کد خبر: ۳۸۰۸۷
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت:
،علی‌اصغر خیرخواه، با اشاره به آمارهای ابتلا و فوتی‌های کرونا در جنوب استان تا ۱۲ مردادماه گفت: از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تا ۱۲ مردادماه ۱۴۸ نفر در جنوب استان کرمان به دلیل ابتلا به این بیماری فوت کرده‌ ضمن آنکه ۳۵۰۸ نفر تعداد موارد مثبت قطعی ابتلا به کرونا در جنوب استان است که از این تعداد ۱۵۰۱ نفر آنها متعلق به شهرستان جیرفت و مابقی در ۶ شهرستان‌ دیگر جنوب استان هستند. کل موارد محتمل بستری ما در این مدت ۳۹۱۱ نفر بوده‌اند.

شیب ابتلا در جنوب استان نزولی شد/۷۰ درصد فوتی‌های کرونا در سن بالای ۷۰ سال بودند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بیان کرد: کمتر از ۵ درصد افراد مبتلا در جنوب استان کرمان فوت کرده‌اند که از متوسط کشوری خیلی بالاتر نبوده‌ایم و بیش از ۷۰ درصد فوتی‌ها در سن بالای ۷۰ سال قرار داشتند، هر چند افراد جوانی نیز به دلیل ابتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا،علی‌اصغر خیرخواه، با اشاره به آمارهای ابتلا و فوتی‌های کرونا در جنوب استان تا ۱۲ مردادماه گفت: از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تا ۱۲ مردادماه ۱۴۸ نفر در جنوب استان کرمان به دلیل ابتلا به این بیماری فوت کرده‌ ضمن آنکه ۳۵۰۸ نفر تعداد موارد مثبت قطعی ابتلا به کرونا در جنوب استان است که از این تعداد ۱۵۰۱ نفر آنها متعلق به شهرستان جیرفت و مابقی در ۶ شهرستان‌ دیگر جنوب استان هستند. کل موارد محتمل بستری ما در این مدت ۳۹۱۱ نفر بوده‌اند.

وی درباره تعداد پرسنل درمانی که به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا تا ۱۲ مرداماه ۴۵۸ نفر از پرسنل بهداشت و درمان حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت درگیر این بیماری شدند فقط چند مورد آنها بدحال بودند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بیان کرد: بیشترین افراد مبتلا به کووید ۱۹ متعلق به شهرستان جیرفت و سپس شهرستان کهنوج و بعد از آن شهرستان قلعه‌گنج است و کمترین موارد در شهرستان فاریاب بوده است.

وی با تاکید برآنکه همه شهرستان‌های جنوبی استان کرمان در وضعیت قرمز قرار دارند، عنوان کرد: متاسفانه عمده موارد مثبت در نیروهای فعال جامعه یعنی جوانان در رده سنی ۲۵ تا ۵۰ سال است و ۷۰ درصد موارد فوتی نیز در سنین بالا قرار دارند.

خیرخواه با اشاره به وضعیت ورودی‌های بیمارستان‌های جنوب استان کرمان بیان کرد: خوشبختانه ورودی بیمارستان‌ها تا حدودی در این چند روز کمتر شده است اما موارد بدحال زیاد است گفتنی است که شیب ابتلا در جنوب استان نزولی شده اما این شیب بسیار کند است و همچنان باید مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و تجمعات را کاهش دهند و اگر توصیه‌های بهداشتی را رعایت نکنند دوباره شیب آن صعودی خواهد شد.

وی درباره اینکه آیا باید محدودیت‌ها در جنوب استان کرمان تمدید شود یا خیر؟ گفت: تجمعات همچنان باید تعطیل شوند. تعطیلی اصناف در دستور کار ما نیست اما تاکید داریم اصناف حتما پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و اگر واحد صنفی پروتکل‌ها را رعایت نکند، پلمب خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بیان کرد: کمتر از ۵ درصد افراد مبتلا در جنوب استان کرمان فوت کرده‌اند که از متوسط کشوری خیلی بالاتر نبوده‌ایم و بیش از ۷۰ درصد فوتی‌ها در سن بالای ۷۰ سال قرار داشتند، هر چند افراد جوانی نیز به دلیل ابتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

وی با بیان این مطلب که در بیمارستان‌ها افراد جوانی که بیماری زمینه‌ای نداشته‌ اما حال عمومی آنها وخیم می باشد، را داشته ایم بیان کرد: متاسفانه در بیمارستان‌های جیرفت و کهنوج هنوز بیمار با حال عمومی وخیم زیاد داریم.

خیرخواه در پاسخ به این سوال که کدام قشرهای جامعه بیشترین فراوانی ابتلا به کرونا در جنوب استان را دارند؟ به ایسنا گفت: اگر به لحاظ شغل بخواهیم تقسیم‌بندی داشته باشیم، بیشترین افراد مبتلا به ویروس کرونا کارمندان و زنان خانه‌دار هستند که ابتلای زنان خانه‌دار نیز به دلیل شرکت در مراسمات عروسی و عزا بوده است.

وی با بیان اینکه در جنوب استان کرمان تعداد مردان مبتلا به کرونا بیشتر از زنان است، در ادامه درباره داروهای کرونایی ساخت ایران تصریح کرد: به‌صورت محدود این داروها در اختیار دانشگاه علوم پزشکی جیرفت قرار گرفته است که برای افراد بدحال تجویز می‌شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با ابراز امیدواری از اینکه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم شاهد کاهشی شدن روند مبتلایان به کرونا در جنوب استان باشیم، عنوان کرد: حدود ۷۰ تا ۷۵ درصد مردم جنوب استان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند این درحالی است تا چندی پیش فقط حدود ۳۰ درصد مردم پروتکل‌های بهداشتی رعایت می کردند ضمن آنکه باید عنوان کرد که اصناف و ادارات جنوب استان خیلی خوب توصیه‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

برگزیدگان اولین جشنواره فیلم کرمان معرفی شدند

بخش وسيعي از درآمدهاي حاصله در کشور وارد خزانه نمي‌شود

14 محدوده جدید اکتشافی داریم/ با تکنولوژی 55 سال گذشته در معادن کار می‌کنیم/حمل و نقل ریلی استان برای جابه‌جایی مواد معدنی باید توسعه پیدا کند

انتظار حمایت از معادن داخل کشور منطقی نیست/زغال سنگ کرمان باید کیفیت را افزایش دهد/ ذغال سنگ کرمان باید به‌موقع به سمت اصفهان منتقل شود

رای می‌آورد/ رزم‌حسینی برنامه ده ساله بنویسد

سید حسین مرعشی: این ها از خدا نمی‌ترسند/محمد هاشمی:عملکرد هرکسي در تاريخ ثبت و ضبط است

مجلس یازدهم به جای ارائه طرح جدید، لایحه جامع انتخابات را بررسی کند

وزارت کشور موانع اداری فعالیت احزاب را برطرف کند/ طرح مجلس برای تغییر نوع نظارت انتخابات شوراها باعث ایجاد نگرانی شده است؛ دولت با این طرح مخالفت کند/ سخنان مدافعان این طرح که می‌گویند شوراها تحت نظارت نیستند درست نیست

قیمت سکه بهار آزادی ۱۲ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان

آسوشیتدپرس:سخنرانی روحانی آتشین بود،آمریکا تسلیم ایران خواهدشد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)