کد خبر: ۳۸۱۲۶
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان:
معاون ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با تاکید براینکه طبق دستورالعمل ارسالی به مدارس دولتی، تنها مبلغ قابل اخذ از والدین در هنگام ثبت نام هزینه هایی بابت کتاب، مجلات رشد و بیمه بوده که دارای نرخ معینی است اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، هیچ فعالیت فوق برنامه ای امسال در مدارس استان نداریم ضمن آنکه امسال پیش بینی آموزش حضوری نداریم.

معاون ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با تاکید براینکه طبق دستورالعمل ارسالی به مدارس دولتی، تنها مبلغ قابل اخذ از والدین در هنگام ثبت نام هزینه هایی بابت کتاب، مجلات رشد و بیمه بوده که دارای نرخ معینی است اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، هیچ فعالیت فوق برنامه ای امسال در مدارس استان نداریم ضمن آنکه امسال پیش بینی آموزش حضوری نداریم.

عباس ضیاءدرباره ثبت نام مدارس دانش آموزان و در پاسخ به این سوال که چرا مدارس غیرانتفاعی پیش از شروع مدارس از والدین شهریه دریافت می کنند؟ اظهار کرد: مدارس غیردولتی با خودش شهریه دارد و شهریه این نوع مدارس براساس عملکرد مدارس و درجه بندی آنها تعیین می شود.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و برگزاری کلاس ها به صورت مجازی در سه ماهه پایانی سال تحصیلی گذشته، گفت: مدارس غیردولتی دارای یکسری هزینه هایی هستند که باید توسط خود مدارس پرداخت شود. اما در مورد شیوع ویروس کرونا طبق مصوبه وزارت آموزش و پرورش مقرر شده بود در سال قبل، مدارس فقط شهریه های ثابت را دریافت کرده و هزینه های فوق برنامه ها برای سه ماه پایانی سال تحصیلی به اولیا برگشت داده شود.

ضیاء افزود: برای امسال نیز قرار است در مدارس غیرانتفاعی فقط شهریه ثابت براساس نرخ تعیین شده از سوی وزارت آموزش و پرورش از والدین اخذ شود و هیچ هزینه بابت فعالیت های فوق برنامه گرفته نخواهد شد و در این راستا انعقاد تفاهنمامه برای شهریه ثابت بین والدین و مدیر مدرسه امضا خواهد شد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان درباره مدارس دولتی نیز گفت: در مدارس دولتی نیز ثبت نام براساس کروکی منزل دانش آموزان  خواهند کرد. مدارس دولتی هیچ هزینه ای را بابت ثبت نام دریافت نمی کنند و این نوع مدارس حق ندارند اولیا را برای دریافت شهریه اجبار کنند.

وی با تاکید براینکه طبق دستورالعمل ارسالی به مدارس دولتی، تنها مبلغ قابل اخذ از والدین در هنگام ثبت نام هزینه هایی بابت کتاب درسی، مجلات رشد و بیمه بوده که دارای نرخ معینی است اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، هیچ فعالیت فوق برنامه ای امسال در مدارس استان نداریم ضمن آنکه امسال پیش بینی آموزش حضوری نیز نداریم.

ضیاء درباره لباس های فرم مدارس برای سال تحصیلی جدید نیز گفت: طبق دستور مدیرکل آموزش و پرورش استان، هیچ تغییری در لباس فرم مدارس به جزء برای پایه های وروی نداریم و برای پایه های میانی همان لباس فرم سال قبل بوده و هیچ تغییری صورت نگرفته است.

وی در خصوص بازگشایی مدارس نیز گفت: طبق سیاست ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت آموزش و پرورش، مدارس سراسر کشور طبق سه سناریو؛ قرمز به صورت غیرحضوری، زرد به صورت ترکیبی حضوری و غیر حضوری و سفید (بیشتر در مناطق روستایی و عشایری) به صورت حضوری از ۱۵ شهریور ماه قطعا بازگشایی خواهند شد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به ویروس کرونا و درگیری تمام جامعه با این ویروس و با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش و اولیا نیز با این شرایط کنار بیایند اظهار کرد: طبق تاکیدات وزارت آموزش و پرورش امسال با توجه به حساسیت کلاس اول، آموزش حضوری را در کنار آموزش غیرحضوری برای دانش آموزان کلاس اول خواهیم داشت.

ضیاء با تاکید بر اینکه مدارس از ۱۵ شهریورماه و در هر شرایطی باز خواهند شد تصریح کرد: با توجه به نوع شیوع ویروس کرونا در هر منطقه از استان نمی توان نسخه واحدی برای فعالیت مدارس در کل استان پیچید.

وی در پایان درباره اخذ هزینه بابت سرویس مدارس نیز گفت: طبق مصوبه آموزش و پرورش برای سال قبل هزینه سرویس مدارس تنها برای ۵ ماه و ۲۰ روز باید پرداخت و مابقی پول دریافتی از اولیا باید برگشت داده شود و برای امسال نیز فعلا هیچ هزینه بابت سرویس مدارس دریافت نخواهد شد

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

برگزیدگان اولین جشنواره فیلم کرمان معرفی شدند

بخش وسيعي از درآمدهاي حاصله در کشور وارد خزانه نمي‌شود

14 محدوده جدید اکتشافی داریم/ با تکنولوژی 55 سال گذشته در معادن کار می‌کنیم/حمل و نقل ریلی استان برای جابه‌جایی مواد معدنی باید توسعه پیدا کند

انتظار حمایت از معادن داخل کشور منطقی نیست/زغال سنگ کرمان باید کیفیت را افزایش دهد/ ذغال سنگ کرمان باید به‌موقع به سمت اصفهان منتقل شود

رای می‌آورد/ رزم‌حسینی برنامه ده ساله بنویسد

سید حسین مرعشی: این ها از خدا نمی‌ترسند/محمد هاشمی:عملکرد هرکسي در تاريخ ثبت و ضبط است

مجلس یازدهم به جای ارائه طرح جدید، لایحه جامع انتخابات را بررسی کند

وزارت کشور موانع اداری فعالیت احزاب را برطرف کند/ طرح مجلس برای تغییر نوع نظارت انتخابات شوراها باعث ایجاد نگرانی شده است؛ دولت با این طرح مخالفت کند/ سخنان مدافعان این طرح که می‌گویند شوراها تحت نظارت نیستند درست نیست

قیمت سکه بهار آزادی ۱۲ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان

آسوشیتدپرس:سخنرانی روحانی آتشین بود،آمریکا تسلیم ایران خواهدشد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)