کد خبر: ۳۷۹۶۴
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
غلامرضا رحیمی‌پور رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح، گفت:در مراکز نظامی همواره پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود و تجهیزات ما بهتر است و مراکز ما نیز مجهز هستند، برای شرایط بحرانی‌تر نیز آمادگی داریم و جای نگرانی نیست. ما تابع شیوه‌نامه‌های بهداشتی هستیم که قرارگاه به ما اعلام می‌کند، مراکز ما آماده است و بهداری‌های ما تجهیزات لازم را دارند و دارو نیز به میزان کافی در اختیار داریم و میزان فراگیری و شیوع بیماری تاکنون در مراکز ما بسیار کم بوده است و ما مشکلی خاص و نگرانی برای دو تا سه ماهه آینده نداریم.

ستاد کل نیرو‌های مسلح:کرونا در اصل خدمت سربازی و مدت زمان آن تغییری نداشته / نحوه برخورد با مشمولان غایب در شرایط کرونایی متفاوت از قبل نیست

امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی‌پور رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح  درباره اعلام نظر وزارت بهداشت مبنی بر اینکه در پاییز با موج گسترده‌ای از همزمانی بیماری کرونا و آنفولانزا مواجه هستیم، آیا برنامه‌ای برای آن ایام برای اعزام مشمولان و سربازان در حال خدمت پیش‌بینی شده است، گفت: در مراکز نظامی همواره پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود و تجهیزات ما بهتر است و مراکز ما نیز مجهز هستند، برای شرایط بحرانی‌تر نیز آمادگی داریم و جای نگرانی نیست. ما تابع شیوه‌نامه‌های بهداشتی هستیم که قرارگاه به ما اعلام می‌کند، مراکز ما آماده است و بهداری‌های ما تجهیزات لازم را دارند و دارو نیز به میزان کافی در اختیار داریم و میزان فراگیری و شیوع بیماری تاکنون در مراکز ما بسیار کم بوده است و ما مشکلی خاص و نگرانی برای دو تا سه ماهه آینده نداریم.

به گزارش ایلنا،وی درباره وضعیت سربازان در پادگان حشمتیه گفت: حفاظت زندان‌ها با کارکنان وظیفه است. تاکنون به دلیل رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی، شیوع کرونا در بین سربازان سازمان زندان‌های کشور بسیار کم بوده است و مشکلی وجود ندارد. همچنین در بحث مراکز بازداشتگاهی مشکلی گزارش نشده است.

امیر دریادار دوم رحیمی‌پور گفت: خوشبختانه با شروع کرونا هیچ یک از فرآیند‌های خدمت وظیفه عمومی به تعویق نیفتاده است. ما در حوزه امنیت وظایفی داریم و کاملا به وظایف‌مان عمل می‌کنیم و هیچ خللی در حوزه نظام وظیفه و همچنین کل نیروهای مسلح ایجاد نشده است.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح درباره مشمولانی که از اعزام به خدمت خودداری کرده و در این ایام غیبت می‌کنند، خاطرنشان کرد: امنیت مقوله‌ای نیست که بتوان آن را با اینگونه موضوعات به تعویق انداخت. با مشمولانی که غیبت می‌کنند، قطعا برخورد می‌شود و سازمان وظیفه عمومی و نیروی انتظامی موظف به دستگیری این افراد هستند. همچنین خدمات اداری به این افراد داده نمی‌شود و برای خروج از کشور و ادامه تحصیل قطعا با مشکل مواجه خواهند شد.

وی ادامه داد: همچنین امکان استخدام در دستگاه دولتی برای آنها وجود ندارد و در نهایت متحمل ضررهای فراوانی می‌شوند، چرا که فرصت‌های کاری و اجتماعی زیادی را از دست می دهند. بنابراین باید در زمان موعد مقرر خود را معرفی کنند. در خصوص برخورد با افرادی که از اعزام به خدمت خودداری می‌کنند نیز هیچ تفاوتی بین کرونا و زمان قبل از کرونا ایجاد نشده است.

