کد خبر: ۳۸۰۹۱
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان:
معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: مدارس غیردولتی با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی فضاهای آموزشی در شرف ورشکستگی قرار گرفته‌اند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: مدارس غیردولتی با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی فضاهای آموزشی در شرف ورشکستگی قرار گرفته‌اند.

ماشاالله میرزاحسینی افزود: شورای نظارت باید با اتخاذ تدابیری ویژه به مدارس در شرف ورشکستگی استان کرمان کمک کند که از شرایط دشوار فعلی گذر کنند.

وی با تاکید بر اینکه برخی مدارس و اصناف استان کرمان تاثیر بسیاری از کرونا گرفته اند، ادامه داد: این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که تسهیلات پرداختی به آنان بسیار ناچیز بوده است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه حوزه سلامت نوک پیکان فعالیت‌های آموزش و پرورش است اظهار داشت: بخشنامه‌ها وظیفه تمام بخش‌ها را در شرایط کرونا مشخص کرده و آموزش‌ها از طریق فضای مجازی و کمپین‌های مختلف و ساخت کلیپ‌ها ارائه می‌شود.

کمبود فضای آموزشی مدارس در کرمان

میرزاحسینی تصریح کرد: شهر کرمان‌ از نظر فضای فیزیکی مدارس مشکل دارد و برخی کلاس‌ها با ۳۸ نفر دانش‌آموز تشکیل می‌شوند.

وی افزود: زمین مورد نیاز برای ساخت و ساز مدارس در شهر کرمان در اختیار نیست در حالی‌ که خیران همکاری مناسبی با اداراه‌کل آموزش و پرورش دارند و برای توسعه فضاهای آموزشی اعلام آمادگی کرده‌اند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان، علت فشردگی دانش آموز در مدارس را مهاجرت‌های بی‌رویه اعلام کرد و یادآور شد: مدارس بسیاری در برخی مناطق این استان به علت محرومیت احداث شده که بدون استفاده مانده‌اند.

مدارس کرمان از ۱۵ شهریور بازگشایی می‌شود

وی با بیان اینکه بر اساس وضعیت کرونا سه فرض را برای ارائه آموزش‌ها در نظر گرفتیم گفت: مدارس هم اکنون کارهای ثبت‌نام و پیش کلاس ها را انجام می‌دهند.

میرزاحسینی ادامه داد: مدارس استان کرمان از روز ۱۵ شهریورماه جاری به صورت حضوری، نیمه حضوری و مجازی برگزار می شود.

اصل آموزش در مدارس کرمان بر استفاده از شبکه شاد است

وی اضافه کرد: آموزش و پرورش استان کرمان در شرایط کرونا اصل را بر ارائه آموزش‌ها با استفاده از شبکه شاد قرار داده و این نرم افزار که سال ها راکد مانده بود با شیوع کرونا به صورت اجباری اجرایی شد.

این مقام مسئول افزود: شبکه‌های اجتماعی برای ارائه آموزش به دانش‌آموزان در مرحله تقویت زیرساخت‌ها قرار دارند و آموزش و پرورش در این زمینه امکانات مختلفی در شبکه شاد قرار داده است.

وی تصریح کرد: وزیر آموزش و پرورش با استفاده از این شبکه به صورت آنلاین با مدیران مدارس سایر کشور جلساتی می‌گذارد و شبکه شاد محدودیتی در تعداد کاربران ندارد که این امر یک امتیاز برای آن محسوب می‌شود.

میرزاحسینی گفت: شبکه شاد از نظر نرم افزاری تقویت شده ‌و در صورتی‌که مشکل شبکه اینترنت وجود نداشته باشد، برای انجام آموزش‌ها استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: شبکه شاد به ‌مدیران مدارس اجازه می‌دهد که برای هر کلاس یک گروه را تشکیل دهند و امکان حضور و غیاب و تدریس نیز در آن وجود دارد.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان بیان داشت: ضعف‌های شبکه شاد رفع شده و مشکلی برای آغاز کلاس‌ها از طریق فضای مجازی در روز ۱۵ شهریورماه سال‌جاری وجود ندارد.

