کد خبر: ۳۷۵۲۲
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان:
عباش ضیا گفت: ثبت نام‌های حضوری فقط در پایه های ورودی بوده و در بقیه پایه ها، از ثبت نام حضوری خودداری و از ورود اولیاء به مدارس جلوگیری شده و طبق دستورالعمل ها قرار است مدارس ثبت نام پایه های میانی را خودشان انجام خواهند داد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ثبت نام‌های حضوری فقط در پایه های ورودی بوده و در بقیه پایه ها، از ثبت نام حضوری خودداری و از ورود اولیاء به مدارس جلوگیری شده و طبق دستورالعمل ها قرار است مدارس ثبت نام پایه های میانی را خودشان انجام خواهند داد.

عباس ضیا با اشاره به ثبت نام دانش آموزان اول دبستان و دوره پیش دبستانی و برنامه های آموزش و پرورش استان در این راستا اظهار کرد: موضوع ثبت نام دانش آموزان پیش دبستانی و پایه اول از ابتدای خردادماه در استان کرمان آغاز شد و در این راستا تقریبا برای اولین مرتبه جلسه ستاد ثبت نام در آموزش و پرورش کرمان برگزار و دو کمیته نظارت و اجرایی بر روند ثبت نام‌ها در استان تشکیل شد.

وی در تشریح جزییات ثبت نام در پایه اول و دوره پیش دبستانی اظهار کرد: برای ثبت نام در دوره های پیش دبستانی، متولدین نیمه دوم سال ۹۳ و نیمه اول سال ۹۴ و برای دوره اول ابتدایی، متولدین نیمه دوم سال ۹۲ و نیمه اول سال ۹۳ می توان ثبت نام داشته باشند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان روند ثبت نام را خوب ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه هم اکنون تب و تاب ثبت نام در پایه اول افتاده است ضمن آنکه از هفته آینده ثبت نام مقاطع پایه اول و دوم متوسطه نیز آغاز خواهد شد.

ضیا با تاکید بر اینکه امسال به واسطه شیوع ویروس کرونا، شرایط خاص ثبت نامی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی را داشتیم اظهار کرد: ثبت نام‌های حضوری فقط در پایه های ورودی بوده و در بقیه پایه ها، از ثبت نام حضوری خودداری و از ورود اولیاء به مدارس جلوگیری شده و طبق دستورالعمل ها قرار است مدارس ثبت نام پایه های میانی را خودشان انجام خواهند داد.

وی با اشاره به ثبت نام دوره متوسطه مدارس شاهد از اول تیر تا ۱۴ تیرماه اظهار کرد: هر ساله سنجش دانش آموزان پیش دبستانی و دوره اول دبستان با همکاری دانشگاع علوم پزشکی و بهزیستی انجام می شود که این سابقه ۲۰ سال سنجش دانش آموزان سبب می شود وضعیت دانش آموزان از لحاط بینایی و شنیداری مورد بررسی قرار گیرد و در صورت بروز مشکل، بلافاصلاه اقدامات لازم پزشکی توسط والدین صورت گیرد.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال ۶۱ هزار دانش آموز پایه اول بدو ورود داشته باشیم اظهار کرد: به دلیل آنکه از سال گذشته سنجش دانش آموزان پایه اول و پیش دبستانی همزمان با هم انجام می شود، بنابراین تقریبا نیمی از دانش آموزان ورودی به پایه اول مورد سنجش قرار گرفته اند. (۳۰ هزار نفر)

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به افزایش تعداد پایگاه های سنجش در سطح استان کرمان گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته ۳۳ پایگاه، کار سنجش دانش آموزان را از ابتدای مردادماه سال جاری آغاز خواهند کرد که در این راستا مدیران مدارس در بدو ثبت نام، این نوبت دهی را برای دانش اموزان انجام می دهند و زمان و ساعت حضور در پایگاه سنجش متعاقبا از سوی مدارس به والدین اعلام خواهد شد.

