کد خبر: ۳۷۵۰۷
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
ارسال به دوستان
ذخیره
انتقاد رئیس اتاق اصناف کرمان از عملکرد دولت:
یوسف جعفری گفت: دولت هنری نکرده؛ حداقل کار برای جبران ضرر واحدهای صنفی این بود بگوید مالیات نپردازند یا بیمه کارگر را دولت بدهد.

دولت هنری نکرده؛ حداقل کار برای جبران ضرر واحدهای صنفی این بود که بگوید مالیات نپردازند

رییس اتاق اصناف کرمان گفت: دولت هنری نکرده؛ حداقل کار برای جبران ضرر واحدهای صنفی این بود بگوید مالیات نپردازند یا بیمه کارگر را دولت بدهد.

یوسف جعفری درباره تشدید نظارت بر واحدهای صنفی و رعایت پروتکل های بهداشتی اظهار کرد: پروتکل های بهداشتی به همه اصناف ابلاغ شده و رعایت آن الزامی است ضمن اینکه اتحادیه ها، واحدهای صنفی را رصد می کنند و بازرسان اتاق اصناف نیز فعال است و خود دانشگاه علوم پزشکی میز واحدهای صنفی مواد غذایی را کنترل می کند.

وی با اشاره به اینکه نظارت بر ادارات به عهده بازرسی استانداری است، افزود: نظارت بر واحدهای صنفی در دستور کار بوده و هست و کمرنگ نشده و اگر مورد خاصی وجود داشته باشد و مردم اطلاع بدهند، پیگیری جدی خواهیم کرد.

جعفری تصریح کرد: به واحدهای صنفی تاکید و توصیه کرده ایم که مسائل بهداشتی را رعایت کنند که کار به پلمب واحد نکشد و اگر رعایت نشود، واحد صنفی متخلف پلمب خواهد شد و اگر تخلفات متعدد به چند واحد مربوط به یک صنف خاص باشد، آن صنف تعطیل می شود.

رییس اتاق اصناف کرمان درباره میزان خسارت وارد شده به اصناف در پی شیوع ویروس کرونا بیان کرد: میزان خسارت وارده به اصناف بسیار زیاد است و متاسفانه دولت هم جبران این خسارت برای اصناف کاری نکرده است.

وی افزود: دولت اعلام کرد اگر واحد صنفی کارگرش را اخراج نکرده باشد، بیمه کارگر را می پردازد و آن صنف نیز تا پایان سال کارگر را حفظ کند و مقرر شده به ازای هر کارگر ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود ۱۲ درصد به این واحدهای صنفی بپردازد.

جعفری تصریح کرد: دولت هنری نکرده؛ حداقل کار برای جبران ضرر واحدهای صنفی این بود بگوید مالیات نپردازند یا بیمه کارگر را دولت بدهد.

رییس اتاق اصناف کرمان با اشاره به اینکه واحدهای صنفی با مشکلات زیادی مواجه شده و به سمت تعطیلی می‌روند افزود: برخی در چهار ماه اخیر نتوانستند اجاره محل خود را پرداخت کنند و برخی خویش فرما بوده و کارگر نداشتند و وام اعلام شده از سوی دولت هم به این واحدها تعلق نگرفته است. دولت حداقل باید به این واحدهای تولیدی وام بدهد که بتوانند از این بحران خود را نجات دهند اما تا الان اتفاقی نیفتاده و عملا هیچ کاری برای اصناف صورت نگرفته است.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روحانی: دولت دوازدهم مسیر را برای دولت بعدی هموار می‌کند

نتیجه سیاست‌ورزی دوستانی که به ظاهر از کارگزاران دموکرات‌تر هستند این است که دولت را از آقای هاشمی تحویل گرفتند به تحویل احمدی‌نژاد دادند

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند

استاندار: نباید به بهانه تبلیغات انتخاباتی، خدمات دولت را زیر سئوال ببریم/ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات تاکید کرد: پرهیز از طرح مسائل سیاسی و جناحی در برنامه‌های دهه فجر

بی توجهی راننده مینی بوس در بردسیر موجب مرگ ۲عابر پیاده شد

از تقسیم کار اصولگرایان برای ادامه حضور رئیسی در قوه، رفتن جلیلی به مجلس در انتخابات میان دوره‌ای و حضور قالیباف در ریاست جمهوری تا افزایش شانس تائید صلاحیت احمدی‌نژاد

کانال فاضلاب باعث مرگ پسربچه ۱۳ ساله شد/ فرماندار: تعارف ندارم؛ دستگاه‌های متولی پاسخگو باشند

روحانی: ترامپ مُرد و برجام زنده ماند/ ساکنین جدید کاخ سفید لکه‌های سیاه چهار سال قبل را پاک کنند / مدام می گویند برجام چه کرده؛ بعد از برجام 17 فاز پارس جنوبی به نتیجه رسید/ سال 92 واردکننده بنزین بودیم اما الان صادر می کنیم/ این همه دولت را به خاطر انتخابات آینده اذیت نکنید

بهروز غریب پور: قرار بود استانداری کرمان از ما حمایت کند که گرفتار مسائل بوروکراتیک شدیم

طرح مطالب همسو با رسانه‌های معاند مخالف وطن دوستی و اعتقادات دینی است

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۳ نظر)