کد خبر: ۳۷۵۶۶
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶
ارسال به دوستان
ذخیره
روح الله خدارحمی گفت: بنا شد برخی طرح های اولویت دار با کمک جهاد کشاورزی و استانداری مشخص و در برنامه پرداخت تسهیلات بند الف تبصره 18 امسال قرار گیرد که همکاران تلاش خواهند کرد تسهیلات آنها را تامین و برای ایجاد اشتغال و افزایش تولید در کشاورزی و صنایع تبدیلی استان حرکتی انجام دهند. وی ادامه داد: در مورد امهال مطالبات کشاورزان در چارچوب قوانین مجلس مانند بند "خ" و "و" ، یا قانون تسهیل یا مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار می توان با دریافت 7.5 درصد تسهیلات گذشته، مهلت 5 ساله به کشاورزان تولیدکننده، برای پرداخت تسهیلات داده شود.

در نشستی با حضور مدیرعامل بانک کشاورزی ایران، رئیس اتاق کرمان و مدیران بانک های کشاورزی شمال و جنوب استان، مسائل و مشکلات بانکی فعالان کشاورزی جنوب استان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان، شیوع ویروس کرونا آسیب های بسیاری را به بخش کشاورزی وارد کرده که فعالان اقتصادی کشاورزی استان در این نشست به برخی مشکلات از جمله انباشت محصول، عدم وجود بازار، کمبود شدید نقدینگی برای اداره واحدهای کشاورزی در سال زراعی پیش رو، به فروش نرسیدن محصولات گلخانه‌ای، جالیزی و تره‌بار به دلیل محدودیت های شدید صادراتی و عدم امکان تسویه بدهی‌های گذشته اشاره کردند.

در ادامه این نشست مدیرعامل بانک کشاورزی ایران ضمن قدردانی از فعالیت اتاق کرمان در مرکز و استان و انعکاس دیدگاه های فعالان اقتصادی و پیگیری مشکلات آنها، گفت: در این سفر در مورد پرداخت تسهیلات برای طرح های اولویت‌دار در استان توافقاتی صورت گرفت، هماهنگی هایی انجام و قرار شد مدیریت های بانک ها در استان برای تامین سرمایه در گردش واحدهای کشاورزی به ویژه باغات پسته در شمال و گلخانه ها در جنوب کمک کنند.

روح الله خدارحمی افزود: همچنین بنا شد برخی طرح های اولویت دار با کمک جهاد کشاورزی و استانداری مشخص و در برنامه پرداخت تسهیلات بند الف تبصره 18 امسال قرار گیرد که همکاران تلاش خواهند کرد تسهیلات آنها را تامین و برای ایجاد اشتغال و افزایش تولید در کشاورزی و صنایع تبدیلی استان حرکتی انجام دهند. وی ادامه داد: در مورد امهال مطالبات کشاورزان در چارچوب قوانین مجلس مانند بند "خ" و "و" ، یا قانون تسهیل یا مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار می توان با دریافت 7.5 درصد تسهیلات گذشته، مهلت 5 ساله به کشاورزان تولیدکننده، برای پرداخت تسهیلات داده شود.

خدارحمی اظهار کرد: در گذشته برای صادرات پسته استان و کمک به خرید پسته و صادرات آن تسهیلات و خط اعتباری از محل صندوق توسعه ملی داده شده و امسال نیز خط اعتباری 200 میلیارد تومانی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اختصاص یافته که البته هنوز وجه آن تامین نشده که امیدواریم بزودی تامین شود. مدیرعامل بانک کشاورزی ایران بیان کرد: قول داده ایم از محل منابع صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک کشاورزی برای کمک به صادرات پسته و خرما استان کمک کنیم و مشکل این است که معمولا اعتبارات قبلی صادرکنندگان سررسید شده و تسویه نشده که سعی می کنیم با گرفتن درصدی از آن تسهیلات، امهال انجام شود که امکان دریافت تسهیلات جدید توسط صادرکنندگان وجود داشته باشد.