ضیاء با تاکید بر اینکه خانواده ها دغدغه و نگرانی از بابت حضور فرزندانشان در پایگاه های سنجش نداشته باشند افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، در هر پایگاه بیش از ۲۰ نفر دانش اموزان مورد بررسی و سنجش قرار نخواهد گرفت ضمن آنکه برنامه ریزی شده بعد از سنجش هر دانش اموز گندزدایی صورت گیرد که در این راستا نیز اعتبار خوبی به به پایگاه های سنجش اختصاص داده شد.

وی درباره وضعیت برگزاری امتحانات مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی گفت: از دو سال گذشته، مدارس نمونه دولتی در مقطع ابتدایی و اول متوسطه در مناطق برخوردار را نداریم و هم کنون این مدارس به صورت هیات امنایی اداره می شوند اما برای مدارس نمونه دولتی متوسطه دوم، ۲۰ تیرماه زمان امتحانات این نوع مدارس خواهد بود.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان درباره زمان برگزاری آزمون تیزهوشان در پایه های هفتم و دهم نیز گفت: آزمون مدارس استعدادهای درخشان نیز پایه هفتم و دهم در روز ۲۴ تیرماه برگزار خواهد شد که امسال حدود ۹۰ نفر پذیرش را خواهند داشت.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ربیعی:تاکنون هیچ قراردادی برای واگذاری زمین و بندر و از این جنس شایعات نداشته‌ایم/حادثه نطنز تاثیری بر روند فعالیت صنعت هسته‌ای صلح آمیز ما ندارد/آزمون سراسری ۴۵ روز دیگر (۳۱ مرداد) برگزار می‌شود

مجلس شمشیرش را تیز کرده که به جنگ چه کسی برود؟

نقاط کلیدی خروج گندم از کرمان شناسایی شد/پرداخت مطالبات کشاورزان تا 11 تیرماه

شهریه مدارس غیر دولتی کرمان ۳۰ درصد افزایش می‌یابد

7فوتی و 94مورد بستری جدید کرونا

چاقو خوردن تکنسین اورژانس بم درطی یک ماموریت کاذب/ضارب تعادل روحی نداشت

در وضعیت هشدار قرار داریم/۶۰ درصد موارد کشف شده مبتلا به کرونا طی یک ماه اخیر بوده

تعریف ۴۸ میلیارد تومان پروژه عمرانی در سفر حجت الاسلام رییسی به کرمان

دلیل استعفای شهردار رفسنجان چه بود؟

همه مشکل گلخانه داران از کرونا نیست/دو سوم گلخانه داران حتی هزینه های تولیدشان را هم به دست نیاوردند

پربازدید ها

تنها درمان تسکینی برای کرونا وجود دارد نه درمان ۱۰۰ درصدی/به پیک کرونا در جنوب کرمان رسیده‌ایم

زنجیره انتقال کرونا از جنوب به سمت شمال استان در گردش است/احتمال دارد موج دوم کرونا را در کرمان تجربه کنیم

عجیب‌ترین کنکور قرن امسال برگزار می‌شود/دو سناریوی برگزاری کنکور در چند روز و آزمون شبانه روی میز کمیسیون آموزش مجلس

در وضعیت هشدار قرار داریم/۶۰ درصد موارد کشف شده مبتلا به کرونا طی یک ماه اخیر بوده

رشد 105درصدی کشفیات قاچاق کالا/کرمان در مبارزه با قاچاق انسان از استان های سرامد است/ مبارزه با قاچاق وظیفه شرعی است

چاقو خوردن تکنسین اورژانس بم درطی یک ماموریت کاذب/ضارب تعادل روحی نداشت

7فوتی و 94مورد بستری جدید کرونا

شهریه مدارس غیر دولتی کرمان ۳۰ درصد افزایش می‌یابد

لری: در این دوره شورا کل ایران از ما انتظار دارد که در شأن و جایگاه سردار سلیمانی کاری انجام دهیم/چناریان: وقتی چنین موضوعات مهمی داریم، طرح موضوعاتی که حاشیه درست کند ومنابعی را در بر گیرد، درست نیست

سرانجام شهر بازی کرمان به کجا رسید؟

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)