغماض با فساد در هر سطحی است افزود: قوه قضایه مصمم است این مبارزه را از هر سطحی و تا سالم سازی محیط اداری و قضائی کشور، ادامه دهد.

موحد با اشاره به اینکه تحولات مثبت در قوه قضائیه جزء با اتکاء به اعتماد عمومی به عنوان ارزشمندترین سرمایه اجتماعی و برخورداری از افکار تحولی نخبگان مردم دست یافتنی نخواهد بود خاطر نشان کرد: سرعت و قاطعیت در رسیدگی به پرونده ها، کاهش اطاله دادرسی، تلاش و برنامه ریزی برای کاهش ورودی دعاوی و اختلاف به دستگاه قضائی و حل آن از طریق صلح و سازش، کاهش جمعیت کیفری، حفظ کرامت مراجعان به دستگاه و احترام به حقوق شهروندی و آزادی های اساسی مردم بیش از گذشته در این دوره مورد توجه دستگاه قضائی قرار گرفته است.

تشریح برنامه های هفته قوه قضاییه

عالی ترین مقام دستگاه قضایی کشور در استان کرمان در بخش دیگری از صحت های خود با اشاره به برنامه های گرامیداشت هفته قوه قضائیه در استان کرمان اظهار کرد: دیدار اعضای شورای قضائی با نماینده ولی فقیه در استان، سخنرانی قضات پیرامون مسائل قضائی در مساجد و ادارات با رعایت پروتکل های بهداشتی، کلنگ زنی و افتتاح پروژه های عمرانی، اجرای طرح "هر مسجد، یک حقوقدان"، نشست تعاملی دادگستری و نیروی انتظامی، تجلیل از قضات و کارکنان برتر دستگاه قضائی و ... از جمله برنامه های هفته قوه قضائیه است.

وی افزود: برگزاری جلسه مشترک شورای اداری و قضائی استان، دیدار مدیران قضائی استان با خانواده شهداء، جانبازان و ایثارگران، نشست با مجمع نمایندگان استان، عطرافشانی و گلباران قبور شهداء، مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیر با حضور معاون امور بین الملل قوه قضائیه و ... از دیگر برنامه های این هفته در استان کرمان خواهد بود.

ورودی پرونده به مراجع قضائی استان کرمان رشد نداشته است

موحد در بخش دیگری از گفت و گوی خود با خبرنگاران به وضعیت پرونده های دستگاه قضا در استان کرمان اشاره کرد و گفت: در سال ۹۸ تعداد ۵۶۷ هزار و ۱۹۶ فقره پرونده وارد مراجع مختلف قضائی استان شده ضمن آنکه ۱۶۲ هزار و ۲۱۸ پرونده نیز به شعب ۳۱۷ گانه شوراهای حل اختلاف استان وارد شده است.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه سرجمع ورودی پرونده های قضائی به شوراهای حل اختلاف و مراجع مختلف قضائی استان، ۷۲۹ هزار و ۴۱۴ فقره پرونده بوده که با وجود تعدادی پرونده باقی مانده از سال های قبل، ۷۲۹ هزار و ۴۳۵ پرونده رسیدگی و حکم برای آنها صادر شده که رشد عملکردی را نشان می دهد افزود: رشد ورودی پرونده به مراجع قضائی استان کرمان را در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ نداشتیم و برای نخستین بار در استان این اتفاق افتاده است که ورودی پرونده ها رشد نداشته است.

