کد خبر: ۳۷۷۱۸
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل ارشاد در دیدار با هیات مدیره خانه مطبوعات مطرح کرد:
محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در سخنانی با اشاره به اهمیت و جایگاه مطبوعات گفت: جامعه ای می تواند به اهدافش برسد که مطبوعاتی فعال و پویا و رسانه های کارآمد و حرفه ای داشته باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در سخنانی  با اشاره به اهمیت و جایگاه مطبوعات گفت:  جامعه‌ای می‌تواند به اهدافش برسد که مطبوعاتی فعال و پویا و رسانه‌های  کارآمد و حرفه‌ای داشته باشد.
به گزارش گفتارنو محمدرضا علیزاده در دیدار با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان کرمان افزود: امروز مسائل مختلف و به ویژه مشکلات و محدودیت‌های ناشی از  بیماری کرونا  مردم را  از لحاظ روحی  تحت فشار قرار  داده است، در چنین شرابطی جامعه  نیازمند روحیه امید و نشاط است که رسانه‌ها می‌توانند با  انجام رسالت خود  این روحیه را به جامعه تزریق نمایند.
علیزاده ادامه داد: نقش مهم و تاثیر گذار دیگر رسانه ها، مطالبه گری و  بیان مطالبات مردمی و همچنین انتقال فعالیت‌ها و اقداماتی  است که دستگاه‌های دولتی و اداری  و نظام به مردم ارائه می‌دهند؛ چنین نقشی، بی شک اهمیت و دقت و حساسیت خاصی را طلب می‌کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به حضور و مشارکت اصحاب رسانه در انتخابات اخیر  خانه مطبوعات گفت: یک جمع حرفه‌ای از شهرستان‌های مختلف استان در  هیات مدیره خانه مطبوعات حضور دارند، جمعی که تجربه فعالیت رسانه‌ای و فعالیت در خانه مطبوعات را دارند، اکنون زمان ان است که همه اهالی رسانه در جهت تقویت این نهاد صنفی تلاش نمایند.
علیزاده با تاکید بر اولویت‌های مشترکی که وجود دارد، گفت: آموزش می‌تواند بسیاری از مشکلات را برطرف  و جایگاه مطبوعات را ارتقاء بخشد. از نظر کیفی در برخی رسانه‌ها مشکلاتی وجود دارد که باید با تعامل و همفکری و با آموزش‌های برنامه ریزی شده این مشکل را مرتفع کرد. مسائل صنفی نیز که شامل بحث‌های رفاهی، نیز می‌شود؛ مواردی است که مدنظر و دغدغه  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز هست و اداره کل استان  حمایت‌های لازم را در این خصوص به عمل خواهد آورد.
پیش از صحبت‌های مدیر کل ارشاد استان؛  محمدلطیف کار، رئیس هیأت مدیره  خانه مطبوعات استان،  با اشاره به مشکلات اقتصادی پیش رو گفت: بسیاری از مشکلات مطبوعات، اقتصادی است. این مشکلات باعث شده که  فعالیت رسانه‌های  استان تحت تاثیر قرار گیرد.
وی خواستار حمایت لازم از سوی  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این خصوص شد و  افزود: باید از مطبوعات حرفه‌ای حمایت کنیم و با برنامه ریزی‌های لازم  در این زمینه  کمک نماییم.
محمدرضا نژادحیدری  مدیرعامل خانه مطبوعات نیز در سخنانی گفت: با توجه به مشکلات موجود، نیازمند نگاه‌های نو به مقوله اطلاع رسانی هستیم، اگر  مطبوعات نتوانند با  شرایط موجود  خودشان را وفق بدهند و از شیوه‌های روز آمد  اطلاع رسانی بهره نبرند، از چرخه  اطلاع رسانی عقب می‌ماند و این به عنوان ضعف رسانه است.
وی در ادامه به مشکلات پیش روی مطبوعات  پرداخت و اولویت‌های لازم را برشمرد و افزود:  آموزش‌های لازم و با کیفیت یکی از اولویت‌های ضروری و مهم در دوره جدید  فعالیت هیات مدیره خانه مطبوعات  است،   باید آموزش‌هایی را به جامعه مخاطب عرضه کنیم که مبتنی بر شرایط روز باشد. مسئله دیگر، مالیات است که  رسانه‌ها را  با چالش مواجه کرده است، اولویت بعد به موقع صادر شدن کارت‌های عضویت اعضای خانه مطبوعات و پالایش اعضا است، ضمن این که مباحث رفاهی و آموزشی نیز  با جدیت دنبال خواهد شد.
در پایان  محمدجواد حسین زاده، معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره  کل، گزارش اجمالی  از وضعیت پرداخت‌های مالی از سوی این اداره کل به خانه مطبوعات در سال گذشته ارائه کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

انتقال غیرقابل پیش‌بینی ویروس کرونا از طریق هوا

بستری 66 بیمار جدید کرونا در استان/تعداد کل جان‌باختگان به 510 نفر رسید

مدیر شعب بانک مسکن استان کرمان: بانک مسکن در طرح احیا بافت فرسوده تا سقف ۲۲۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کند/رشد 70درصدی پرداخت تسهیلات در سه ماه نخست سال جاری

مدیرکل استاندارد: ۲۱۱ واحد تولیدی در تیر ماه مورد بازرسی قرار گرفت

استاندار کرمان: بالندگی رسانه‌ای از عوامل مهم تکامل جوامع است

دبیر کمیسیون کشاورزی اتاق کرمان: جزئیات طرح و تعرفه‌های صادرتی مشخص نباشد، کشاورزی قراردادی در مرحله طرح باقی می‌ماند/حداقل ۶ ماه قبل به تجار در خصوص تعرفه‌های صادراتی گفته شود/ ستاد تنظیم بازار نگاه تک بعدی دارد

۱۲ پرونده قتل توسط شوراهای حل اختلاف کرمان به صلح و سازش ختم شد/تعداد پرونده های منجر به صلح و سازش در سال جاری ۷۹۷ فقره بوده است

۴۴ هزار و ۳۳۳ نفر در طرح اقدام ملی مسکن این استان ثبت نام کرده اند/ تامین آب اراضی اقدام ملی مسکن در ضلع شرقی کرمان همچنان پابرجا است

گلایه رییس هیات مدیره خانه مطبوعات از شهردار کرمان

مدارس غیرانتفاعی فقط شهریه ثابت دریافت کنند/ فعلا هیچ هزینه بابت سرویس مدارس دریافت نخواهد شد

پربازدید ها

بیکاری از رگ گردن به خبرنگار نزدیک‌تر است

دستورالعمل وزارت بهداشت برای محرم: بهتر است دسته‌های عزاداری در محیط‌های باز برگزار شود؛ فاصله هر فرد با نفر کناردستی از هر طرف ۱.۵ متر باشد/ از طبل و سنج و دمام استفاده نشود/ همه ماسک بزنند / از زنجیر‌های شخصی استفاده شود یا زنجیرها تا پایان دهه عزاداری به اشخاص واگذار شود

خبرنگار به حقیقت وصل شود و حقیقت را منتقل کند

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)