کد خبر: ۳۷۵۰۱
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/جزئیات واریز وجه ۵۰ میلیون تومانی به حساب مددجویان کمیته امداد
فرماندار قلعه‌گنج در تشریح جزئیات این ماجرا به گفتارنو گفت:این کارت، کارتی نیست که بشود از آن پولی برداشت کرد و یا پولی را انتقال داد. «کارت امداد ولایت» برای مددجویان کمیته امداد است که ماهیانه چیزی برای سبد کالایشان در نظر گرفته می‌شود و تنها فروشگاه‌هایی که کمیته امداد با آن‌ها قرارداد دارد، این کارت خوان را دارند.

گفتارنو/مرضیه قاضی زاده:چهارم تیرماه به طور ناگهانی و غیرمنتظره مبلغ ۵۰ میلیون تومان به حساب تعدادی ازمددجویان کمیته امداد در قلعه گنج واریز شد، مشاهده ارقام واریزی باعث ایجاد صف‌های طویل مقابل فروشگاه‌ها و عابربانک‌ها برای خالی کردن حساب‌ها شد.
ساعاتی پس از اطلاع دیگر افراد از واریز این وجوه، به یکباره کل مبلغ از حساب‌ها کسر شد. به طوریکه در یک ویدیوی منتشر شده در فضای مجازی، صاحب فروشگاهی مدعی می‌شود که تاکنون یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کارت کشیده است.
همان روز، امیر هوشنگ بامری معاون سیاسی امنیتی فرمانداری قلعه گنج با تایید این خبر گفت: طبق بررسی‌ها خبر واریز وجوه ۵۰ میلیون تومانی به حساب مددجویان کمیته امداد صحت دارد و موضوع در دست بررسی قرار دارد.
او گفت: طبق روال معمول هر گونه وجهی از تهران به حساب مددجویان کمیته امداد واریز می‌شود و کمیته امداد شهرستان هیچ نقشی در واریز وجه به حساب مددجویان ندارد.

فرماندار قلعه‌گنج در تشریح جزئیات این ماجرا به گفتارنو گفت:این کارت، کارتی نیست که بشود از آن پولی برداشت کرد و یا پولی را انتقال داد. «کارت امداد ولایت» برای مددجویان کمیته امداد است که ماهیانه چیزی برای سبد کالایشان در نظر گرفته می‌شود و تنها فروشگاه‌هایی که کمیته امداد با آن‌ها قرارداد دارد، این کارت خوان را دارند.
مهدی شهسواری با بیان اینکه ۳۵ نفر از طریق فروشگاه محل قراداد کمیته امداد کارت کشیده اند، اظهارداشت:روز چهارشنبه در آخر وقت یکی از مددجویان کمیته امداد مطلع می‌شود و در این فروشگاه حضور پیدا می‌کند و کارت می‌کشد، پس از آن چند نفر دیگر نیز مطلع شده و تا ۳۵ نفر در این فروشگاه کارت می‌کشند.
شهسواری با تاکید براین موضوع که هیچ پولی جابه جا نشده است، خاطر نشان کرد: فقط کارت به مبلغ همان ۵۰ میلیون تومان کشیده شد ویک ساعت بعد این حساب‌ها مسدود شد و عملا هیچ پولی جابه جا نشد.

فرماندار قلعه گنج در پاسخ به میزان خرید صورت گرفته از این فروشگاه، گفت: آن فروشگاهی که کارت کشیده است هیچ جنسی به افراد نداده است و تنها در مرحله اول کارت کشده است و گفته شده که بعدا برای برداشتن جنس بیایند که البته الان تمامی حساب‌ها مسدود شده و پولی هم انتقال پیدا نکرده است؛ چرا که ۴۸ ساعت طول می‌کشد تا پول به حساب فروشگاه واریز شود.
شهسواری در خصوص منبع این پول می‌گوید:دوستان کمیته امداد نسبت به این مسئله ابراز بی اطلاعای کردند و گفتند که مبلغی را بابت این امر به حساب مددجویان واریز نکردند. ما هنوز منبع این پول را نمی‌دانیم، ولی دوستان دارند روی این موضوع کار می‌کنند تا مشخص شود که منشا این پول کجا بوده است.
او در خصوص احتمالات موجود در خصوص منبع این واریزی، گفت:احتمالات زیادی از جمله هک شدن سیستم‌ها و یا اشتباه کاربری وجود دارد، ولی هنوز به نتیجه مشخصی نرسیدیم.
فرماندار قلعه گنج در پاسخ به این پرسش که به آیا به غیر ازمددجویان قلعه گنج برای سایر مددجویان کمیته امداد این اتفاق افتاده است؟ گفت: من جای دیگری را چک نکردم و اطلاع ندارم. درقلعه گنج هم فقط یک نفر مطلع شده که یا به صورت شانسی بوده و یا از جایی مطلع و به بقیه اطلاع داده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روحانی: دولت دوازدهم مسیر را برای دولت بعدی هموار می‌کند

نتیجه سیاست‌ورزی دوستانی که به ظاهر از کارگزاران دموکرات‌تر هستند این است که دولت را از آقای هاشمی تحویل گرفتند به تحویل احمدی‌نژاد دادند

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند

استاندار: نباید به بهانه تبلیغات انتخاباتی، خدمات دولت را زیر سئوال ببریم/ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات تاکید کرد: پرهیز از طرح مسائل سیاسی و جناحی در برنامه‌های دهه فجر

بی توجهی راننده مینی بوس در بردسیر موجب مرگ ۲عابر پیاده شد

از تقسیم کار اصولگرایان برای ادامه حضور رئیسی در قوه، رفتن جلیلی به مجلس در انتخابات میان دوره‌ای و حضور قالیباف در ریاست جمهوری تا افزایش شانس تائید صلاحیت احمدی‌نژاد

کانال فاضلاب باعث مرگ پسربچه ۱۳ ساله شد/ فرماندار: تعارف ندارم؛ دستگاه‌های متولی پاسخگو باشند

روحانی: ترامپ مُرد و برجام زنده ماند/ ساکنین جدید کاخ سفید لکه‌های سیاه چهار سال قبل را پاک کنند / مدام می گویند برجام چه کرده؛ بعد از برجام 17 فاز پارس جنوبی به نتیجه رسید/ سال 92 واردکننده بنزین بودیم اما الان صادر می کنیم/ این همه دولت را به خاطر انتخابات آینده اذیت نکنید

بهروز غریب پور: قرار بود استانداری کرمان از ما حمایت کند که گرفتار مسائل بوروکراتیک شدیم

طرح مطالب همسو با رسانه‌های معاند مخالف وطن دوستی و اعتقادات دینی است

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۳ نظر)