کد خبر: ۳۸۰۷۷
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل بهزیستی استان کرمان خبر داد:
عباس صادق زاده با بیان این مطلب که رشد سالمندی استان کرمان ۸.۲ درصد و رشد جمعیت آن ۱.۲ درصد است این در حالی است که رشد سالمندی کشور ۹ درصد است، عنوان کرد: در سرشماری سال ۱۳۹۰ رشد سالمندی استان کرمان ۶.۷ و در سرشماری سال ۹۵ این رشد به ۸.۲ رسیده است و همچنین زاد و ولد در سال ۹۰ در استان کرمان ۱.۲ درصد در جمعیت استان کمتر از ۳ میلیون نفر بوده که در سال ۹۵ این میزان زاد و ولد  در جمعیت ۳ میلیون و ۱۶۴ هزار نفری همان ۱.۲ درصد است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: در سرشماری سال ۱۳۹۰ رشد سالمندی استان کرمان ۶.۷ و در سرشماری سال ۹۵ این رشد به ۸.۲ رسیده است و همچنین زاد و ولد در سال ۹۰ در استان کرمان ۱.۲ درصد در جمعیت استان کمتر از ۳ میلیون نفر بوده که در سال ۹۵ این میزان زاد و ولد  در جمعیت ۳ میلیون و ۱۶۴ هزار نفری همان ۱.۲ درصد است.

دکتر "عباس صادق‌زاده" در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت سالمندی در استان کرمان گفت: وضعیت سالمندی ما خوب نیست زیرا باید سالمند سالم پیر شود و سالمند در سن ۷۰ یا ۸۰ سالگی بتواند ورزش و تفریح خودش را انجام دهد.

وی با تاکید برآنکه سن ۷۰ یا ۸۰ سالگی نباید برای افراد دوران پرهزینه و پرخطری باشد، اظهار کرد: سالمندی زمانی در جامعه خطرناک می‌شود که آمار زاد و ولد رشد نکند که متاسفانه در حدود ۵ یا ۶ سال گذشته، آمار زاد و ولد ما تغییری نکرده است و اگر راستش را بخواهیم می توانیم حتی بگوییم کمتر نیز شده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان افزود: در قبل جمعیت ۱۰۰ هزار را می‌سنجیدیم که این جمعیت ۱.۲ درصد رشد داشته اما اکنون رشد جمعیت ۱۶۰ هزار نفری ۱.۲ درصد شده است و اگر در جمعیت ۱۰۰ هزار نفر در نظر بگیریم رشد جمعیت ما حدود ۰.۸ درصد است.

وی با بیان این مطلب که رشد سالمندی استان کرمان ۸.۲ درصد و رشد جمعیت آن ۱.۲ درصد است این در حالی است که رشد سالمندی کشور ۹ درصد است، عنوان کرد: در سرشماری سال ۱۳۹۰ رشد سالمندی استان کرمان ۶.۷ و در سرشماری سال ۹۵ این رشد به ۸.۲ رسیده است و همچنین زاد و ولد در سال ۹۰ در استان کرمان ۱.۲ درصد در جمعیت استان کمتر از ۳ میلیون نفر بوده که در سال ۹۵ این میزان زاد و ولد  در جمعیت ۳ میلیون و ۱۶۴ هزار نفری همان ۱.۲ درصد است.

صادق‌زاده اظهار کرد: فاصله بین سالمندی و زاد و ولد یا سالمندی سالم و سالمندی پرهزینه، زیاد و تا حدودی خطرناک است که باید به آن توجه کرد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

برگزیدگان اولین جشنواره فیلم کرمان معرفی شدند

بخش وسيعي از درآمدهاي حاصله در کشور وارد خزانه نمي‌شود

14 محدوده جدید اکتشافی داریم/ با تکنولوژی 55 سال گذشته در معادن کار می‌کنیم/حمل و نقل ریلی استان برای جابه‌جایی مواد معدنی باید توسعه پیدا کند

انتظار حمایت از معادن داخل کشور منطقی نیست/زغال سنگ کرمان باید کیفیت را افزایش دهد/ ذغال سنگ کرمان باید به‌موقع به سمت اصفهان منتقل شود

رای می‌آورد/ رزم‌حسینی برنامه ده ساله بنویسد

سید حسین مرعشی: این ها از خدا نمی‌ترسند/محمد هاشمی:عملکرد هرکسي در تاريخ ثبت و ضبط است

مجلس یازدهم به جای ارائه طرح جدید، لایحه جامع انتخابات را بررسی کند

وزارت کشور موانع اداری فعالیت احزاب را برطرف کند/ طرح مجلس برای تغییر نوع نظارت انتخابات شوراها باعث ایجاد نگرانی شده است؛ دولت با این طرح مخالفت کند/ سخنان مدافعان این طرح که می‌گویند شوراها تحت نظارت نیستند درست نیست

قیمت سکه بهار آزادی ۱۲ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان

آسوشیتدپرس:سخنرانی روحانی آتشین بود،آمریکا تسلیم ایران خواهدشد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)