کد خبر: ۳۷۵۶۷
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵
ارسال به دوستان
ذخیره
دبیر ستاد تنظیم بازار استان کرمان گفت: بر اساس قوانین و مصوبات ملی، تنها تا ۱۰ درصد می‌توانیم قیمت‌گذاری کالا و خدمات را توسط مراجع تصمیم گیر انجام دهیم و افزایش بیش از این میزان تخلف و جرم محسوب می‌شود.

دبیر ستاد تنظیم بازار استان کرمان گفت: بر اساس قوانین و مصوبات ملی، تنها تا ۱۰ درصد می‌توانیم قیمت‌گذاری کالا و خدمات را توسط مراجع تصمیم گیر انجام دهیم و افزایش بیش از این میزان تخلف و جرم محسوب می‌شود.

به گزارش ایرنا، مهدی حسینی‌نژاد روز سه‌شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار کرمان افزود: کارگروه تنظیم بازار می تواند افزایش قیمت تا پنج درصد را برای مرغ مصوب کند و این افزایش نرخ در برخی موارد تا ۱۰ درصد اعلام شده است.

وی با بیان اینکه برخی معادن شن و ماسه قیمت را از ۱۰ درصد بیشتر افزایش داده اند و در این زمینه انجمن نمی تواند قیمت گذاری کند تصریح کرد: با وجود چالش برای افزایش اختیارات تنظیم بازار بیش از سقف تعیین شده و اجازه افزایش قیمت بیش از این میزان به کارگروه تنظیم بازار برای انواع کالا و خدمات داده نشد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به آخرین مصوبات هیات وزیران برای تنظیم بازار بر اساس آیین نامه اظهار داشت: با افزایش نرخ ارز و تغییرات بازار فعالیت تنظیم بازار جدی شد و قیمت گذاری کالاهای حساس و ضروری و هماهنگی به منظور تعیین نرخ کالا و خدمات را بر عهده مراکز تنظیم بازار قرار داده شد.

وی با بیان اینکه تمام گروه های کالایی باید قیمت داشته باشند و مرجع آن باید مشخص شود اظهار داشت: کارگروه تنظیم بازار باید در قیمت گذاری اقلام ضروری و حساس مورد نیاز مردم وارد شود.

حسینی‌نژاد افزود: قوانین و آیین نامه ها گاهی تضادهایی دارند و ملزم به رعایت بر اساس آخرین مصوبات و قوانین هستیم.

رییس اتاق اصناف استان کرمان نیز گفت: افزایش قیمت تا ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته کارشناسی نیست که باید به قیمت واقعی برسیم.

یوسف جعفری گفت: نرخ کالاها باید نسبت به افزایش حقوق کارگر رشد یابد زیرا این رقم افزایش نرخ قابل کنترل نیست.

منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کمتر از ۱۰ درصد از جمعیت کرمان واکسینه شده‌اند

فریب تبلیغات سایت ھای قمار و شرط بندی آنلاین را نخورید

احتمالا وضعیت استان کرمان از هفته آینده سیاه می‌شود

دستگیری سارق اماکن خصوصی با ۱۲ فقره سرقت در کرمان

آخرین آمار کرونا در ایران، ۶ مرداد ۱۴۰۰: فوت ۳۰۳ نفر در شبانه روز گذشته

رهبر معظم انقلاب: در این دولت معلوم شد اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد / آمریکایی‌ها تحریم‌ها را برنداشتند و برنمی‌دارند / اکنون که به امریکایی‌ها گفته می‌شود، تضمین دهید که توافق را در آینده نقض نخواهید کرد، می‌گویند تضمین نمی‌دهیم

معاون وزیر کشور: مشکلات خودروسازان بم حل می‌شود

زمان دقیق مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی مشخص شد

مظفری، رئیس دیوان عدالت اداری شد

رای مجلس به اعمال اصل ۸۵ درمورد طرح جنجالی فضای مجازی / کمیسیون فرهنگی مسئول بررسی طرح شد / طرح دیگر به صحن علنی بازنمی گردد / کمیسیون طرح را مستقیما به شورای نگهبان ارسال می‌کند؛ در صورت تائید، به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد / نمایندگان مخالف: با توجه به تحریم ها، محال است که پلتفرم‌ها بتوانند در ایران دفتر راه‌اندازی کنند؛ بنابراین بر اساس این طرح، بعد از ۴ ماه فیلتر می‌شوند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)