کد خبر: ۳۷۵۵۲
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/بررسی شایعه ابتلای ۶۵ درصدی مردم به کرونا به منظور رسیدن به ایمنی جمعی
خبری منتسب به دکتر کریمی عضو کمیته مبارزه با کرونا در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که بر مبنای آن اوضاع از کنترل خارج شده و از این به بعد هر کسی، خودش است و شانسش! یعنی فقط باید شانس به ما کمک کند تا به ویروس کرونا مبتلا نشویم. سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه ما فردی به نام کریمی در ستاد استانی نداریم و در ستاد کشوری نیز چنین فردی را نمی‌شناسم، گفت:باید دید اصل این خبر از کجا آمده است. ما افزایش موارد مبتلا را داشتیم، اما خوشبخانه به این شکلی که این اقا گفتند نیست. باید صحت و سقم این خبر را بررسی کرد و متوجه شد که این آقا چه کسی است و اظهاراتش بر چه اساس است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان: این بحث که ما بیماری را بگیریم که ایمنی ایجاد کنیم یک توصیه علمی نیست/ستاد کشوری موج دوم کرونا را تایید نکرده است

گفتارنو/مرضیه قاضی زاده:خبری منتسب به دکتر کریمی عضو کمیته مبارزه با کرونا در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که به ادعای آن اوضاع از کنترل خارج شده و از این به بعد هر کسی، خودش است و شانسش! یعنی فقط باید شانس به ما کمک کند تا به ویروس کرونا مبتلا نشویم.
این خبر به دنبال خبر کذب محدودیت‌های جدید در استان با دستور استاندار کرمان منتشر شده و در کنار صحبت‌های برخی کارشناسان مبنی بر رسیدن به ایمنی جمعی با ابتلای ۶۵ درصد مردم به کرونا آمده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه ما فردی به نام کریمی در ستاد استانی نداریم و در ستاد کشوری نیز چنین فردی را نمی‌شناسم، گفت: باید دید اصل این خبر از کجا آمده است؛ ما افزایش موارد مبتلا را داشتیم، اما خوشبخانه به این شکلی که این آقا گفتند نیست. باید صحت و سقم این خبر را بررسی کرد و متوجه شد که این آقا چه کسی است و اظهاراتش بر چه اساس است.
مهدی شفیعی در خصوص موج دوم کرونا نیز خاطر نشان کرد: مسئولان استانی برخی از استان‌ها در طی گزارش‌هایی از پیک دوم کرونا در استان خود گزارش دادند، اما گزارش‌های کشوری نشان دهنده ادامه همان موج اول است و ستاد کشوری موج دوم کرونا را تایید نکرده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان همچنین در واکنش به شایعات منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر ابتلای ۶۵ درصدی مردم به منظور ایمنی جمعی گفت: ایمنی جمعی یک بحث کلی علمی است که شما در بیماری‌هایی که ایمنی ایجاد می‌کنند، اگر درصدی از جامعه به آن بیماری ایمن شوند زنجیره انتقال قطع می‌شود.
شفیعی با بیان اینکه اساس ایمنی جمعی برای تولید واکسن است، اظهارداشت: معمولا وقتی بالای ۶۵ درصد تا ۷۰ جامعه بر علیه یک بیماری ایمن می‌شوند زنجیره انتقال قطع می‌شود و اگر بیماری در جامعه بیاید ما موارد تک گیر داریم و دیگر اپیدمی بزرگ در جامعه ایجاد نمی‌شود.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تاکید بر این جمله که این بحث که ما بیماری را بگیریم که ایمنی ایجاد کنیم یک توصیه علمی نیست، خاطر نشان کرد: به هیچ عنوان هیچ مرجع علمی توصیه نمی‌کند که مردم رعایت نکنند و کرونا بگیرند تا جامعه ایمن شود.
شفیعی در ادامه افزود: شما اگر بخواهید ۶۵ درصد جمعیت یک جامعه‌ای یک بیماری را بگیرند که بعد ایمنی برای آن تعداد کمتر از جامعه ایجاد شود، نه بحث علمی است و نه منطقی و اقتصادی چرا که هزینه‌ها و ناراحتی‌ها و مرگ و میر‌ها این قدر بالا می‌رود که فاجعه ایجاد می‌شود لذا اصلا چنین توصیه‌ای نیست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روحانی: دولت دوازدهم مسیر را برای دولت بعدی هموار می‌کند

نتیجه سیاست‌ورزی دوستانی که به ظاهر از کارگزاران دموکرات‌تر هستند این است که دولت را از آقای هاشمی تحویل گرفتند به تحویل احمدی‌نژاد دادند

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند

استاندار: نباید به بهانه تبلیغات انتخاباتی، خدمات دولت را زیر سئوال ببریم/ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات تاکید کرد: پرهیز از طرح مسائل سیاسی و جناحی در برنامه‌های دهه فجر

بی توجهی راننده مینی بوس در بردسیر موجب مرگ ۲عابر پیاده شد

از تقسیم کار اصولگرایان برای ادامه حضور رئیسی در قوه، رفتن جلیلی به مجلس در انتخابات میان دوره‌ای و حضور قالیباف در ریاست جمهوری تا افزایش شانس تائید صلاحیت احمدی‌نژاد

کانال فاضلاب باعث مرگ پسربچه ۱۳ ساله شد/ فرماندار: تعارف ندارم؛ دستگاه‌های متولی پاسخگو باشند

روحانی: ترامپ مُرد و برجام زنده ماند/ ساکنین جدید کاخ سفید لکه‌های سیاه چهار سال قبل را پاک کنند / مدام می گویند برجام چه کرده؛ بعد از برجام 17 فاز پارس جنوبی به نتیجه رسید/ سال 92 واردکننده بنزین بودیم اما الان صادر می کنیم/ این همه دولت را به خاطر انتخابات آینده اذیت نکنید

بهروز غریب پور: قرار بود استانداری کرمان از ما حمایت کند که گرفتار مسائل بوروکراتیک شدیم

طرح مطالب همسو با رسانه‌های معاند مخالف وطن دوستی و اعتقادات دینی است

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۳ نظر)