کد خبر: ۳۸۱۰۱
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۸
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان:
قویدل با اشاره به بررسی عملکرد دستگاه‌های خدمت رسان در مناطق حاشیه‌ای شهر کرمان بیان کرد: تمامی موارد تخلف شناسایی شده و اعلام جرم می‌کنیم و در نهایت دادستان هم برخورد لازم در این زمینه را انجام می‌دهد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه مقابله با حاشیه نشینی در شهر کرمان اظهار کرد: حاشیه نشینی در تمامی جوامع و کشورها وجود دارد. در برخی سال‌ها روند مهاجرت از روستاها به حاشیه شهرها به دلیل خشکسالی، تورم و مشکلات اقتصادی افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش مهر،سید مهدی قویدل با اشاره به اینکه حاشیه نشینی آسیب‌های بسیاری در حوزه‌های اجتماعی، بهداشتی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی و امنیتی به دنبال دارد، افزود: در این گونه مناطق دو قشر حضور دارند؛ یک عده افراد فرصت طلب و سودجو و عده‌ای هم مؤمن و نجیب اما از قشر ضعیف جامعه هستند.

قویدل به بیان اینکه در سال‌های اخیر مسئولان استان کرمان در این زمینه برنامه‌های خوبی داشته‌اند، افزود: طرح نجات و ایجاد کمربند سبز از جمله این طرح هاست، البته این روند، روند خوبی نبوده و در یک مدت زمانی شاهد تعطیلی این طرح‌ها بودیم.

کوتاهی برخی مسئولان باعث بروز مشکلات شده است

وی ادامه داد: بر اساس پی گیری ها و ارزیابی‌های انجام شده، به این نتیجه رسیدیم که کم توجهی، غفلت و کوتاهی برخی مسئولان باعث بروز مشکلاتی شده است در صورتی که این مسئولان می‌توانستند بهتر عمل کنند اما نکردند.

وی گفت: ترک فعل از سوی مسئولان را پی گیری و به دادستان اعلام می‌کنیم، این مساله به جد در کنار سایر برنامه‌ها از سوی دستگاه قضائی پی گیری می‌شود.

قویدل بیان کرد: دلیل اکثر آسیب‌های سطح جامعه نبود نظارت اولیه دستگاه‌های متولی است و در این زمینه با مشکل مواجه‌ایم، نظارت قانونی شکل نگرفته و در زمان مناسب اقدامات لازم انجام نشده است.

وی با اشاره به اینکه قانون یکسری اختیارات را به شهرداری‌ها داده که می‌توانند در بسیاری موارد از ساخت و سازهای غیرمجاز و غیراصولی ممانعت کرده و برخورد قانونی داشته باشند.

بررسی عملکرد دستگاه‌ها در مناطق حاشیه‌ای شهر کرمان

قویدل با اشاره به بررسی عملکرد دستگاه‌های خدمت رسان در مناطق حاشیه‌ای شهر کرمان بیان کرد: تمامی موارد تخلف شناسایی شده و اعلام جرم می‌کنیم و در نهایت دادستان هم برخورد لازم در این زمینه را انجام می‌دهد.

وی گفت: گزارشات خوبی از سوی مردم داشتیم که برخی تبدیل به پرونده شده و در حال رسیدگی است، در این زمینه برخی ترک فعل‌ها از سوی مسئولان، پی گیری و رسیدگی می‌شود.

وی در خصوص تخریب ساخت و سازها در حاشیه شهر کرمان بیان کرد: تعداد اندکی از این افراد تصرفات یا ساخت و سازهای غیرقانونی داشتند که می‌توان با اجرای یکسری طرح‌ها این افراد را ساماندهی کرد.

وی با اشاره به ایجاد پایگاه پیشگیری و انسجام بخشی در شهرک صنعتی افزود: برای ساماندهی وضعیت حاشیه نشینی در کرمان مردم و مسئولان باید همکاری کنند.

وی در خصوص اجرای نشدن برخی احکام که در اجرای احکام آماده اجراست، گفت: برای اجرای احکام دستگاه‌های متولی باید زیرساخت و امکانات اجرایی را آماده کنند و این در حالیست که گاهی این شرایط فراهم نشده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمان بیان کرد: گاهی هم اجرای حکم در برخی شرایط زمانی امکان پذیر نیست و سبب به تعویق افتادن زمان اجرای حکم شده است اما دستگاه قضائی آماده همکاری در این زمینه است.

قویدل گفت: در زمان اجرای این احکام باید با مردم صحبت کرده و بعد از توجیه و اعتمادسازی اقدام کنیم.

وی بیان کرد: به طور قطع مسئولان باید برای برخی از این افراد یکسری جایگزین‌هایی داشته باشند و تسهیلاتی را در اختیار آنها قرار دهند.

قویدل با اشاره به اینکه قانون با هیچکس تعارف ندارد، بیان کرد: می‌توان با اجرای یکسری طرح‌ها حاشیه نشینی را سامان داد البته در این زمینه مسئولان انقلابی و جهادی باید با انسجام و همدلی پای کار بیایند و مردم هم همکاری لازم را داشته باشند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

برگزیدگان اولین جشنواره فیلم کرمان معرفی شدند

بخش وسيعي از درآمدهاي حاصله در کشور وارد خزانه نمي‌شود

14 محدوده جدید اکتشافی داریم/ با تکنولوژی 55 سال گذشته در معادن کار می‌کنیم/حمل و نقل ریلی استان برای جابه‌جایی مواد معدنی باید توسعه پیدا کند

انتظار حمایت از معادن داخل کشور منطقی نیست/زغال سنگ کرمان باید کیفیت را افزایش دهد/ ذغال سنگ کرمان باید به‌موقع به سمت اصفهان منتقل شود

رای می‌آورد/ رزم‌حسینی برنامه ده ساله بنویسد

سید حسین مرعشی: این ها از خدا نمی‌ترسند/محمد هاشمی:عملکرد هرکسي در تاريخ ثبت و ضبط است

مجلس یازدهم به جای ارائه طرح جدید، لایحه جامع انتخابات را بررسی کند

وزارت کشور موانع اداری فعالیت احزاب را برطرف کند/ طرح مجلس برای تغییر نوع نظارت انتخابات شوراها باعث ایجاد نگرانی شده است؛ دولت با این طرح مخالفت کند/ سخنان مدافعان این طرح که می‌گویند شوراها تحت نظارت نیستند درست نیست

قیمت سکه بهار آزادی ۱۲ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان

آسوشیتدپرس:سخنرانی روحانی آتشین بود،آمریکا تسلیم ایران خواهدشد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)