کد خبر: ۳۷۷۰۷
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کرمان در دیدار با هیات مدیره خانه مطبوعات:
علیدادی‌سلیمانی با اشاره به ورود افراد و رسانه‌های غیرحرفه‌ای به عرصه‌ی خبر، یادآور شد: ورود افراد غیرحرفه‌ای به عرصه‌ی رسانه، فضا را بر شما تنگ می‌کند، اما کسی از خانواده‌ی مطبوعات را ندیدم که این درد را داشته باشد.

رسانه های حرفه ای از رسانه های غیر حرفه ای وافراد غیر متخص تفکیک شوند

 نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان در دیدار با هیات مدیره دوره‌ی جدید خانه مطبوعات شمال استان کرمان بر جداسازی مسیر فعالیت رسانه‌های حرفه‌ای از افراد غیرحرفه‌ای و غیرمتخصص تاکید کرد.

به گزارش فردای کرمان،اعضای هیات مدیره دوره‌ی جدید خانه مطبوعات شمال استان کرمان در اولین دیدار با مسئولان و مدیران عالی‌رتبه‌ی استانی، روز گذشته با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان دیدار کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی در این دیدار با بیان این‌که مسئولیت و رسالت اعضای هیات مدیره در خانه مطبوعات، مسئولیتی سنگین و سخت است، بیان کرد: شما مامور هستید با توجه به اختیارات و ماموریت‌هایی که در اختیار شما گذاشته شده است، جایگاه رسانه در استان را ارتقا داده و ساماندهی کنید.

وی ادامه داد: برای این‌که قوانین خانه مطبوعات خوب اجرا شوند موانع و مشکلاتی سد راه آن‌ها وجود دارد، بعضی از قوانین ممکن است تاکنون قوی اجرا نشده باشند و یا ضعیف اجرا شده باشند و بعضی نیز ممکن است معطل بوده و شما بخواهید آن‌ها را اجرا کنید، روی کاغذ نوشتن سخت نیست اما در عمل و اجرا، اگر این ماموریت‌ها، آیتم‌هایی باشند برای ارزیابی شما در پایان کار و در نمودار فعالیت شما سهم داشته باشند، متوجه می‌شوید که چه مشکلاتی برای اجرای همه‌ی ماموریت‌ها وجود دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان افزود: یکسری ماموریت‌های نانوشته نیز برای شما وجود دارد و شما اگر بخواهید خانه مطبوعات را ارتقا بدهید، رسالت مضاعفی برای شما است زیرا خودتان متخصص و عضوی از این خانه هستید و برای انجام آن رسالت و حرکت مجموعه‌ی رسانه‌های استان به آن سمت‌وسو، در صحنه‌ی عمل با آن درگیر می‌شوید.

وی با اشاره به این‌که جمعی هستید که می‌خواهید از توان هم استفاده کنید و اقدام مبارکی انجام دهید که خودش یک مسئولیت سنگین است، خاطرنشان کرد: خواسته‌ی شما یک رسانه‌ی قدرتمند، قوی، باحوصله، مطالبه‌گر و بسیار صادق و عادل باشد و باید بستر را برای ‌چنین رسانه‌ای فراهم کنید.

علیدادی‌سلیمانی با بیان این‌که نمی‌توان تنها بر اساس ماموریت‌هایی که در قانون به آن اشاره شده، فعالیت کرد، گفت: وقتی کسی بخواهد در استان درباره‌ی ضعف و قوت رسانه‌های استان صحبت کند و به آن‌ها نمره بدهد قطعا خانه مطبوعات در این کار صاحب نظر است و وظیفه‌ی خود می‌داند از رسانه و مطبوعات دفاع کند.

امام جمعه کرمان ادامه داد: رسانه باید استقلال خود را حفظ کند، شجاعت ابراز وجود را داشته باشد و نترسد و اگر به موضوعی پرداخت که از استقلال و شجاعت آن‌ نشات می‌گیرد و مصالح کشور را هم رعایت کرد اما جایی تنگنا برای آن‌ ایجاد شد، خانه مطبوعات نمی‌گوید این موضوع در ماموریت‌های ما نیست و ما دخالت نمی‌کنیم، مطمئنا دخالت می‌کند و حقش است که این کار را انجام دهد، پس بهتر است یک سردمداری مناسب در بحث رسانه داشته باشد تا خودش رسانه را سوق بدهد.

 

مسیر خود را از رسانه‌های غیرحرفه‌ای جدا کنید

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به ورود افراد و رسانه‌های غیرحرفه‌ای به عرصه‌ی خبر، یادآور شد: ورود افراد غیرحرفه‌ای به عرصه‌ی رسانه، فضا را بر شما تنگ می‌کند، اما کسی از خانواده‌ی مطبوعات را ندیدم که این درد را داشته باشد.

وی با بیان این‌که رسانه‌های غیرحرفه‌ای موردی هستند که در خط شما قرار می‌گیرند و جای شما نقش بازی می‌کنند، افزود: اگر چند پزشک یا کارشناس غیرحرفه‌ای وارد این حوزه شوند، سایر پزشکان و کارشناسان اعتراض خواهند کرد و خواستار جدا شدن مرز خود از آن‌ها می‌شوند و می‌گویند با این افراد باید برخورد قانونی صورت گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان خاطرنشان کرد: در فضای رسانه‌ای کشور، بخش قابل توجهی از خبرهایی که مطرح می‌شوند سهم رسانه‌ی حرفه‌ای نیست و دیگرانی بدون تخصص این کار را انجام می‌دهند و به نام شما تمام می‌شود زیرا جامعه‌ی مخاطب، زیاد متوجه تفکیک نیست.

