کد خبر: ۳۷۶۸۲
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۰
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان کرمان با طرح این پرسش که چه اتفاقی در توسعه اقتصادی و افزایش درامد‌ها افتاده که هر سال میزان درآمد‌های مالیاتی استان رشد دارد؟ گفت: همیشه این افزایش درامد مشمول افراد شناسنامه دار بوده است در صورتیکه باید اگر افزایشی هست از افرادی گرفته شود که فرار مالیاتی دارند.

رئیس اتاق کرمان: چه اتفاقی در توسعه اقتصادی و افزایش درامدها  افتاده که هر سال میزان درامدهای مالیاتی استان رشد دارد؟

گفتارنو/گروه اقتصاد: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان کرمان با طرح این پرسش که چه اتفاقی در توسعه اقتصادی و افزایش درامد‌ها افتاده که هر سال میزان درامد‌های مالیاتی استان رشد دارد؟ گفت: همیشه این افزایش درآمد مشمول افراد شناسنامه‌دار بوده است در صورتیکه باید اگر افزایشی هست از افرادی گرفته شود که فرار مالیاتی دارند.
بنا به گفته مهدی طبیب زاده استان کرمان در حوزه درآمد‌های مالیاتی رتبه یک تا سوم کشوری را به خود اختصاص داده که فشار آن بر گرده فعالان اقتصادی شناسنامه دار است.
طبیب‌زاده در ادامه صحبت‌هایش به جایگاه مالیات در بین مشکلات واحد‌های تولیدی گفت: در بررسی فصای کسب و کار و از بین شاخص‌های اندازه گیری شده به این نتیجه رسیدیم که ۷۵ درصد مشکلات واحد‌ها در سه بخش بانک، مالیات و بیمه است.
رئیس اتاق کرمان با اشاره به عدم شمولیت اشخاص حقیقی برای دریافت تسهیلات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، گفت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تسهیلاتی برای فعالان اقتصادی در نظر گرفته که تنها مشمول شرکت‌های حقوقی‌اند، در صورتی که اشخاص حقیقی نیز با مشکلاتی دست به گریبان‌اند. خواسته طبیب زاده اصلاح این آیین نامه و یا پیگیری برای اصلاح این قانون بود.
نایب رئیس اول کمیسیون بیمه، بانک و مالیات اتاق کرمان نیز در این جلسه با اشاره به هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اضافه مالیات در استان گفت: سهم مالیاتی استان سه هزار میلیارد تومان بوده است، اما ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از واحد‌های اقتصادی استان مالیات اخذ شده است.
نماینده اتاق در کمیسیون‌های حل اختلاف مالیاتی در ادامه به تشریح مشکلات مودیان در کمیسیون‌های حل اختلاف پرداخت. بنا به گفته محمد حسین قربانی در هیات‌های حل اختلاف برای نمایندگان بند سه هیچ جایگاهی قائل نشده‌اند و همین امر منجر به نارضایتی مودیان شده است.
قربانی با اشاره به تنوع فعالیت مودیان از رئیس سازمان امور مالیاتی کشور خواست تا هیات‌ها به صورت تخصصی برگزار شود و یا از لحاظ ارقام پرداختی سطح بندی شوند تا ارقام بزرگتر در جلسات جداگانه‌ای بررسی شوند.
او در ادامه افزود: اجرای قرار‌های هیات‌های حل اختلاف با حضور کارکنان سازمان برگزار شده و همین امر به دلیل عدم تخصص کافی کارکنان منجر به آرایی در تایید مصوبات قبلی میشود در صورتیکه باید از کارشناسان دادگستری برای این امر استفاده شود.
نماینده اتاق در کمیسیون‌های حل اختلاف مالیاتی همچنین در نقد عملکرد هیات‌های حل اختلاف، گفت: گزارش‌های ارایه شده در این هیات‌ها چندان کارشناسی شده و دقیق نیست.
قربانی در ادامه افزود: درخواست مودیان این است تا هیات‌های حل اختلاف ۴۸ ساعت قبل پرونده را در اختیار افراد قرار دهند تا مودیان فرصت کافی برای مطالعه پرونده داشته باشند.
او همچنین به این نکته اشاره کرد که در برخی موارد هیات اجرای قرار با هیاتی که مجدد پرونده در آن مطرح می‌شود متفاوت است و همین امر به جهت عدم اطلاع هیات دوم منجر به تجدید قرار می‌شود.
در ادامه این جلسه فعالان اقتصادی استان هر یک بین یک تا سه دقیقه مشکل مالیاتی خود را مطرح کردند که با توجه به حجم متقاضیان و عدم بررسی دقیق و کارشناسی موضوعات مقرر شد تا سه نماینده از سازمان امور مالیاتی کشور در روز‌های آتی به کرمان آمده و گزارشات مودیان را یکایک بررسی کنند.
شایان ذکر است که سلمانی، مدیر کل امور مالیاتی استان موظف شده تا ظرف یک هفته فرایندی جهت بررسی مودیان حاضر در جلسه مشخص نمایند و مشکلات را مرتفع کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آیین روز خبرنگار به صورت مجازی برگزار می شود