موحد با بیان اینکه این حجم پرونده توسط ۳۵۰ نفر قاضی رسیدگی شده که سرانه پرونده هر قاضی در سال گشته در استان کرمان ۲۰۰۰ پرونده بوده است اظهار کرد: نسبت قضات به جمعیت، در کشور ۱۳.۸ نفر در ۱۰۰ هزار نفر است که این نسبت در استان کرمان ۱۱.۸ نفر است که از میانگین کشوری پایین تر می باشد.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۴۷ هزار و ۷۳۷ فقره پرونده در شوراهای حل اختلاف استان کرمان به صلح و سازش ختم شد افزود: نگاه آیت الله رییسی در حوزه صلح و سازش و بهره مندی از ظرفیت های شوراهای حل اختلاف برای حل دعاوی با صلح و سازش و میانجیگری نیز نتایج بسیار خوبی داشته است و بالغ بر ۶۵ درصد پرونده های کیفری و ۵۰ درصد پرونده های حقوقی ارجاعی به شوراهای حل اختلاف استان کرمان منجر به صلح و سازش شده است که در این راستا ۴۲ درصد از پرونده های قابل صلح در شوراست که از این حیث استان کرمان رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها در دستگاه قضائی استان کرمان، ۹۵ روز

موحد با اشاره به اینکه ۱۲ شورای حل اختلاف در زندان های استان کرمان فعال بوده که موفق شده اند ۴ هزار و ۳۶۲ پرونده را مختومه کنند افزود: در سال گذشته همچنین بیش از ۲۰۰۰ پرونده بین زندانی و شاکی خصوصی صلح و سازش برقرار و در نتیجه در سال گذشته ۱۳۴۲ نفر زندانی آزاد شده اند که در این راستا نیز شوراهای حل اختلاف استان رتبه برتر کشور را به خود اختصاص داد.

رییس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: همچنین ۲۹ مورد پرونده قتل با مداخله شوراهای حل اختلاف استان کرمان منجر به رضایت اولیاء دم شده و جان این افراد نجات داده شد.

عالی ترین مقام دستگاه قضایی در استان کرمان متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها را در دستگاه قضائی استان کرمان ۹۵ روز اعلام کرد و گفت: در راستای بخشنامه ریاست قوه قضائیه در تعیین تکلیف پرونده های معوقه، بیش از ۷۳ درصد از رای‌های پرونده ها صادر شده که در این راستا نیز بیش از ۸۰ درصد اوراق قضائی به صورت الکترونیکی صادر شده است.

رییس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد: در سفر رییس قوه قضائیه به استان کرمان مصوبات خوبی برای جبران کمبود فضای اداری داشتیم و در این راستا کر احداث دادسرای عمومی و انقلاب رفسنجان و مجتمع شهید سلیمانی در منطقه الغدیر کرمان به زودی آغاز می شود و مجتمع رسیدگی به جرائم اقتصادی کرمان نیز با پیشرفت ۳۵ درصدی در حال احداث است.

دستگیری ۳۴۴ نفر بابت ارتکاب جرائم مفاسد اقتصادی در استان کرمان

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه مقابله با مفاسد اقتصادی درون و برون سازمانی یکی از اقدامات تحولی ریاست قوه قضائیه است و در سطح کشور اطلاع رسانی شد که در یک سال و نیم اخیر احکام بسیار مهمی صادر شده است تصریح کرد: در استان کرمان در سال گذشته ۳۴۴ نفر بابت ارتکاب جرائم مفاسد اقتصادی شامل اخلال در نظام اقتصادی، ارتشاء، اختلاس، پولشوئی، قاچاق کالا و ارز، تصرف غیرقانونی در وجوه و اموال دولتی و ... دستگیر و زندانی شده و در سال جاری تاکنون ۵۹ نفر بابت ارتکاب این جرائم وارد زندان شده اند.

این مقام قضائی بیان کرد: ۱۴۴ نفر زندانی در حال حاضر داریم که به اتهام جرائم موضوع فساد اقتصادی در زندان به سر می برند که یا در حال تحمل محکومت یا تحت قرار بازداشت بوده و پرونده آنها در حال رسیدگی است که از جمله می توان به پرونده اخلال در نظام پولی و بانکی کشور که در سیرجان تشکیل شد، اشاره کرد.

