کد خبر: ۳۷۵۷۱
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/نماینده کشتار و توزیع کنندگان مرغ استان کرمان مطرح کرد:
حسن سیستانی در پاسخ به این سوال که پیش از این چند درصد مرغ مورد نیاز استان از سایر استان ها تامین میشد، می گوید: در زمان های مختلف با توجه به مقدار تولید و مصرف این میزان متفاوت است اما پیش از این موضوعات ما حدود 10 تا 30درصد مرغ مورد نیاز استان را از سایر استان ها وارد می کردیم اما هم اکنون این رقم به 60 تا 70درصد رسیده است.

گفتارنو/مرضیه قاضی زاده: هم اکنون نمودار کاهش قیمتی مرغ در فروردین ماه وارد فاز صعودی شده؛ به گونه‌ای که تنها در طی چند روز قیمت مرغ به ۱۸ هزار تومان رسیده است.
اگرچه ستاد تنظیم بازار کشور به سرعت وارد عمل شد و قیمت ۱۵ هزار تومان را برای هر کیلوگرم مرغ گرم در کل کشور تصویب کرد، اما عملا این قیمت نمود واقعی پیدا نکرد و هم چنان بازار برروی مدار سابق خود می‌چرخد.
نبض بازار مرغ همچنان به تندی می‌زند و به گفته نماینده کشتار و توزیع کنندگان کرمان حتی میدان بهمن تهران نیز که بزرگترین بازار عرضه مرغ گرم است، از دیروز مرغ ۱۵ هزار تومانی مصوب را عرضه نکرده است.
حسن سیستانی در خصوص قیمت روز مرغ گرم می‌گوید: قیمت مرغ گرم امروز هر کیلو ۱۶ هزار و ۹۵۰ تومان است که البته نسبت به چند روز قبل نزدیک به ۷۵۰ تومان کاهش داشته است.
سیستانی با اشاره به مشکلات پیش روی تولیدکنندگان مرغ از جمله کاهش تخصیص نهاده‌های دامی، ضرو زیان فرودین و اردیبهشت ماه مرغداران و ... می‌گوید:ما در بحث تولید مرغ خودکفا نبودیم، وابسته بودیم والان وابسته‌تر هم شدیم.
به گفته نماینده کشتار و توزیع کنندگان کرمان، تولیدکنندگان مرغ بابت ضرر‌هایی که در اوایل سال داشتند نتوانستند جوجه بریزند وکماکان نیز در بحث تامین ذرت و سویا مشکل دارند، به گونه‌ای که دیگر کمتر مرغداری رغبتی به تولید و جوجه ریزی دارد.
او در ادامه می‌افزاید:‌هم اکنون ۶۰ الی ۷۰ درصد کاهش تولید مرغ دراستان را داریم و باید از استان‌های مجاور مرغ بیاوریم، حتی یزد نیزکه یکی از بزرگترین تولید کنندگان مجاور ماست، تولید فراوانی ندارند.
سیستانی با اشاره به آمار جوجه ریزی در کشور و استان گفت: فعلا یک بحران سه هفته‌ای پیش رو داریم و بعد از آن با توجه به حجم جوجه ریزی این مشکل تا حدی برطرف می‌شود.
نماینده کشتار و توزیع کنندگان کرمان در پاسخ به این سوال که پیش از این چند درصد مرغ مورد نیاز استان از سایر استان‌ها تامین میشد، می‌گوید: در زمان‌های مختلف با توجه به مقدار تولید و مصرف این میزان متفاوت است، اما پیش از این موضوعات ما حدود ۱۰ تا ۳۰ درصد مرغ مورد نیاز استان را از سایر استان‌ها وارد می‌کردیم، اما هم اکنون این رقم به ۶۰ تا ۷۰ درصد رسیده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کمتر از ۱۰ درصد از جمعیت کرمان واکسینه شده‌اند

فریب تبلیغات سایت ھای قمار و شرط بندی آنلاین را نخورید

احتمالا وضعیت استان کرمان از هفته آینده سیاه می‌شود

دستگیری سارق اماکن خصوصی با ۱۲ فقره سرقت در کرمان

آخرین آمار کرونا در ایران، ۶ مرداد ۱۴۰۰: فوت ۳۰۳ نفر در شبانه روز گذشته

رهبر معظم انقلاب: در این دولت معلوم شد اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد / آمریکایی‌ها تحریم‌ها را برنداشتند و برنمی‌دارند / اکنون که به امریکایی‌ها گفته می‌شود، تضمین دهید که توافق را در آینده نقض نخواهید کرد، می‌گویند تضمین نمی‌دهیم

معاون وزیر کشور: مشکلات خودروسازان بم حل می‌شود

زمان دقیق مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی مشخص شد

مظفری، رئیس دیوان عدالت اداری شد

رای مجلس به اعمال اصل ۸۵ درمورد طرح جنجالی فضای مجازی / کمیسیون فرهنگی مسئول بررسی طرح شد / طرح دیگر به صحن علنی بازنمی گردد / کمیسیون طرح را مستقیما به شورای نگهبان ارسال می‌کند؛ در صورت تائید، به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد / نمایندگان مخالف: با توجه به تحریم ها، محال است که پلتفرم‌ها بتوانند در ایران دفتر راه‌اندازی کنند؛ بنابراین بر اساس این طرح، بعد از ۴ ماه فیلتر می‌شوند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)