امیردریادار دوم رحیمی‌پور درباره مدت زمان آموزش مقدماتی در حال حاضر گفت: این دوره‌ها همچنان یک ماهه است. البته ممکن است برخی از مراکز تعطیلات رسمی را از دوره کم کرده و در انتها این روزها نیز محاسبه شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه کرونا در اصل خدمت سربازی و مدت زمان آن تغییری نداشته اما نوع بکارگیری‌ها و پروتکل‌ها تغییر کرده است، خاطرنشان کرد: شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای همه نیروهای مسلح نوشته شده است، چه افرادی که در شهرها و چه افرادی که در مناطق صعب‌العبور و مرزی خدمت می‌کنند. در تمام یگان‌ها، پاسگاه‌ها و تمام مناطقی که محل خدمت یگان‌های مختلف است، این پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود و همه یگان‌ها موظف به انجام این پروتکل‌ها هستند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح در پاسخ به این سوال که آیا با وجود شیوع بیماری کرونا تغییری در مدت زمان خدمت افرادی که در مناطق صعب‌العبور یا بدآب و هوا هستند، ایجاد شده است، یادآور شد: سربازان در مناطق سه‌گانه عادی، مناطق بد آب و هوا و مناطق امنیتی خدمت می‌کنند. مدت زمان خدمت در هر یک از این مناطق متفاوت است و حقوق افرادی که در مناطق ماموریتی هستند با افرادی که در مناطق بد‌ آب و هوا و عادی خدمت می‌کنند، متفاوت است و به آ‌نها فوق‌العاده ماموریتی پرداخت می‌شود. همچنین مدت زمان خدمت این مشمولان نسبت به سایر مشمولان کمتر است. همچنین از مرخصی بیشتری نیز برخوردارند و 6 بار در سال به آنها هزینه سفر پرداخت می‌شود، اما کرونا در اصل خدمت سربازی و مدت زمان آن تغییری نداشته است و صرفا نوع بکارگیری‌ها و پروتکل‌ها تغییر کرده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کرمانی‌ها از تسهیلات مشاغل آسیب دیده از شیوع کرونا استقبال نکرده اند

بهره برداری از باغ سالار کلانتر کرمان تا پایان سال

تاثیرات ثانویه ویروس بر مغز بیشتر از اثر عفونت های مستقیم است/بیماران کووید ۱۹ مستعد مبتلا به سکته مغزی هستند

تسهیلات مربوط به کرونا طی دو قسط به حساب متقاضی واریز خواهد شد

خبرنگاران در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و بحران‌ها نقش اساسی را داشته و دارند

خبرنگار هیچ‌گاه حرفه‌ی خود را به مسائل مادی گره نمی زند

آموزش از اولویت‌های دولت آموزش برای ارتقای سطح کیفی مطبوعات دانست

خانه دینیار به عنوان محل جدید موزه مطبوعات و دفتر خانه مطبوعات انتخاب شد/ رسانه‌های کرمان در عرصه اطلاع‌رسانی همپای تغییرات حرکت کنند

وظیفه خود می دانم برای حل مشکلات اصحاب رسانه به خانه مطبوعات کمک کنم/ رسانه‌ها با نقد منصفانه شرایط را برای سیاست‌گذاری درست ایجاد کنند

رسالت خبرنگاران در نشر اخبار حوزه نظم و امنیت ارزشی دو چندان دارد

پربازدید ها

بستری 66 بیمار جدید کرونا در استان/تعداد کل جان‌باختگان به 510 نفر رسید

گلایه رییس هیات مدیره خانه مطبوعات از شهردار کرمان

مدارس غیرانتفاعی فقط شهریه ثابت دریافت کنند/ فعلا هیچ هزینه بابت سرویس مدارس دریافت نخواهد شد

انتقال غیرقابل پیش‌بینی ویروس کرونا از طریق هوا

سرانه فضای آموزشی کرمان ۳.۹ مترمربع از متوسط کشوری پایین‌تر است

۱۲ پرونده قتل توسط شوراهای حل اختلاف کرمان به صلح و سازش ختم شد/تعداد پرونده های منجر به صلح و سازش در سال جاری ۷۹۷ فقره بوده است

اهالی رسانه سهم مهمّی در موضع گیری های کلان ایفا می کنند/دادگستری کل استان حامی و پشتیبان فعالیت های قانونی اصحاب رسانه خواهد بود

تاثیرات ثانویه ویروس بر مغز بیشتر از اثر عفونت های مستقیم است/بیماران کووید ۱۹ مستعد مبتلا به سکته مغزی هستند

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)