وی درباره جزئیات این پرونده گفت: آبان ماه سال قبل یک باند با برنامه ریزی پیچیده قصد داشت از طریق اینترنتی به سیستم بانکی نفوذ و ۱۵ میلیارد تومان به نفع خود جابه جا کنند که در آستانه جابه جایی وجه، این باند توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) شناسایی و دستگیر شدند.

موحد اظهار کرد: هشت نفر از متهمان این پرونده در کرمان زندانی هستند و مشخص شد فعالیت هایی در تهران داشته اند، که در آنجا نیز پرونده تشکیل و شش نفر تهم تحت تعقیب و بازداشت قرار گرفتند و خوشخبتانه این متهمان موفق نشدند وجوه را از اموال دولتی خارج کنند.

رییس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: پرونده فساد شهرداری سیرجان نیز ۱۵ متهم داشت که دو نفر تبرئه و برای مابقی محکومیت های متعدد شامل حبس، انفصال دائم از خدمت، شلاق و ... صادر و همه اموال دولتی برگشت داده شد.

وی افزود: اخیرا پرونده شرکت غله استان کرمان را داشتیم که مدیر و یکی از معاونان و چند نفر از افرادی که در این باند ارتشاء دخیل بودند، دستگیر شدند و اکنون مدیر و معاون با قرار بازداشت موقت در بازداشت هستند و تاکنون عدد رشوه این پرنده نزدیک به ۲ میلیارد ریال بوده که ممکن است این عدد افزایش پیدا کند.

موحد با اشاره به پرونده بانک سپه که مربوط به سال ۸۷ با اتهام اختلاس و تضییع وجوه دولتی در اثر اهمال است، بیان کرد: رییس یکی از شعب بانک سپه کرمان مبلغ ۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت و ضمانتنامه بانکی صادر کرده و وجوه و ضمانتنامه از بانک خارج شده اما پرونده تسهیلاتی وجود ندارد و اکنون مدیر بانک بازداشت و بقیه متهمان با قرار وثیقه آزاد هستند.

وی با اشاره به موارد دیگر مربوط به مبارزه با فساد اقتصادی و اداری در استان کرمان گفت: پرونده شهرداری ارزوئیه اخیرا تشکیل شده که شهردار، یکی از اعضای شورای شهر و یک نفر کارشناس شهرداری در حین ارتکاب جرم توسط اطلاعات سپاه دستگیر شده و با قرار بازداشت موقت در زندان هستند.

تشکیل پرونده ۱۵۰ میلیون تومانی مربوط به بخشداری ماهان

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: پرونده ۱۵۰ میلیون تومانی مربوط به بخشداری ماهان مربوط به سال های قبل است که اخیرا توسط سازمان بازرسی کل کشور کشف شده و متهم پرونده احضار و مدتی بازداشت شده بود و اخیرا با وثیقه آزاد شده است.

وی افزود: پرونده شهرداری رودبار جنوب، فرمانداری شهربابک، شهرداری فاریاب، شهرداری نجف شهر سیرجان از دیگر نمونه هاست و همچنین رسیدگی به پرونده بیمه دانا را داریم که جعل و خیانت در امانت نسبت به مبلغ ۲۵ میلیارد تومان است و متهم با همکاری دو نفر دیگر وجوه شرکت کرمان موتور را به نفع خود برداشته و به نمایندگی بیمه تحویل نداده است.

موحد در ادامه با اشاره به عملکرد شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری استان کرمان گفت: در سال گذشته ۲۴۷ مصوبه با رویکرد صیانت از اموال عمومی، انفال و دارائی های دولت و نظارت بر دستگاه های متولی حفظ حقوق بیت المال بوده و مقابله با توسعه حاشیه نشینی، زمین خواری، صیانت از بستر و حریم رودخانه و منابع آبی زیرزمینی استان بوده است.

