کد خبر: ۳۷۹۴۴
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰
ارسال به دوستان
ذخیره
در جلسه مجمع نمایندگان استان کرمان و معاونین وزارت صمت مطرح شد:
رییس اتاق اصناف کرمان در این جلسه با اشاره به تعداد بالای اصناف کرمان،‌گفت: در کرمان به ازای هر 16 نفر یک واحد صنفی وجود دارد که باعث ورشکستگی بیشتر واحدها شده است،نباید به این میزان مجوز راه‌اندازی واحد صنفی داده می‌شد که اکنون با مشکل ورشکستگی این واحدها روبرو شویم.
به ازای هر 16 نفر یک واحد صتنفی داریم/اصناف ، حتی یک ریال هم تسهیلات نگرفتند/۹۰ درصد شرکت‌های بزرگ اقتصادی هیچ مسئولیت اجتماعی ندارند
گفتارنو/گروه اقتصاد:
جلسه مجمع نمایندگان استان کرمان و معاونین وزارت صمت با استاندار کرمان با حضور فعالین اقتصادی استان کرمان برگزار شد و هر یک از واحد‌ها مسائل و مشکلات خود را مطرح کرده و ارجاعات لازم داده شد.

رییس اتاق اصناف کرمان در این جلسه با اشاره به تعداد بالای اصناف کرمان، گفت: در کرمان به ازای هر ۱۶ نفر یک واحد صنفی وجود دارد که باعث ورشکستگی بیشتر واحد‌ها شده است، نباید به این میزان مجوز راه‌اندازی واحد صنفی داده می‌شد که اکنون با مشکل ورشکستگی این واحد‌ها روبرو شویم.

یوسف جعفری ادامه داد:همیشه انگشت اتهام به سمت بازار است که بازار گران فروشی می‌کند، اما باید مدنظر داشت که بازار در گران فروشی بی‌گناه است بلکه سایر بخش‌ها باعث گرانی‌ها هستند به‌طور‌مثال در یک ماه گذشته پنیر ۷۰ درصد افزایش قیمت پیدا کرده است.

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان نیز در این جلسه  از مشکلات اصناف سخن به میان آورد و اظهار کرد: در بحث تنظیم بازار از عید نوروز تاکنون حتی یک ریال تسهیلات به کسبه استان کرمان نه از محل تسهیلات کرونایی و نه از این افزایش قیمت‌های یک شب تزریق نشده است.

شهباز حسن‌پور با اشاره به مشکلات صادرکنندگان پسته و پیمان سپاری ارزی، بیان کرد: حدود ۱۰۰ هزار تن پسته از سال گذشته در انبار‌های استان باقی مانده است و حدود ۲۰۰ هزار تن در سال جاری به این میزان پسته مانده در انبار‌ها اضافه می‌شود، در این شرایط کارت بازرگانی تعدادی از صادرکنندگان پسته بسته شده است.

حسن پور با انتقاد شدید بر عدم توجه برخی از شرکت‌ها به مسئولیت‌های اجتماعیشان، اظهار کرد: ۹۰ درصد شرکت‌های بزرگ اقتصادی هیچ مسئولیت اجتماعی ندارند ومشکلاتی که در منطقه به بار می‌آورند نگاه نمی‌کنند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان  نیز در این جلسه از مشکلات و موانع توسعه جنوب استان کرمان سخن به میان آورد و عنوان کرد: تامین برق یکی از بزرگترین مشکلات توسعه جنوب استان است و چند طرح ما در این منطقه به این دلیل معطل مانده است.

مسلم مروجی با اشاره به اقدامات سازمان صمت جنوب استان کرمان، اظهار داشت: در جنوب استان کرمان ۵ طرح با سرمایه‌گذاری حدود ۵۰۰ میلیار تومان با اشتغال ۷۳۰ نفر آماده بهره‌برداری است.

وی با اشاره به شیوع کرونا تصریح کرد: تولید ماسک در جنوب استان کرمان آغاز شده، اما در تامین پارچه مشکل داریم که نیازمند حمایت دولت در این زمینه هستیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

از گذشته خود پشیمان نیستم/ از جمع ۲۵ نفره ما ۱۹ نفر شهید شدند/ در صورت بروز اختلاف حاج قاسم فصل الخطاب بود/ شهید مغفوری الگویم است

هراس از ليدربودنِ رئيس دولت اصلاحات

تحریم‌ها در دراز مدت نمی‌تواند ادامه پیدا کند

معاون اول رئیس جمهور بعدی زن باشد

روحانی اصولگرا: اصلاح‌طلبان بیایند اصولگریان هم به سمت گزینه پخته بروند

فعال سیاسی اصولگرا: اصلاح طلبان شانس خوبی برای انتخابات ۱۴۰۰ دارند

واکنش سردار حاجی زاده به تهدیدات ترامپ برای حمله نظامی به ایران

یک جوان روستایی از کرمان تبدیل به حاج قاسم سلیمانی شد/ برخی‌ها تلاش دارند تا با استناد به خطایی که در یک جمعی صورت گرفته، دفاع مقدس را به بی‌تدبیری متهم کنند

آیت الله هاشمی بنا داشت جنگ را تمام کند/قطعنامه به امام تحمیل نشد؛ تشخیص امام بود/ آمریکا قطعا وارد جنگ با ایران نمی‌شود

جوان کهنوجی در کنکور تجربی رتبه یازده کشوری شد/ محمدطاها سالاری حاضر به استفاده از سهمیه ایثارگری نشد

پربازدید ها

تعهد سپاری ارزی سرمایه گذاران طرح کشاورزی قراردادی را پراند/ اگر دولت دخالت می کند هزینه اش را هم بپردازد

کارت‌های بازرگانی تجار تعلیق است/ تجار نگران تشدید تحریم‌ها و نتایج انتخابات آمریکا هستند/ مداخله دولت در بازار کار را خراب‌تر خواهد کرد/ نباید جملات کلی در مورد صرفه اقتصادی نداشتن یک محصول بگوییم

افزایش قیمت کودهای ازته غیر قانونی است/ پیگیری می کنم

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)