۲۵مگاوات نیروگاه خورشیدی وارد مدار کرمان می‌شود

میل نقدینگی به سمت کرمان

بانوان کاراته کای کرمانی به مقام سوم کشوری رسیدند

مس کرمان به لیگ برتر نزدیک شد

تهویه مطلوب، فاصله گذاری و استفاده از ماسک در باشگاه‌ها الزامی است

تحلیل بنیادی شرکت گروه اقتصادی کرمان خودرو با نماد "خکرمان"

طرح اقدام ملی مسکن مشابه طرح مسکن مهر نیست/ بسیاری از هزینه‌ها در طرح اقدام ملی مسکن بر عهده متقاضیان است

مدیرکل شهرسازی کرمان: پروانه ساختمانی طرح اقدام ملی مسکن مشمول ۵۰ درصد تخفیف می‌شود/۴۰۰ واحد مسکن مهر با پیشرفت بالای ۸۵ درصد در کرمان باقی مانده است

مراسم عزاداری تاریخی منزل سادات خوشرو به دلیل لزوم حفظ سلامت مردم لغو شد

پربازدید ها

دبیرکل انجمن پسته ایران:35هزار تن پسته از ابتدای سال تا تیر ماه صادر شد

مالیات خانه های خالی به ۶ تا ۱۸ برابر افزایش یافت

معاون اشتغال اداره کار:واحد‌های صنفی و خویش فرما‌ها تا ۱۵ مرداد ماه برای ثبت نام تسهیلات فرصت دارند/مبلغ تسهیلات برای هر واحد صنفی ۶ میلیون تومان است/بازپرداخت دو ساله و سود تسهیلات ۱۲ درصد است

صنایع‌دستی اصفهان در بازار مسگران کرمان

چک برگشتی مانع دریافت تسهیلات کرونایی نیست

یک تحلیلگر اقتصاد: در شرایط فعلی سیاست‌های پولی انبساطی هیچ کارکرد مثبتی ندارند

میل نقدینگی به سمت کرمان

تحلیل بنیادی شرکت گروه اقتصادی کرمان خودرو با نماد "خکرمان"

۲۵مگاوات نیروگاه خورشیدی وارد مدار کرمان می‌شود

طرح اقدام ملی مسکن مشابه طرح مسکن مهر نیست/ بسیاری از هزینه‌ها در طرح اقدام ملی مسکن بر عهده متقاضیان است

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

شناسایی ۵ مورد کاوازاکی در بین کودکان کرمانی   ( نظر)

نمایندگان در چارچوب وظایف تعریف‌شده خود عمل کنند/ یک نماینده مجلس مرجع اعلام خبر انتصاب فرماندار نیست   ( نظر)

هیأت عاشورای کرمان، مراسم عزاداری محرم خود را تعطیل کرد   ( نظر)

فرماندار راور:در ۴ روز گذشته ۴ زلزله در منطقه راور رخ داده است/کانون زلزله اخیر ۳۷ کیلومتر روستای هروز بود   ( نظر)