در ادامه این نشست رئیس کمیسیون بیمه، بانک و مالیات اتاق کرمان، در مورد صندوق بیمه محصولات کشاورزی و عدم تناسب میزان پرداخت ها نسبت به میزان خسارت ها گفت: تنها راه حل موجود، افزایش درآمد صندوق است که در این رابطه پیشنهادهایی مانند افزایش سهم دولت و افزایش حق بیمه اعضا مطرح می شود. محمدحسین اکبری تصریح کرد: اجرای بیمه فراگیر نیز می تواند به این موضوع کمک کند که در این زمینه اتاق آمادگی همکاری برای فرهنگ سازی در این زمینه در بین اعضای تشکل های بخش خصوصی را دارد.

وی افزود: شرکت های خدماتی می توانند زیرمجموعه صندوق بیمه محصولات کشاورزی تاسیس شوند و خدمات کشاورزی مانند کاشت، داشت و برداشت را انجام دهند که با اینگونه فعالیت ها بسیاری از مشکلات برطرف می شود و خسارت ها کاهش می یابد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

هشدار نسبت به شیوع ویروس کرونای هندی در جنوب کرمان/ 2 استان همجوار جنوب کرمان به شدت درگیر ویروس کرونا هستند

دستور روحانی برای آمادگی جهت ورود منابع ارزی بلوکه شده به کشور

جواد امام: رئیسی باید به وعده‌های خود عمل کند/ راه برجام و FATF ادامه پیدا خواهد کرد

طرح ویژه ترخیص خودروهای رسوبی در کرمان آغاز شد

ربیعی: به یک متن روشن و فاقد ابهام در مذاکرات وین رسیده‌ایم / آنچه باقی مانده، بیش از آنکه به مذاکره نیاز داشته باشد، نیازمند تصمیم سیاسی آمریکاست / درصورت نرسیدن به توافق نهایی تا مهلت قانونی دولت دوازدهم، مسئولیت و تصمیم درباره جزییات مذاکرات بر عهده دولت سیزدهم است

اصلاح طلبان باید پوست اندازی کنند/ نباید مشکل را از مردم بدانیم مشکل از خودمان است/ اصلاح طلبان باید درس بگیرند

کنش‌ها را مناسبات شراکتی، وراثتی و رفاقتی در جریان اصلاحات تعریف می‌کند/ اندیشه اصلاح طلبان نمرده است/ آفت‌ها روشن است/ برخی حاکمان بی حکم بر جریان اصلاح طلب، خیمه زدند

وام اجاره به مستاجران ۶ ماه دوم سال هم تعلق می‌گیرد

پرداخت هزینه خرید ۱۶ میلیون دوز واکسن کوواکس

آمریکا: انتخابات ایران تاثیری بر مذاکرات وین ندارد

پربازدید ها

قیمت مسکن هیچگاه کاهش نمی‌یابد/ مردم منتظر خانه ارزان نباشند

۲ عامل تاثیرگذار بر کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد، امروز ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

یخ اقتصاد آب می‌شود

بهبود معاملات بازار بورس با مشخص‌شدن سیاست‌های دولت جدید

وام اجاره به مستاجران ۶ ماه دوم سال هم تعلق می‌گیرد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

مرعشی: در نبود اکثریت، همیشه اصولگرایان شانس پیروزی دارند/الله کرم سخنگوی نظام نیست   (۲ نظر)

مرعشی: روحانی اگر نمی‌تواند کشور را اداره کند کنار برود/ مردم حوصله چه‌کنم چه‌کنم‌های رئیس‌جمهور را ندارند/ ایران فدایی می‌خواهد نه سیاستمدار متکبر و تمامیت خواه/ هرکس نمی‌تواند با رهبری هماهنگ باشد کاندیدای انتخابات نشود/ اصولگرایان میانه‌رو مانند اصلاح‌طلبان حذف شدند/ آتش انقلابی‌ها خیلی تند است/ هیچ اصلاح طلبی برای انتخابات ۱۴۰۰ تصمیم شخصی نگیرد   (۲ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)