کد خبر: ۳۸۱۱۳
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان:
به گفته معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان کل اعتبار استان برای تسهیلات هزار و 140میلیارد تومان است که هنوز 20درصد از این اعتبار هم ثبت نام نشده است. اسلامی ادامه می دهد:در مجموع 13هزا رو 187 پرونده اشتغال زایی ، کارفرمایی و راننده به سیستم بانکی معرفی شده اند.

گفتار نو/مرضیه قاضی زاده: 22تیر ماه بود که خبر ارائه تسهیلات حمایتی برای خویش فرما ها ، رانندگان واصنافی که در قالب 14رسته فعالیت می کردند ابلاغ شد. بر مبنای این خبر که به نقل از مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان بیان شده بود مشاغل و کسب وکارهای فاقد بیمه می‌تواننستند به سامانه کارا مراجعه و مراحل ثبت‌نام خود را برای دریافت تسهیلات 6 تا 8میلیون تومانی دنبال کنند.
قریب به یک ماه از این اطلاعیه گذشته و کماکان اصناف کرمان در ثبت نام و دریافت این تسهیلات مشکل دارند به گونه ای که واحد های صنفی عملا نتوانستند از این تسهیلات حمایتی استفاده کنند، شاهد این ادعا را هم می توان در رقم 2.5میلیارد تومانی تسهیلات دریافتی اصناف دریافت.
اگر چه معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان از عدم استقبال اصناف برای دریافت تسهیلات کرونا خبر می‌دهد و آن را عامل دریافتی پایین تسهیلات کرونا در استان معرفی می ک‌ند، امارئیس اتاق اصناف، مشکلات سایت و عدم همکاری بانک‌ها را عامل این مسئله می‌داند.
رئیس اتاق اصناف کرمان پیش از این به گفتارنو گفته بود که بسیاری از واحدهای صنفی نتوانستند در سایت ثبت نام کنند و حتی افرادی که ثبت نام کرده اند به مرحله دریافت تسهیلات نرسیده اند.
به گفته یوسف جعفری برخی از بانکداران به متقاضیان تسهیلات اعلام کرده اند که این تسهیلات هنوز به آن‌ها ابلاغ نشده است؛برخی دیگر نیز مدعی اند که اسامی هنوز برای آن ها ارسال نشده است.
معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان اما معتقد است که کرمان رتبه خوبی در ثبت نام و دریافت تسهیلات نسبت به سایر استان های کشور داشته است.
منوچهر اسلامی در این رابطه به گفتارنو می گوید: ما رتبه 8 کشور را از لحاظ ثبت نام شده ها و پرداختی ها داریم.
اسلامی البته متذکر می شود که بیشترپرداختی ها مربوط به واحد های بیمه شده بزرگ است و اصناف و خویش فرما نقش کمتری در این موضوع داشته اند، هر چند که واحدهای صنفی کوچک و خویش فرما هم مراجعه می کنند و تسهیلات دریافت می کنند.
او در ادامه می گوید: از بین 20بانک معرفی شده 18بانک در کرمان برایشان اعتبار در نظر گرفته شده است.
به گفته معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان کل اعتبار استان برای تسهیلات هزار و 140میلیارد تومان است که هنوز 20درصد از این اعتبار هم ثبت نام نشده است.
اسلامی ادامه می دهد:در مجموع 13هزا رو 187 پرونده اشتغال زایی ، کارفرمایی و راننده به سیستم بانکی معرفی شده اند.
معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در پاسخ به مشکلات واحدهای صنفی برای ثبت نام در سایت می گوید: ثبت نام از حیطه اختیارات ما خارج است، چرا که وزارت صنعت و معدن متولی این امر بوده تا افراد شناسایی شده را جهت بارگزاری به وزارت کار بفرستند؛ لذا اگر افرادی نتوانستند ثبت نام کنند قاعدتا مشکل در بارگذاری اطلاعات بوده است .
اسلامی در ادامه می افزاید:اطلاعات اصناف از سامانه اصناف ایرانیان استخراج و بارگذاری شده است، لذا اگر مشکلی وجود داشته باشد باید از طریق سازمان صنعت و معدن به بخش بازرگانی منعکس شود و ان ها این مسئله را رفع کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

این فرمانده ارتش ایران همکلاس صدام بود

روحانی: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های اخیر، نگران کننده است

فرمانده سپاه: هر کسی را که در ماجرای ترور سردار سلیمانی نقش داشته، می‌زنیم؛ این یک پیام جدی است

واکسن‌های آنفلوآنزا موجود در بازار تقلبی هستند/واکسن آنفلوآنزا برای زنان باردار رایگان خواهد بود

میراث:هیچ اقدامی در بحث توریست درمانی در کرمان نشده است/ شهردار: به عنوان سد معبر همراهان بیمار را جمع‌آوری نمی‌کنیم

تأثیر 35 تا 40 درصدی تحریم‌ها عدد کمی نیست/ طبق قانون اساسی هیچ مقامی نمی‌تواند هیچ شهروندی را اجبار کند که از حزبی بیرون برود/ در تدوین سه طرح انتخاباتی مجلس با من مشورتی نشده/ بهتر است قوانین مجلس مبتنی بر لوایح باشد/هر یک روزی که وزیر صمت نداشته باشیم بهره‌وری‌های زیادی از دست می‌رود

تالار بزرگ کرمان باید حتما دهه فجر به بهره برداری رسد/در پرداخت صورت وضعیت های این پروژه مشکلی وجود ندارد

آمار اشتغال ایجاد شده با آمار ثبت شده در سامانه رصد همخوانی ندارند/ فقط ۹ هزار شغل طی ۶ ماه در شهرستان کرمان ایجاد شده که زیبنده نیست/مسئولین دستگاه‌های اجرایی با جدیت، عمل به تعهدات را پیگیری کنند/ در کار سرمایه گذاران سنگ اندازی نکنید

هیچ فشاری بر مودیان از سوی استان پذیرفته شده نیست/ در ۹۵ شاخص توسعه استان کرمان پایین تر از متوسط کشور است/تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون/۷۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان کرمان داریم/بخش عمده مشکل این واحدها تامین مالی است

بازرگان بین المللی و عازم کانادا کلاهبردار از آب درآمد/ اخاذی چند میلیاردی با وعده پوشالی ازدواج

پربازدید ها

هیچ فشاری بر مودیان از سوی استان پذیرفته شده نیست/ در ۹۵ شاخص توسعه استان کرمان پایین تر از متوسط کشور است/تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون/۷۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان کرمان داریم/بخش عمده مشکل این واحدها تامین مالی است

بی‌ارتباطی معنادار دروس دانشگاهی با نیاز واقعی بازار کار نگران کننده است

کاهش چشم گیر صادرات و واردات استان در سه ماهه اول امسال/خودروسازان استان کرمان نتوانستند واردات خود را انجام دهند/ از اول تیر سه نمایشگاه برگزار کردیم

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)