وی خطاب به اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان کرمان، گفت: شما دو ماموریت باید در این رابطه برای خود تعریف کنید؛ اگر می‌توانید مسیر خود را از این رسانه‌های غیرحرفه‌ای جدا کنید و شفاف‌سازی کنید و اگر این امر شدنی نیست و ابزار قانونی ندارید، جمع خودتان را یک جمع قدرتمند کنید و از آن‌ها جدا شوید.

علیدادی‌سلیمانی ادامه داد: شما دو دسته رقیب دارید یک عده خودی اما غیرمتخصص هستند که تحمل این افراد ساده‌تر است، بخشی هم معاند هستند و با کشور و نظام مشکل دارند و آن‌ها خط می‌دهند برای این‌که در صحنه گردوغبار ایجاد کنند و طبیعت صحنه‌ی خبر و رسانه به گونه‌ای است که خیلی زود می‌توان در آن گردوغبار ایجاد کرد و حقو ناحق را با هم درهم آمیخت.

وی یادآور شد: صنف رسانه‌ به گونه‌ای شده که افراد غیررسمی به راحتی می‌توانند به این حوزه ورود کنند و به همین دلیل کار شما بسیار سخت است و باید جمع خود را برجسته کنید تا فاصله‌ی شما با آن‌ها معنادار باشد و هر کس یک اطلاعی در بحث رسانه داشته باشد بتواند تفاوت شما با آن‌ها را متوجه شود.

امام جمعه کرمان با بیان این‌که خانه مطبوعات در حلقه‌ی میانی قرار گرفته است، توضیح داد: در حلقه‌ی ماموریت اصلی شما از یک طرف رسانه‌ها قرار دارند و از سوی دیگر مردم و مسئولین هستند و شما در حلقه‌ی وسط قرار گرفته‌اید و کار در حلقه‌های میانی بسیار سخت است.

وی خواستار ارتباط نزدیک‌تر اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات با مسئولان ارشد استان شد و گفت: ارتباط خود را با مسئولان نزدیک‌تر کنید و با آن‌ها شفاف‌تر و با شجاعت و صراحت صحبت کنید و آن‌چه که در حوزه‌ی کاری و ماموریت شما در رابطه با حق و حقوق مردم و یا در رابطه با رسانه‌ها وجود دارد را در فضایی کاملا دوستانه و صمیمی مطرح کنید.

علیدادی‌سلیمانی تاکید کرد: گفتمان‌سازی بین جریان رسانه‌ای استان با مسئولان ارشد استان بسیار مهم است که این می‌تواند در خانه مطبوعات رقم بخورد زیرا برای استان برکات زیادی دارد.

آخرین اخبار

آیین روز خبرنگار به صورت مجازی برگزار می شود

۲۵مگاوات نیروگاه خورشیدی وارد مدار کرمان می‌شود

میل نقدینگی به سمت کرمان

بانوان کاراته کای کرمانی به مقام سوم کشوری رسیدند

مس کرمان به لیگ برتر نزدیک شد

تهویه مطلوب، فاصله گذاری و استفاده از ماسک در باشگاه‌ها الزامی است

تحلیل بنیادی شرکت گروه اقتصادی کرمان خودرو با نماد "خکرمان"

طرح اقدام ملی مسکن مشابه طرح مسکن مهر نیست/ بسیاری از هزینه‌ها در طرح اقدام ملی مسکن بر عهده متقاضیان است

مدیرکل شهرسازی کرمان: پروانه ساختمانی طرح اقدام ملی مسکن مشمول ۵۰ درصد تخفیف می‌شود/۴۰۰ واحد مسکن مهر با پیشرفت بالای ۸۵ درصد در کرمان باقی مانده است

مراسم عزاداری تاریخی منزل سادات خوشرو به دلیل لزوم حفظ سلامت مردم لغو شد

پربازدید ها

نظارت بر یک نهاد انتخابی، طنزی پارادوکسیکال!

روحانی: ۱۰ استان که قبلا در پیک بیماری بودند، الان از پیک عبور کرده‌اند / اجتماعات در سراسر کشور ممنوع است/سلامت عزاداران به عنوان وظیفه بر دوش متولیان برگزاری مراسم است

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان بازنشسته شد

کرمان همچنان در پیک کرونا است/گروه های نظارتی،گزارش مدیرانی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکردند، اعلام کنند

رهبر معظم انقلاب:معيار برگزاري مراسم عزاداري محرم ضوابط ستاد ملي مقابله با كرونا است/بنده هر چه آنها لازم بدانند مراعات خواهم كرد

علوی: گروهک تندر 27 عمیلیات تروریستی داشت که خنثی شدند+فیلم

پیشنهاد مرعشی برای 1400: یک اصولگرا، یک اصلاح‌طلب، یک اعتدال‌گرا و یک نفر از پایداری رقابت را شکل دهند

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

شناسایی ۵ مورد کاوازاکی در بین کودکان کرمانی   ( نظر)

نمایندگان در چارچوب وظایف تعریف‌شده خود عمل کنند/ یک نماینده مجلس مرجع اعلام خبر انتصاب فرماندار نیست   ( نظر)

هیأت عاشورای کرمان، مراسم عزاداری محرم خود را تعطیل کرد   ( نظر)

فرماندار راور:در ۴ روز گذشته ۴ زلزله در منطقه راور رخ داده است/کانون زلزله اخیر ۳۷ کیلومتر روستای هروز بود   ( نظر)