کد خبر: ۳۷۷۲۴
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان:
مهدی حسینی نژاد گفت: استان کرمان سالانه به ۷۰ هزار تن شکر نیاز دارد و ۱۰ هزار تن آن با ارز یارانه ای و مابقی با نرخ آزاد تامین می شود لذا شاهد اختلاف قیمت در بازار هستیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان کرمان با بیان اینکه شرایط کرونا واحدهای صنفی این استان را دچار چالش کرد، گفت: این مساله ارتباط مستقیم با سبد خانوار و زندگی مردم دارد و در تلاشیم که آن را مدیریت کنیم.

به گزارش ایرنا،مهدی حسینی‌نژاد در دیدار با فرماندهی انتظامی استان کرمان افزود: افزایش قیمت در سبد خانوار نقشی مستقیم با زندگی و اقتصاد خانوار دارد لذا برای رفع این مشکل ابتدا کالاهای اساسی در سبد خانوار را احصا کردیم.

وی اظهار داشت: همچنین برخی عوامل بیرونی در تامین بازار از جمله تخصیص نیافتن ارز یارانه ای به میزان نیاز استان توسط بانک مرکزی در بازار چالش ایجاد کرده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: استان کرمان سالانه به ۷۰ هزار تن شکر نیاز دارد و ۱۰ هزار تن آن با ارز یارانه ای و مابقی با نرخ آزاد تامین می شود لذا شاهد اختلاف قیمت در بازار هستیم.

وی بیان داشت: اختلاف قیمت کالاها در بازار، بدبینی در جامعه را گسترش می‌دهد و در این میان برخی افراد از آن سوءاستفاده و دست به احتکار و گرانفروشی می زنند و این امر بازار را دچار چالش می کند.

حسینی‌نژاد با بیان اینکه از تمامی ظرفیت ها برای تامین و نظارت بر بازار استفاده می‌کنیم افزود: حوزه اماکن در این رابطه همکاری مطلوبی با ما دارد اما به انتظارات مردم در تامین و نظارت بر بازار نمی توانیم پاسخ دهیم و تلاش‌ها برای مدیریت بازار در حال افزایش است.

۲۰ هزار میلیارد تومان طرح امسال در کرمان افتتاح می‌شود

وی تصریح کرد: طی سال های گذشته ناملایمات تحریم ها و افزایش نرخ ارز و قیمت سوخت تاثیر مستقیمی بر حوزه صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گذاشته و داستان کرونا نیز این فشارها را افزایش داد لذا تلاش می کنیم آسیب های این حوزه به حداقل برسانیم و در ارتباط با عموم مردم این موضوع را مدیریت کنیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: سرمایه گذاری خوبی در حوزه صنعت و معدن با توجه به ظرفیت ها و سند برنامه در استان انجام شده و این برنامه ریزی کرمان را به قطب فولادی کشور تبدیل می کند و درپی استفاده از ظرفیت احداث صنایع قطعه سازی و فراوری برای رفع مشکل اشتغال در استان هستیم.

وی با بیان اینکه ۲۸ ابر کارخانه را در استان شکل دادیم که از ظرفیت آنان در توسعه استان استفاده می شود عنوان کرد: این واحدهای بزرگ در شهرستان های سیرجان، بردسیر، زرند، شهربابک و کرمان فعالیت دارند و در شهرستان های راور که ظرفیتی نداشتیم نیز با آمایش سرزمینی صنایع فولاد را به این منطقه بردیم.

حسینی‌نژاد ادامه داد: این کارخانه ها با نرخ امروز ۱۶۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری داشته‌اند که این رقم در آغاز کار ۴۵ هزار میلیارد تومان بود و تمامی این طرح ها یا تحقق یافته یا بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی افزود: بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان طرح هرسال در استان کرمان افتتاح کردیم و امسال ۲۰ هزار میلیارد تومان برنامه ریزی شده که چهار هزار میلیارد تومان آن ماه گذشته با حضور رییس جمهوری به بهره برداری رسید که نشان می دهد با وجود چالش ها در این حوزه اتفاقات خوبی افتاده است.

منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

انتقال غیرقابل پیش‌بینی ویروس کرونا از طریق هوا

بستری 66 بیمار جدید کرونا در استان/تعداد کل جان‌باختگان به 510 نفر رسید

مدیر شعب بانک مسکن استان کرمان: بانک مسکن در طرح احیا بافت فرسوده تا سقف ۲۲۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کند/رشد 70درصدی پرداخت تسهیلات در سه ماه نخست سال جاری

مدیرکل استاندارد: ۲۱۱ واحد تولیدی در تیر ماه مورد بازرسی قرار گرفت

استاندار کرمان: بالندگی رسانه‌ای از عوامل مهم تکامل جوامع است

دبیر کمیسیون کشاورزی اتاق کرمان: جزئیات طرح و تعرفه‌های صادرتی مشخص نباشد، کشاورزی قراردادی در مرحله طرح باقی می‌ماند/حداقل ۶ ماه قبل به تجار در خصوص تعرفه‌های صادراتی گفته شود/ ستاد تنظیم بازار نگاه تک بعدی دارد

۱۲ پرونده قتل توسط شوراهای حل اختلاف کرمان به صلح و سازش ختم شد/تعداد پرونده های منجر به صلح و سازش در سال جاری ۷۹۷ فقره بوده است

۴۴ هزار و ۳۳۳ نفر در طرح اقدام ملی مسکن این استان ثبت نام کرده اند/ تامین آب اراضی اقدام ملی مسکن در ضلع شرقی کرمان همچنان پابرجا است

گلایه رییس هیات مدیره خانه مطبوعات از شهردار کرمان

مدارس غیرانتفاعی فقط شهریه ثابت دریافت کنند/ فعلا هیچ هزینه بابت سرویس مدارس دریافت نخواهد شد

پربازدید ها

رتبه چهارم کشور را در پرداخت تسهیلات روستائی داریم/۵۶ درصد تسهیلات روستائی در حوزه کشاورزی است

در تایید افراد ثبت نام شده نسبت به میانگین کشور عقب هستیم/حداکثر ثبت نام یکهزار و ۵۰۰ نفر نهایی شده است

کل اعتبار استان برای تسهیلات هزار و 140میلیارد تومان است/ هنوز 20درصد از این اعتبار هم ثبت نام نشده است/اگر افرادی نتوانستند ثبت نام کنند قاعدتا مشکل در بارگذاری اطلاعات است

دولت با ارائه مشوق‌های بانکی، تخفیف در صدور پروانه ساختمانی و واگذاری زمین ارزان قیمت موجبات رونق ساخت و ساز را فراهم آورد/افزایش غیرقابل قبول نرخ عوارض و صدور پروانه ساختمانی، از عوامل بالارفتن قیمت مسکن بود

انتقاد استاندار کرمان از کاهش شدید صادرات پسته

مدیر شعب بانک مسکن استان کرمان: بانک مسکن در طرح احیا بافت فرسوده تا سقف ۲۲۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کند/رشد 70درصدی پرداخت تسهیلات در سه ماه نخست سال جاری

دبیر کمیسیون کشاورزی اتاق کرمان: جزئیات طرح و تعرفه‌های صادرتی مشخص نباشد، کشاورزی قراردادی در مرحله طرح باقی می‌ماند/حداقل ۶ ماه قبل به تجار در خصوص تعرفه‌های صادراتی گفته شود/ ستاد تنظیم بازار نگاه تک بعدی دارد

۴۴ هزار و ۳۳۳ نفر در طرح اقدام ملی مسکن این استان ثبت نام کرده اند/ تامین آب اراضی اقدام ملی مسکن در ضلع شرقی کرمان همچنان پابرجا است

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)