کد خبر: ۳۸۱۰۷
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۴
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه توجیه منطقه شهرداری مربوطه برای اجرای این خط این بوده که براساس طرح جامع ترافیک شهر کرمان این کار انجام شده و این فقط بخشی از مسیر کلی تعیین شده در این طرح است افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی مخالف اجرای این مسیر از این منطقه است معتقدیم اشکالات فنی در اجرای این طرح وجود دارد که می تواند در آینده به ویژه در زمان بازگشایی مدارس مشکلات عدیده ترافیکی را برای این خیابان ایجاد کند.

احداث پیست دوچرخه سواری در خیابان کم عرض سپه کرمان سر و صداهای زیادی را در فضای مجازی برپا کرده است. سرهنگ یوسف نجفی رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان کرمان درباره احداث پیست دوچرخه سواری در خیابان سپه کرمان اظهار کرد: واقعا این محل، محل مناسبی برا این کار نبوده است.

به گزارش ایسنا،وی با تاکید بر اینکه با ترویج فرهنگ دوچرخه سواری در کرمان موافق هستیم اظهار کرد: متاسفانه در این سال ها به موضوع حمل و نقل پاک در شهر کرمان توجه نداشته ایم و شک و تردیدی در اجرای این طرح نیست اما معتقدیم محل مناسبی برای راه اندازی این خط انتخاب نشده است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه توجیه منطقه شهرداری مربوطه برای اجرای این خط این بوده که براساس طرح جامع ترافیک شهر کرمان این کار انجام شده و این فقط بخشی از مسیر کلی تعیین شده در این طرح است افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی مخالف اجرای این مسیر از این منطقه است معتقدیم اشکالات فنی در اجرای این طرح وجود دارد که می تواند در آینده به ویژه در زمان بازگشایی مدارس مشکلات عدیده ترافیکی را برای این خیابان ایجاد کند.

نجفی با اشاره به اینکه تمامی مشکلات راه اندازی این خط دوچرخه در خیابان سپاه را اعلام کرده ایم، تصریح کرد: در شورای ترافیک استان مقرر شد فعلا اجرای این طرح به صورت امتحانی و آزمایشی باشد و اگر مشکلات آن حل نشد، جمع آوری شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان کرمان با تاکید بر اینکه قبل از اجرای این مسیر، بهتر بود موضوع در شورای ترافیک استان مطرح شود اظهار کرد: طرح جامع ترافیک شهری باید به روز شود. ما اعلام کرده ایم با این طرح موافق هستیم البته به شرط آنکه کل این طرح به صورت کامل اجرایی شود و بنا هست به صورت آزمایشی این خط باشد در غیر این صورت اگر مشکلات آن بیشتر نمایان شود، جمع آوری خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه این مسیر، بخشی از یک شبکه است که اگر کامل اجرا شود مشکلی به وجود نخواهد آورد خاطر نشان کرد: انتظار داریم این شبکه به صورت کامل اجرایی شود اما در حال حاضر به شهرداری اعلام کرده ایم که اشکالات فنی و ایمنی را حل کنند و اگر امکانش نیست فعلا جمع آوری شود و بعدها به صورت کامل اجرایی کنند.

اما "سید مهران عالم زاده" شهردار کرمان درباره اجرای این طرح می گوید: شهر باید به سمت حمل و نقل دوچرخه سواری برود و اگر این اصل را در نظر بگیریم، پس باید به طرح جامع حمل و نقل ترافیک شهری رجوع کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ما نیز اذعان داریم که طرح جامع ترافیک شهری باید بازنگری شود اظهار کرد: این بازنگری ممکن است یک تا دو سال طول بکشد و نمی توان در این مدت دست روی دست گذاشت و کاری نکرد پس فعلا باید براساس طرح فعلی کار را جلو ببریم.

شهردار کرمان با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح شهرداری منطقه سه با پلیس شهرستان هماهنگ کرده بود اظهار کرد: ۴ منطقه دیگر نیز باید این کار را اجرایی کنند و طبیعی است که با راه اندازی خط دوچرخه سواری باید از فضای خودرو کم و به دوچرخه اضافه کنیم.

عالم زاده با طرح این پرسش که آیا واقعا می خواهیم این اتفاق در شهر کرمان بیفتد یا خیر؟ افزود: تمامی مناطق ۵ گانه شهر کرمان باید اجرای این خط را داشته باشند و در این راستا باید ۶۰ کیلومتر مسیر دوچرخه در شهر کرمان ایجاد کنیم.

وی درباره برخی انتقادات نسبت به کوچک شدن خیابان سپه در پی راه اندازی خط ویژه دوچرخه سواری گفت: در این محدوده فضای مسکونی وجود ندارد و پارکینگ بزرگی هم در این منطقه وجود دارد. ضمن آنکه این مسیر در خطی ایجاد شده است که قبلا خودورها به صورت ممنوع پارک می کردند ضمن آنکه تاکید می کنیم این خط در طرح جامع ترافیک بوده و ما خارج از شبکه اجرا نکرده ایم.

شهردار کرمان با تاکید بر اینکه آمادگی داریم در ۵ محور در ۵ منطقه که به هم وصل می شوند این کار را اجرایی کنیم اظهار کرد:  اخیرا نامه‌ای به معاونت عمرانی استاندار کرمان زده ایم و مسیرهایی را که می خواهیم اجرا کنیم اعلام کرده تا آنها اولویت را اعلام کنند زیرا ما به دنبال مخالفت با بقیه نیستیم و معتقدیم باید همدلی بین همه دست اندرکاران حوزه حمل و نقل به وجود آید

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تالار بزرگ کرمان باید حتما دهه فجر به بهره برداری رسد/در پرداخت صورت وضعیت های این پروژه مشکلی وجود ندارد

آمار اشتغال ایجاد شده با آمار ثبت شده در سامانه رصد همخوانی ندارند/ فقط ۹ هزار شغل طی ۶ ماه در شهرستان کرمان ایجاد شده که زیبنده نیست/مسئولین دستگاه‌های اجرایی با جدیت، عمل به تعهدات را پیگیری کنند/ در کار سرمایه گذاران سنگ اندازی نکنید

هیچ فشاری بر مودیان از سوی استان پذیرفته شده نیست/ در ۹۵ شاخص توسعه استان کرمان پایین تر از متوسط کشور است/تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون/۷۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان کرمان داریم/بخش عمده مشکل این واحدها تامین مالی است

بازرگان بین المللی و عازم کانادا کلاهبردار از آب درآمد/ اخاذی چند میلیاردی با وعده پوشالی ازدواج

بی‌ارتباطی معنادار دروس دانشگاهی با نیاز واقعی بازار کار نگران کننده است

کارگزاران ‌از ‌ لاریجانی حمایت نمی‌کند/مهم‌ترین اولویت کشور، توسعه اقتصادی است/طبقه متوسط در حال نابودی و متلاشی‌شدن است/حتی کسانی که جمهوری اسلامی را قبول ندارند باید سعی کنند برای ایران از مشکلات موجود بکاهند

کاهش چشم گیر صادرات و واردات استان در سه ماهه اول امسال/خودروسازان استان کرمان نتوانستند واردات خود را انجام دهند/ از اول تیر سه نمایشگاه برگزار کردیم

جفا به بازرگان

مواجهه پارلمان اصولگرایان با مسئله‌ای به‌نام شفافیت/‌مدعیان شفافیت در جلسه غیرعلنی

واکسن آنفلوانزا هفته آینده در داروخانه‌های استان کرمان توزیع می‌شود

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)