کد خبر: ۳۷۶۸۱
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور مطرح کرد:
امید علی پارسا از افزایش میزان مالیات‌های استان خبر داد و گفت: تصویب شده که پایه مالیاتی سال قبل استان‌ها محور مالیات سال آینده باشد و به طور متوسط ۲۸ درصد بر مالیات‌ها اضافه شود. او در ادامه تشریح کرد: بر این اساس استان‌های ضعیفی همچون لرستان و کهکیلویه و بویر احمد رشد ۱۲ تا ۱۵ درصدی و استان‌های با برخوردار بیشتری همچون کرمان ۲۱ تا ۲۴ درصد افزایش مالیات خواهند داشت.

سال آینده 28 درصد  مالیات افزایش می یابد/چنان چه استانی وصول مالیاتی اش از 95درصد کمتر باشد به ازای هر یک درصد ، دو درصد از بودجه اش کسر می شود

گفتارنو/مرضیه قاضی زاده: عصر امروز نشست فعالان اقتصادی با رئیس کل سازمان امورمالیاتی کشور در سالن جلسات اتاق بازرگانی کرمان به منظور حل مشکل مالیاتی واحد‌های تولیدی و غیر تولیدی استان تشکیل شد.فعالان اقتصادی استان در این جلسه با اشاره به وصول هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مالیات د راستان بیش از مقدار پیش بینی شده مالیاتی بر رتبه سوم استان در اخذ مالیات تاکید کرده و خواستار عدالت مالیاتی و توجه ویژه به واحد‌های تولیدی استان بودند.
رئیس کل سازمان امورمالیاتی کشور در این نشست در پاسخ به گلایه‌های فعالان در خصوص حجم مالیاتی اخذ شده از استان کرمان گفت: فرض کنید در قانون جلوی مالیات پیش بینی شده استان کرمان عدد صفر را بنویسند، این ننوشتن عدد به هیچ وجه مجوزی برای عدم گرفتن مالیات نیست و وظیفه سازمان مالیات این است که طبق قانون و ماخذ خود مالیات بگیرد.
امید علی پارسا در پاسخ به کسانی که معتقدند در حق استان کرمان اجحاف شده است و مالیات بیشتری گرفته شده است، گفت: در کل کشور ۱۰۲ درصد مالیات و در کرمان ۱۰۴ درصد مالیات وصول شده است، لذا این فشار فقط مربوط به کرمان نیست. بنا به گفته پارسا متوسط رشد درآمد مالیاتی استان کرمان ۴۲ درصد و کل کشور ۴۷ درصد بوده است.
او با بیان اینکه ما خواستار انصاف بین استانی در اخذ مالیاتی هستیم، گفت: ۵۵ درصد درآمد‌های مالیاتی کشور از تهران وصول شده و ۳.۲ درصد از استان کرمان.
پارسا همچنین در این جلسه از افزایش میزان مالیات‌های استان خبر داد و گفت: تصویب شده که پایه مالیاتی سال قبل استان‌ها محور مالیات سال آینده باشد و به طور متوسط ۲۸ درصد بر مالیات‌ها اضافه شود.
او در ادامه تشریح کرد: بر این اساس استان‌های ضعیفی همچون لرستان و کهکیلویه و بویر احمد رشد ۱۲ تا ۱۵ درصدی و استان‌های با برخوردار بیشتری همچون کرمان ۲۱ تا ۲۴ درصد افزایش مالیات خواهند داشت.
بنا به گفته پارسا میزان افزایش مالیات استان تهران در سال آینده ۳۹ درصد در نظر گرفته شده است.
رئیس کل سازمان امورمالیاتی کشور همچنین در این جلسه از سازو کار جدید کشور برای اخذ مالیات از استان‌ها خبر داد و گفت: چنانچه استانی وصول مالیات هایش زیر ۹۵ درصد باشد به ازای هر یک درصد کسری مالیات وصولی، دو درصد از بودجه آن استان کسر می‌شود.
پارسا در ادامه باری دیگر منتقدان اخذ اضافه مالیات از استان‌ها را خطاب صحبت هایش قرار داد و گفت: بودجه سال ۹۹ حدود ۴۸۰ هزار میلیارد تومان است، حتی اگر تمامی هزینه‌ها را تا حد ممکن بزنیم حداقل ۳۵۰ هزار میلیارد تومان برای گرداندن مملکت پول نیاز است.
او با قیاس میزان مالیات وصولی کشور و رقم حقوق پرسنل ادارات و سازمان‌ها، گفت: ماهانه ۱۲ تا ۱۳ هزار میلیارد تومان مجموع مالیاتی است که وصول می‌شود، اما فقط حقوق و مزایای کارکنان کمیته امداد و بهزیستی، ارتش و ... ۲۸ هزار میلیارد تومان هزینه در بردارد.
رئیس کل امور مالیاتی کشور در ادامه تشریح کرد: ۲۸ هزار میلیارد تومان هزینه پرسنلی و حقوق است و ۱۲ هزار میلیارد تومان مالیات، نفت هم نداریم و چاپ پول هم به نهایت ظرفیت خودش رسیده است در این شرایط راه‌های کشور برای تامین بودجه مالیات است و فروش اموال و دارایی‌های دولتی و قرض دولتی.
پارسا با اشاره به مشکلات فروش نفت در کشور گفت: در شرایط فعلی تقریبا مملکت سر به سر اداره می‌شود و برای توسعه و عمران پول نداریم.
رئیس کل سازمان امورمالیاتی کشور در پاسخ به حمایت‌های مالیاتی از شرکت‌های حقیقی و پرداخت تسهیلات دولتی، گفت: ما کاهش مالیات اشخاص حقوقی و تولیدکنندگان را داریم که همزمان باید اتفاقی بیفتد، اما در پاسخ به مالیات‌های اشخاص حقیقی باید بگویم که مالیات بر اشخاص برخلاف مالیات بر شرکت‌های حقوقی، تقریبا رها است.
پارسا در این جلسه همچنین از ثبات در روند بخشش جرایم مالیاتی خبر داد و گفت: اگر تمام بدهی‌ها قبل کرونا تا خرداد ماه پرداخت شود ۹۰ درصد جرایم مالیاتی برای بخش تولید و ۸۰ درصد برای بخش غیر تولیدی کسر می‌شود. او در ادامه افزود: تا پایان سال دو درصد، دو درصد به ازای هر ماه تاخیر از بخشودگی مالیاتی کم می‌شود.
رئیس کل مالیاتی کشور البته این نکته را متذکر شد که برخلاف ایران در تمام کشورها، جرایم مالیاتی با رقم‌های بالا در نظر گرفته می‌شود تا جلوی هر گونه تخلف و دیرکرد گرفته شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آیین روز خبرنگار به صورت مجازی برگزار می شود

