کد خبر: ۳۷۶۱۴
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان:
محمدرضا ابوالقاسمی در پاسخ به این سوال که آیا نظارت‌ها کارا و اثر بخش است؟ اظهار کرد: از لحاظ نیرو و تجهیزات در مضیقه هستیم اما باتوجه به کمبودها تا کنون توانسته‌ایم که بازار را تقریبا کنترل کرده و جو روانی که بر جامعه ایجاد می‌شود، را مهار کنیم.

از لحاظ نیرو و تجهیزات در مضیقه هستیم

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در پاسخ به این شبهه که مردم معتقدند بازرسی لازم بر بازار صورت نمی‌گیرد، این باور از کجا نشات می‌گیرد؟ اظهار کرد: در سال جاری بیش از ۲۰ هزار واحد صنفی مورد بازرسی قرار گرفته است که منجر به تشکیل۸۰۰ پرونده شده که ارزش ریالی آنها بالای ۲۸ میلیارد ریال بوده که همه این پرونده‌ها جهت صدور حکم به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده‌اند.

محمدرضا ابوالقاسمی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به نحوه نظارت بر بازارها گفت: از سوی معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سه تیم در راستای نظارت و بازرسی بر بازار مشغول به فعالیت هستند که این تیم‌ها شامل بازرسی و کشف کالاهای قاچاق، حوزه ستاد خبری و مشارکت‌های مردمی و اداره نظارت بر کالا و خدمات هستند.

وی از بازرسی حدود ۹۰ هزار واحد در استان کرمان خبر داد و بیان کرد: ۹۰ هزار واحد شامل واحدهای صنفی، صنعتی و واحدهای بازرگانی در بخش توزیع کالا و شرکت‌های پخش مورد بازرسی قرار گرفته است.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه بازرسی‌ها به صورت مستمر یا دوره‌ای (بازگشایی مدارس، ایام ماه مبارک رمضان و ...) صورت می‌گیرد، عنوان کرد: در ستاد خبری و مشارکت مردمی که شکایات مردم به صورت تلفنی یا حضوری دریافت می‌شود در سال ‌جاری بیش از ۲۰ هزار مورد گزارش داشته‌ایم که ۱۰ درصد گزارشات در دست اقدام و ۹۰ درصد آنها به نتیجه رسیده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نظارت‌ها کارا و اثر بخش است؟ اظهار کرد: از لحاظ نیرو و تجهیزات در مضیقه هستیم اما باتوجه به کمبودها تا کنون توانسته‌ایم که بازار را تقریبا کنترل کرده و جو روانی که بر جامعه ایجاد می‌شود، را مهار کنیم.

ابوالقاسمی در پاسخ به این شبهه که مردم معتقدند بازرسی لازم بر بازار صورت نمی‌گیرد، این باور از کجا نشات می‌گیرد؟ تصریح کرد: امسال بیش از ۲۰ هزار واحدصنفی مورد بازرسی قرار گرفته است که منجر به تشکیل۸۰۰ پرونده شده است که ارزش ریالی آنها بالای ۲۸ میلیارد ریال بوده که همه این پرونده‌ها جهت صدور حکم به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده‌اند.

وی بازرسی از واحدهای بزرگ، گلوگاه‌ها، انبارها را اولویت سازمان صمت دانست و بیان کرد: اخیرا گزارشی در حوزه قاچاق کالا نیز داشتیم که منجر به  تشکیل ۱۴ پرونده شد که بیش از ۱۳ هزار میلیار ریال ارزش ریالی آنهاست.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان کرمان با اشاره به وسعت زیاد استان کرمان و تلاش سازمان صمت برای نظارت و کنترل بر بازار، عنوان کرد: اتاق اصناف عهده‌دار بازرسی بر خرده فروشی است.

ابوالقاسمی در خصوص گرانی مرغ در کرمان نیز گفت: با توجه به شیوع کرونا و وضعیت اقتصادی، مرغداران نتوانستند جوجه‌ریزی کنند لذا با کمبود مواجه شدیم که همین امر سبب افزایش قیمت مرغ در کرمان شد.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

خبرنگاران در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و بحران‌ها نقش اساسی را داشته و دارند

خبرنگار هیچ‌گاه حرفه‌ی خود را به مسائل مادی گره نمی زند

آموزش از اولویت‌های دولت آموزش برای ارتقای سطح کیفی مطبوعات دانست

خانه دینیار به عنوان محل جدید موزه مطبوعات و دفتر خانه مطبوعات انتخاب شد/ رسانه‌های کرمان در عرصه اطلاع‌رسانی همپای تغییرات حرکت کنند

وظیفه خود می دانم برای حل مشکلات اصحاب رسانه به خانه مطبوعات کمک کنم/ رسانه‌ها با نقد منصفانه شرایط را برای سیاست‌گذاری درست ایجاد کنند

رسالت خبرنگاران در نشر اخبار حوزه نظم و امنیت ارزشی دو چندان دارد

پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به مناسبت روز خبرنگار

اصحابِ رسانه با امانت‌داری، صداقت و تعهّد در تکاملِ اجتماعی نقش آفرین اند

اهالی رسانه سهم مهمّی در موضع گیری های کلان ایفا می کنند/دادگستری کل استان حامی و پشتیبان فعالیت های قانونی اصحاب رسانه خواهد بود

انتقال غیرقابل پیش‌بینی ویروس کرونا از طریق هوا

پربازدید ها

مدیر شعب بانک مسکن استان کرمان: بانک مسکن در طرح احیا بافت فرسوده تا سقف ۲۲۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کند/رشد 70درصدی پرداخت تسهیلات در سه ماه نخست سال جاری

دبیر کمیسیون کشاورزی اتاق کرمان: جزئیات طرح و تعرفه‌های صادرتی مشخص نباشد، کشاورزی قراردادی در مرحله طرح باقی می‌ماند/حداقل ۶ ماه قبل به تجار در خصوص تعرفه‌های صادراتی گفته شود/ ستاد تنظیم بازار نگاه تک بعدی دارد

۴۴ هزار و ۳۳۳ نفر در طرح اقدام ملی مسکن این استان ثبت نام کرده اند/ تامین آب اراضی اقدام ملی مسکن در ضلع شرقی کرمان همچنان پابرجا است

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)