تغییر کاربری اراضی کشاورزی پدیده شایعی در استان کرمان

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه ۷۵۹ هکتار اراضی دولت در سال گذشته در استان کرمان به دولت برگردانده شده و از تغییر کاربری ۱۵۵ هکتار اراضی کشاورزی جلوگیری شد افزود: تغییر کاربری اراضی کشاورزی پدیده شایعی در استان است و باید اراده ملی و مردمی در مقابله با این کار شکل بگیرد و باید اراضی باغی و کشاورزی حفظ شود.

موحد با اشاره به اینکه ۱۳۱ مورد قلع و قمع مستحدثات را در سال گذشته داشته ایم، گفت: اکنون زمین خواری به صورت عمده در استان نداریم و آنچه اتفاق می افتد، اراضی خرد است و زمین خواری های عمده مربوط به سنوات قبل و دهه ۶۰ و ۷۰ است و بعضا هنوز اراضی در تصرف اشخاص هستند.

این مقام قضائی گفت: در دو سال گذشته تعرض عمده به اراضی دولتی در استان متوقف شده است و اکنون با شگردهای دیگر و با عنوان اخذ مجور و تحت عنوان پروژه های مختلف به سراغ اراضی دولتی می روند که دستگاه های نظارتی رصد می کنند و هر جا احساس شود بیم سوءاستفاده وجود دارد، متوقف می شود.

وی افزود: ۷۳۷ حکم قضائی درخصوص مصلوب المنفعه کردن چاه های غیرمجاز در سال گذشته صادر شده و ۲۳۰ مورد آزادسازی حریم و بستر رودخانه با حمایت دستگاه قضائی اجرایی شده است.

موحد اظهار کرد: حاشیه نشینی در استان و شهر کرمان نیاز به ساماندهی دارد و توسعه حاشیه نشینی را به مانند دهه ۸۰ نداریم.

وی تصریح کرد: در راستای اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی و حمایت از بخش های تولیدی در سال گذشته ۱۳۵ پرونده در دستگاه قضائی استان رسیدگی و در سطح کشور پنجمین استان برتر شدیم و اگر این رسیدگی ها شکل نمی گرفت، قریب به ۸۰۰۰ نفر کارگر و نخبه کار خود را از دست می دادند.

تشریح بخشی از پرونده قتل «ریحانه عامری» توسط پدرش

موحد با اشاره به اینکه تشکیل اداره تسویه و امور ورشکستگی دادگستری را دنبال می کنیم، گفت: در ایام کرونا، احکام جلب بسیاری از محکومان مالی اجرا نشد، از تخلیه اماکن اجاری جلوگیری و ارفاق های زیادی در حال محکومان اعمال شد که کم نظیر بود.

رییس کل دادگستری استان کرمان در ادامه درباره اعلام نظر مراجع قضائی قبل از قطعی شدن جزئیات پرونده ها به ویژه در جنایات عنوان  کرد: مسائل نیاز به تحقیقات، جمع آوری اسناد و مدارک، جمع بندی قطعی و ... دارد و به عنوان مثال همه مطالب عنوان شده درباره قتل ریحانه عامری خیال بافی در فضای مجازی بود و برخی از روی غرض آن را انتشار دادند.

وی افزود: این پدر و دختر مشاجرات هفت ساله داشته اند و در نهایت منجر به این اتفاق می شود و اینکه مقتول با تبر کشته شده، قتل ناموسی بوده و ... کذب است و به هیچ عنوان صحت ندارد.

موحد تصریح کرد: باید انتظارات از اطلاع رسانی درباره این وقایع منطبق با نیازها و شرایط جامعه باشد و رسانه ها افکار عمومی را هدایت کنند. اصل قضیه این است و مردم باید صبر کنند جزئیات مشخص شود.

این مقام قضائی در بخش دیگری از سخنانش درباره ساماندهی اتباع بیگانه بیان کرد: بارها استان کرمان و شورای تامین طرح داده و با مسئولان کشوری مطرح کرده اند که با قانون عقب افتاده مربوط به دهه های قبل نمی شود شرایط فعلی را مدیریت کرد و این قانون باید رفتارهای مجرمانه را مطابق با شرایط فعلی تعریف کند و بازدارنده باشد.