۲۵مگاوات نیروگاه خورشیدی وارد مدار کرمان می‌شود

میل نقدینگی به سمت کرمان

بانوان کاراته کای کرمانی به مقام سوم کشوری رسیدند

مس کرمان به لیگ برتر نزدیک شد

تهویه مطلوب، فاصله گذاری و استفاده از ماسک در باشگاه‌ها الزامی است

تحلیل بنیادی شرکت گروه اقتصادی کرمان خودرو با نماد "خکرمان"

طرح اقدام ملی مسکن مشابه طرح مسکن مهر نیست/ بسیاری از هزینه‌ها در طرح اقدام ملی مسکن بر عهده متقاضیان است

مدیرکل شهرسازی کرمان: پروانه ساختمانی طرح اقدام ملی مسکن مشمول ۵۰ درصد تخفیف می‌شود/۴۰۰ واحد مسکن مهر با پیشرفت بالای ۸۵ درصد در کرمان باقی مانده است

مراسم عزاداری تاریخی منزل سادات خوشرو به دلیل لزوم حفظ سلامت مردم لغو شد

پربازدید ها

دبیرکل انجمن پسته ایران:35هزار تن پسته از ابتدای سال تا تیر ماه صادر شد

مالیات خانه های خالی به ۶ تا ۱۸ برابر افزایش یافت

معاون اشتغال اداره کار:واحد‌های صنفی و خویش فرما‌ها تا ۱۵ مرداد ماه برای ثبت نام تسهیلات فرصت دارند/مبلغ تسهیلات برای هر واحد صنفی ۶ میلیون تومان است/بازپرداخت دو ساله و سود تسهیلات ۱۲ درصد است

صنایع‌دستی اصفهان در بازار مسگران کرمان

چک برگشتی مانع دریافت تسهیلات کرونایی نیست

یک تحلیلگر اقتصاد: در شرایط فعلی سیاست‌های پولی انبساطی هیچ کارکرد مثبتی ندارند

میل نقدینگی به سمت کرمان

تحلیل بنیادی شرکت گروه اقتصادی کرمان خودرو با نماد "خکرمان"

۲۵مگاوات نیروگاه خورشیدی وارد مدار کرمان می‌شود

طرح اقدام ملی مسکن مشابه طرح مسکن مهر نیست/ بسیاری از هزینه‌ها در طرح اقدام ملی مسکن بر عهده متقاضیان است

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

شناسایی ۵ مورد کاوازاکی در بین کودکان کرمانی   ( نظر)

نمایندگان در چارچوب وظایف تعریف‌شده خود عمل کنند/ یک نماینده مجلس مرجع اعلام خبر انتصاب فرماندار نیست   ( نظر)

هیأت عاشورای کرمان، مراسم عزاداری محرم خود را تعطیل کرد   ( نظر)

فرماندار راور:در ۴ روز گذشته ۴ زلزله در منطقه راور رخ داده است/کانون زلزله اخیر ۳۷ کیلومتر روستای هروز بود   ( نظر)