کد خبر: ۳۷۵۲۴
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس اتحادیه میدان داران میوه و تره بار کرمان مطرح کرد:
کاظمی با اشاره به افزایش قیمت صیفی جات تصریح کرد: گلخانه ها به دلیل گرمی هوا تولید ندارند و صیفی جات جنوب استان کرمان را نداریم و از استان های دیگر تامین می شود و به همین دلیل صیفی جات از جمله کدو و بادمجان ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش قیمت دارند.

رییس اتحادیه میدان داران میوه و تره بار کرمان با اشاره به افزایش بیش از دو برابری قیمت سبد میوه گفت: بخش خصوصی مواد اولیه را وارد می کند و به دلیل قیمت ارز، قیمت مواد تولیدی نیز افزایش یافته و هزینه های کشاورزان کمرشکن شده است.

علی کاظمی درباره قیمت میوه در کرمان اظهار کرد: بعضی از میوه ها نسبت به سال قبل افزایش قیمت چندانی نداشته اما برخی به دلیل کمبود محصول و سرمازدگی، افزایش قیمت داشته است.

وی افزود: میوه های سردرختی مانند گیلاس و زردآلو بین ۲۰ تا ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته گران شده است.

کاظمی با اشاره به افزایش قیمت صیفی جات تصریح کرد: گلخانه ها به دلیل گرمی هوا تولید ندارند و صیفی جات جنوب استان کرمان را نداریم و از استان های دیگر تامین می شود و به همین دلیل صیفی جات از جمله کدو و بادمجان ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش قیمت دارند.

رییس اتحادیه میدان داران میوه و تره بار کرمان با اشاره به اینکه در سال گذشته شهرستان فسا در صیفی جات ضرر کردند و امسال کم کشت شده و تولید کم است افزود: قیمت سیب زمینی و پیاز تغییری نداشته و قیمت گوجه شاید کمتر از سال قبل باشد و هندوانه پنج درصد افزایش داشته که این افزایش قیمت ها به دلیل هزینه های کشاورزان است.

کاظمی با اشاره به افزایش کرایه حمل و نقل اظهار کرد: کرایه ها و دستمزد کارگر از سال قبل ۵۰ درصد افزایش یافته که همه این مسائل در قیمت میوه و تره بار تاثیر گذاشته است.

وی با اشاره به افزایش بیش از دو برابری قیمت سبد میوه گفت: بخش خصوصی مواد اولیه را وارد می کند و به دلیل قیمت ارز، قیمت مواد تولیدی نیز افزایش یافته و هزینه های کشاورزان کمرشکن شده است.

رییس اتحادیه میدان داران میوه و تره بار کرمان گفت: اگر دولت مواد اولیه ارزان تر در اختیار کارخانه داران بذارد، قیمت سبد و ... پایین تر می آید.

وی با اشاره به خسارت ناشی از شیوع کرونا اظهار کرد: کرونا فروش میوه و تره بار را تا ۵۰ درصد و حتی بیشتر کاهش داده و سفارش بار ما از دیگر شهرستان ها کمتر شده است.

کاظمی گفت: اگر دولت کمکی به کشاورزان گوجه کار و پیازکار کرده و فکری برای آنها بکند شاید بخشی از مشکل حل شود.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

سیدجلال طباطبایی بازیگر شب‌های برره درگذشت

اعتراض ارگان قالیباف به رفتار نمایندگان: حتما باید رهبرانقلاب تذکر دهند؟

نماینده سیرجان خبرداد: عطاپور به عنوان فرماندار سیرجان انتخاب شد

اهالی رسانه در جهت تقویت نهاد صنفی خود تلاش نمایند

رهبر انقلاب: دولت باید تا روز آخر وظایف خود را انجام دهد/ توهین و دشنام و نسبتِ بدون علم به دولتمردان به هیچ وجه جایز نیست و برخی از این نسبت‌ها حرام شرعی است/نباید به وزرا توهین و یا تهمتی زده شود

ثبت80مبتلاکرونا و 12فوتی طی 24ساعت

توقیف ۹۴ دستگاه خودرو و موتورسیکلت درطرح پاکسازی تفرجگاه ها

رویکرد استان کرمان از کشاورزی در حال تبدیل شدن به صنعتی است

مجموع مبتلایان به کرونا حوزه سلامت سیرجان به 90نفر رسید

کاهش 25درصد پروانه‌های بهره برداری چاه آب در رفسنجان،بردسیر، ارزوییه، سیرجان، شهربابک و زرند

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)