عالی ترین مقام دستگاه قضایی کشور در استان کرمان با تاکید بر اینکه مجلس و نهادهای مختلف اجرایی و قضائی برای اصلاح این قانون آن قول داده اند اما هنوز اقدامی صورت نگرفته است اظهار کرد: تا وقتی اراده ملی و سیاست قطعی در کشور وجود نداشته باشد، ساماندهی به جایی نمی رسد و خلاء جدی وجود دارد و باید چاره اندیشی بشود.

وی درباره آخرین وضعیت پرونده «مهدی جهانگیری» اظهار کرد: پرونده «مهدی جهانگیری» در کرمان نیست و اطلاع دقیقی از این پرونده ندارم و مربوط به تهران است.

این مقام قضائی در پایان درباره برخورد برخی از قضات با مردم تصریح کرد: بخشی از رفتارها، عکس العمل و بخشی مربوط به خستگی ناشی از کار است اما یک مورد سوءبرخورد قضات با مردم پذیرفتنی نیست و مردم نیز باید کرامت همکاران را حفظ کنند.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

واکسن تنها سلاح ریشه کنی کرونا، است

دستگیری سارق با ۴۸ فقره سرقت در کرمان

موافقت وزارت بهداشت با تخصیص واکسن کرونا برای افراد بالای ۵۰ سال در شهرستانهای شرقی و جنوبی استان کرمان

واکسن مشترک ایران و کوبا می‌تواند یکی از موفق ترین واکسن‌های دنیا باشد/متاسفانه رعایت پروتکل‌ها به حداقل رسیده است/از مردمی که برای تزریق واکسن، معطل شدند عذرخواهی می‌کنیم

حریرچی: تعطیلی ۶ روزه فایده‌ای نداشته / در همین تعطیلات، رعایت دستورالعمل‌ها در تهران، البرز، قم، مازندران و گیلان به کمتر از ۴۰ درصد رسیده / در تهران رستوران‌های معروف، پُرِ پُر است؛ هیچ کس هم ماسک ندارد / ۲۰ تا ۲۸ درصد افراد گفته اند واکسن نمی‌زنند؛ در اغلب شهرستان‌ها، مراکز واکسیناسیون در نیمی از ساعات کاری خود مراجعه کننده ندارند

برجام امضا نشود، قیمت‌ها قابل کنترل نخواهد بود/ وضعیت بارش‌ها در جنوب کرمان فاجعه است

مصوبه مجلس دست و پای ما را در مذاکرات بست/ در FATF دولت کار خود را انجام داد و اکنون یک جای دیگر گیر کرده

جشن‌های دهه ولایت در ۲۲ شهرک و ۶ مکان عمومی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود

از سلطان شکر و سکه به سلطان سیمان رسیدیم!؟

ملاقات الکترونیک زندانیان در کرمان/ دستگاه قضا به دنبال الکترونیکی کردن پرونده هاست

پربازدید ها

واژگونی خودرو در محور بردسیر به باغین 2 کشته و 3 مصدوم بر جای گذاشت

ظرفیت تزریق واکسن کرونا در کرمان ۱۲هزار نفر است، اما تنها هزار نفر مراجعه کرده‌اند

سارق سابقه دار مجدد راھی زندان شد

صدور مجوز تزریق واکسن مدرنا به نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ ساله

طوفان شن در راه است

آموزش حضوری دانش آموزان اولویت اصلی آموزش و پرورش در سال تحصیلی آینده است

سیل اخیر به ۲۰۰ منزل مسکونی کرمان خسارت وارد کرد

واکسن تنها سلاح ریشه کنی کرونا، است

دستگیری سارق با ۴۸ فقره سرقت در کرمان

کرونا دلتا در کمین کودکان و نوجوانان

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)