کد خبر: ۳۸۰۱۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/جزئیات تسهیلات حمایتی خویش فرما‌ها
اسلامی می‌گوید:پرداخت تسهیلات در قالب کرفرما و یا خویش فرمایی که پرونده بیمه‌ای ندارند براساس اولویت‌های اعلامی دستگاه اجرایی، به ازای هر فرد شاغل برای اشخاص حقیقی خویش فرما و یا واحد‌های صنفی ۶ میلیون تو مان و برای کسانی که لیست بیمه‌ای ندارند، ولی کارگر دارند، به ازای هر کارگر ۸ میلیون تومان تسهیلات خواهد بود.

گفتار نو/مرضیه قاضی زاده: در ابتدا دولت تکلیف کرد تا برای حمایت از ۱۴ رسته آسیب دیده از کرونا ۲۰ بانک عامل تسهیلات کرونا در اختیار واحد‌های آسیب دیده قرارداند، شرط ثبت نام برای دریافت این تسهیلات داشتن کد بیمه‌ای بود، شرطی که شاید قریب به ۹۰ درصد واحد‌های صنفی از آن محروم بودند و در زمره حمایت شدگان قرار نمی‌گرفتند.
پس از آن، اما دولت با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تأیید ستاد ملی مقابله با کرونا امکان ثبت‌نام متقاضیان فاقد بیمه در رسته‌های اعلامی را فراهم کرد.
معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان در خصوص جزئیات طرح تسهیلات حمایتی دولت می‌گوید:در مرحله اول کسانی می‌توانستند ثبت نام کنند که کد کارگاه و کد بیمه‌ای داشتند و جزء ۱۴ رسته تعریف شده سازمان تامین اجتماعی بودند، این افراد یا واحدشان تعطیل شده بود و یا در صورت دایربودن همراه با مشکلاتی بود.
به گزارش گفتارنو، منوچهر اسلامی در تشریح جزئیات طرح حمایتی مرحله اول می‌گوید:این افراد اگر واحد تولیدی شان دایر بود می‌توانستند به ازای هر بیمه شده ۱۲ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند و اگر واحد بنا به تصمیم کمیته کرونا تعطیل شده بود می‌توانستند به ازای هر بیمه شده ۱۶ میلیون تومان تسهیلات بگیرند.
به گفته اسلامی شرط دریافت این تسهیلات رد شدن لیست بیمه اسفند ماه و ثبت کد بیمه و کد ملی در سامانه تامین اجتماعی بود و افراد تا پایان تیر ماه برای ثبت نام در سامانه زمان داشتند.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان در خصوص تسهیلات حمایتی مرحله دوم می‌گوید: با تفاهمه نامه‌هایی که با وزارت خانه‌های مختلف مثل صنعت و معدن و جهادکشاورزی و غره بسته شد، لیست افرادی شناسایی شد که به نوعی رابطه کارگری و کارفرمایی افراد محرز شده بود و یا به نوعی خویش فرمایی آن‌ها معلوم بود منتها لیست بیمه برایشان رد نشده بود؛ لذا در مرحله دوم که از اواخر تیر ماه شروع شد ثبت نام واحد‌هایی که لیست بیمه‌ای نداشتند در دستورکار قرار گرفت.
اسلامی در این رابطه تشریح می‌کند:در مرحله دوم دستگاه‌های اجرایی موظف شدند اسامی را طی یک فایل اکسل به وزارتخانه مربوطه بفرستند تا کد ملی آن‌ها برای دریافت تسهیلات رد شود.
بنا به گفته او برای ثبت نام در این مرحله واحد‌های صنفی و خویش فرما‌ها تا ۱۵ مرداد ماه فرصت دارند.
معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان در تشریح جزئیات مشمولین این طرح می‌گوید: براساس این دستورالعمل بایستی افرادی که تقاضا می‌دهند دارای مجوز فعالیت از دستگاه‌ها باشند و در سال گذشته و سال جاری فعال باشند، همچنین اطلاعات کارکنان و کارفرما در سامانه دستگاه‌های اجرایی ثبت شده و قابل رهگیری باشند.
اسلامی در ادامه می‌افزاید:پرداخت تسهیلات در قالب کرفرما و یا خویش فرمایی که پرونده بیمه‌ای ندارند براساس اولویت‌های اعلامی دستگاه اجرایی، به ازای هر فرد شاغل برای اشخاص حقیقی خویش فرما و یا واحد‌های صنفی ۶ میلیون تو مان و برای کسانی که لیست بیمه‌ای ندارند، ولی کارگر دارند، به ازای هر کارگر ۸ میلیون تومان تسهیلات خواهد بود.
بنا به گفته اسلامی نرخ تسهیلات در هر دو مرحله ۱۲ درصد وبازپرداخت نیز از آبان ماه به مدت ۲ سال خواهد بود.
معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان در خصوص جایگاه استان دراخذ و ثبت نام برای این تسهیلات می‌گوید:تا ۵ مرداد ماه جایگاه استانی در ثبت نام این تسهیلات رتبه ۸ بود، یعنی استان کرمان از لحاظ ثبت نام شده‌ها و پرداختی‌ها توانسته بود تا به رتبه ۸ کشوری برسد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کارخانه گلناز کرمان به دلیل کمبود مواد اولیه تعطیل می‌شود

8 شهرستان استان کرمان در وضعیت زرد کرونائی قرار دارند

کرونا جان ۶۹ نفر دیگر را در ایران گرفت/ در برخی استان‌ها شاهد توقف روند کاهشی کرونا و افزایش موارد بستری هستیم

پلیس کرمان در حوزه مقابله با جرایم اقتصادی ظرفیت ها و توانمندی های بالقوه ای دارد

عذرخواهی سید جواد هاشمی از مردم

اگر جلوی خیز جدید کرونا گرفته نشود، سیلی محکمی می‌خوریم/ در دو هفته اخیر در استان کرمان تعداد بستری‌های ما کاهش پیدا نکرد

صوفی: خاتمی تا جایی که این نهاد به ثبت برسد، وظیفه هدایت آن را بر عهده خواهد داشت

فعال اصولگرا: سید حسن خمینی پایگاه رأی بالایی ندارد

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند

هفت مصدوم و یک کشته در حادثه برای خودروی افاغنه در جاده جیرفت

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)