کد خبر: ۳۸۰۳۹
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل کار و رفاه اجتماعی استان کرمان:
اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا برخی از کارفرمایانی که در این دوران چک برگشتی داشته‌اند، می‌توانند از تسهیلات کرونایی استفاده کنند؟ بیان کرد: چک برگشتی در بازه زمانی فروردین تا خردادماه امسال مانع دریافت تسهیلات کرونایی نیست و بانک‌ها حق تسویه وام‌هایی با این نوع تسهیلات را ندارند.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: چک برگشتی در بازه زمانی فروردین تا خردادماه امسال مانع دریافت تسهیلات کرونایی نیست و بانک‌ها حق تسویه وام‌هایی با این نوع تسهیلات را ندارند.

به گزارش ایسنا،منوچهر اسلامی صبح امروز ۱۳ مردادماه در جمع حبرنگاران با اشاره به شیوع کرونا و آسیب‌های که به اقتصاد و کسب و کارها وارده شده، گفت: ویروس کرونا آسیب‌های جبران ناپذیری به بحش جامعه کارگری وارد کرد به طوری‌که برخی از واحدها با شیوع این ویروس منحوس تعطیل یا فعالیت آنها کاهش یافته است.

وی از حمایت‌های دولت به بخش های آسیب دیده سخن به میان آورد و اظهار کرد: ۱۴ کسب و کاری که در این ایام به آنها آسیب رسیده را شناسایی کرده و در راستای کمک به آنها یکسری اقدامات انجام گرفته است.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل کار و رفاه اجتماعی استان کرمان بیان کرد: اداره کار و رفاه اجتماعی در رابطه با کارگران و کارفرمایان فعالیت دارد لذا قسمتی از حمایت‌ها به این اقشار که جمع قابل توجهی از جمعیت استان در بر گرفته‌اند، برمی‌گردد.

وی پرداحت مقرری بیمه بیکاری را یکی از حمایت‌های اداره کل کار از جامعه کارگری دانست و بیان کرد: از ۲۵ هزار واجد شرایط ثبت نام شده بیش از ۲۲ هزار نفر آنها واجد شرایط دریافت مقرری بیمه بیکاری هستند که سه ماه بیمه بیکاری به آنها پرداخت می‌شود که تاکنون ۲ تا ۲.۵ ماه پرداخت شده و اگر فردی تاکنون این میزان مقرری را دریافت نکرده به اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی مراجعه کند. گفتنی است که مقرری بیمه بیکاری به طور متوسط یک میلیون تومان است.

اسلامی یکی دیگر از اقدامات حمایتی را اعطای تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از کرونا برشمرد و افزود: سهمیه استان کرمان ۱۱۴۰ میلیارد تومان در قالب تسهیلات ۲ ساله به ۳۳ هزار واحد کارگری که دچار آسیب شده‌اند، می‌باشد و این طرح تا پایان مرداد ادامه دارد همچنین واحدهای غیررسمی یا واحدهای سرویسی (رانندگان) و افرادی که خود اشتغالی هستند نیز می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی ادامه داد: میزان این تسهیلات به ازای هر کارگر بیمه شده ۱۲ میلیون تومان و اگر بیمه شده نباشد ۶ میلیون تومان خواهد بود ضمن آنکه برنامه‌ای برای کارگران ساختمانی نیز برنامه هایی داریم که بزودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به برخی از گلایه های مطرح شده از سوی مشکلات پیش روی برای دریافت تسهیلات بیان کرد: بانک‌ها موظف هستند که نوع وثیقه خود را براساس دستورالعمل دریافت کنند و سلیقه‌ای رفتار نکنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برخی از کارفرمایانی که در این دوران چک برگشتی داشته‌اند، می‌توانند از تسهیلات کرونایی استفاده کنند؟ بیان کرد: چک برگشتی در بازه زمانی فروردین تا خردادماه امسال مانع دریافت تسهیلات کرونایی نیست و بانک‌ها حق تسویه وام‌هایی با این نوع تسهیلات را ندارند.

اسلامی عنوان کرد: سامانه تسهیلات دریافت کرونایی همچنان باز است و اگر کسی ثبت نام نکرده می‌تواند به این سامانه مراجعه و ثبت نام کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کارخانه گلناز کرمان به دلیل کمبود مواد اولیه تعطیل می‌شود

8 شهرستان استان کرمان در وضعیت زرد کرونائی قرار دارند

کرونا جان ۶۹ نفر دیگر را در ایران گرفت/ در برخی استان‌ها شاهد توقف روند کاهشی کرونا و افزایش موارد بستری هستیم

پلیس کرمان در حوزه مقابله با جرایم اقتصادی ظرفیت ها و توانمندی های بالقوه ای دارد

عذرخواهی سید جواد هاشمی از مردم

اگر جلوی خیز جدید کرونا گرفته نشود، سیلی محکمی می‌خوریم/ در دو هفته اخیر در استان کرمان تعداد بستری‌های ما کاهش پیدا نکرد

صوفی: خاتمی تا جایی که این نهاد به ثبت برسد، وظیفه هدایت آن را بر عهده خواهد داشت

فعال اصولگرا: سید حسن خمینی پایگاه رأی بالایی ندارد

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند

هفت مصدوم و یک کشته در حادثه برای خودروی افاغنه در جاده جیرفت

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)