 

مشکلی برای برگزاری کلاس‌های حضوری و مجازی در کرمان وجود ندارد

وی گفت: اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان در برگزاری کلاس های حضوری نیز مشکلی ندارد و در این راستا چهار میلیارد تومان کمک برای تامین اقلام بهداشتی به مدارس پرداخت کردیم لذا مشکلی در برگزاری حضوری کلاس ها نخواهیم داشت.

میرزاحسینی ادامه داد: خوشبختانه تمامی مدارس استان کرمان به شبکه اینترنت متصل هستند و شبکه شاد امکان استفاده از شبکه بی‌سیم را دارد و در کنار آن از ظرفیت تلویزیون هم استفاده می‌شود.

وی افزود: اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان برای ارائه آموزش‌ها در روستاهای دورافتاده استان کرمان از راهور آموزشی بهره گرفته است.

سه درصد از اضافه وزن دانش‌آموزان کرمانی امسال کاهش می‌یابد

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش گفت: امسال یکی از برنامه‌های کلیدی اداره‌کل آموزش و پرورش این استان کنترل اضافه وزن و چاقی دانش آموزان است و در این راستا زیرساخت‌ها و شرایط سنجش و غربالگری دانش آموزان فراهم شده است.

وی با اشاره به اثرات منفی افزایش وزن دانش‌آموزان بر سلامت آنان تاکید کرد: بنا داریم که تا اسفندماه سال‌جاری سه درصد از اضافه‌وزن دانش آموزان را با استفاده از طرح‌های مختلف کاهش دهیم.

میرزاحسینی افزود: معلمان ورزشی از هم‌اکنون تمرینات خود را به صورت مدون در فضای مجازی به دانش‌آموزان ارائه می‌کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

این فرمانده ارتش ایران همکلاس صدام بود

روحانی: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های اخیر، نگران کننده است

فرمانده سپاه: هر کسی را که در ماجرای ترور سردار سلیمانی نقش داشته، می‌زنیم؛ این یک پیام جدی است

واکسن‌های آنفلوآنزا موجود در بازار تقلبی هستند/واکسن آنفلوآنزا برای زنان باردار رایگان خواهد بود

میراث:هیچ اقدامی در بحث توریست درمانی در کرمان نشده است/ شهردار: به عنوان سد معبر همراهان بیمار را جمع‌آوری نمی‌کنیم

تأثیر 35 تا 40 درصدی تحریم‌ها عدد کمی نیست/ طبق قانون اساسی هیچ مقامی نمی‌تواند هیچ شهروندی را اجبار کند که از حزبی بیرون برود/ در تدوین سه طرح انتخاباتی مجلس با من مشورتی نشده/ بهتر است قوانین مجلس مبتنی بر لوایح باشد/هر یک روزی که وزیر صمت نداشته باشیم بهره‌وری‌های زیادی از دست می‌رود

تالار بزرگ کرمان باید حتما دهه فجر به بهره برداری رسد/در پرداخت صورت وضعیت های این پروژه مشکلی وجود ندارد

آمار اشتغال ایجاد شده با آمار ثبت شده در سامانه رصد همخوانی ندارند/ فقط ۹ هزار شغل طی ۶ ماه در شهرستان کرمان ایجاد شده که زیبنده نیست/مسئولین دستگاه‌های اجرایی با جدیت، عمل به تعهدات را پیگیری کنند/ در کار سرمایه گذاران سنگ اندازی نکنید

هیچ فشاری بر مودیان از سوی استان پذیرفته شده نیست/ در ۹۵ شاخص توسعه استان کرمان پایین تر از متوسط کشور است/تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون/۷۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان کرمان داریم/بخش عمده مشکل این واحدها تامین مالی است

بازرگان بین المللی و عازم کانادا کلاهبردار از آب درآمد/ اخاذی چند میلیاردی با وعده پوشالی ازدواج

پربازدید ها

بازرگان بین المللی و عازم کانادا کلاهبردار از آب درآمد/ اخاذی چند میلیاردی با وعده پوشالی ازدواج

واکسن‌های آنفلوآنزا موجود در بازار تقلبی هستند/واکسن آنفلوآنزا برای زنان باردار رایگان خواهد بود

میراث:هیچ اقدامی در بحث توریست درمانی در کرمان نشده است/ شهردار: به عنوان سد معبر همراهان بیمار را جمع‌آوری نمی‌کنیم

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)