کد خبر: ۳۸۱۲۷
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
ارسال به دوستان
ذخیره
شامگاه چهارشنبه پانزدهم مردادماه، شهرداری کرمان یک بوستان در شهرک خواجو به نام خبرنگاران نامگذاری، و رسما آن را افتتاح کرد. یک اتفاق خوب، که البته می‌توانست بسیار خوب‌تر هم باشد، اما به‌دلیل کج‌سلیقگی، این مراسم در غیاب نمایندگانی از رسانه‌های شهر کرمان، برگزار شد. از آن‌جا که در آستانه‌ی روز خبرنگار قرار داریم، انتظار می‌رفت این نحوه‌ی برگزاری مراسم به‌گونه‌ای رقم بخورد که شان و جایگاه خبرنگاران و اصحاب رسانه‌ به درستی حفظ شود، که متاسفانه این اتفاق رخ نداد.

گلایه رییس هیات مدیره خانه مطبوعات از شهردار کرمان

محمد لطیف کار، رییس هیات مدیره خانه مطبوعات در یادداشتی نوشت:شامگاه چهارشنبه پانزدهم مردادماه، شهرداری کرمان یک بوستان در شهرک خواجو به نام خبرنگاران نامگذاری، و رسما آن را افتتاح کرد. یک اتفاق خوب، که البته می‌توانست بسیار خوب‌تر هم باشد، اما بهدلیل کج‌سلیقگی، این مراسم در غیاب نمایندگانی از رسانه‌های شهر کرمان، برگزار شد. از آن‌جا که در آستانه‌ی روز خبرنگار قرار داریم، انتظار می‌رفت این نحوه‌ی برگزاری مراسم به‌گونه‌ای رقم بخورد که شان و جایگاه خبرنگاران و اصحاب رسانه‌ به درستی حفظ شود، که متاسفانه این اتفاق رخ نداد.

قصد چانه‌زنی در مورد اهمیت نقش خبرنگاران ندارم، از نامگذاری بوستان پیداست که شهرداری به اهمیت این جایگاه باور دارد، از این بابت به نوبه‌ی خود سپاسگزارم، و بابت اختصاص این بوستان به نام خبرنگار، منت‌پذیر هستم، اما کجای دنیا و عرف این را قبول می‌کند که خبرنگاران، مدیران رسانه‌ها، هیات مدیره خانه مطبوعات و یا سایر تشکل‌های مطبوعاتی، و یا مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم حضور نداشته باشند، و این رویداد فرهنگی به آنان یا به نام خبرنگار سند بخورد.

ممکن است گفته شود به خاطر وضعیت کرونا، بنای شهرداری بر برگزاری مراسم با حداقل افراد بوده است، ولی این توجیه مثل این می‌ماند که ما از طرف یک شخصی، یک میهمانی برگزار کنیم اما به او که میزبان واقعی است برای حضور در مراسم اطلاع ندهیم! برگزاری مراسم کم تعداد برای رعایت پروتکل‌ها کار درستی است اما مگر می‌شود میزبان را نادیده گرفت؟

همچنین ممکن است گفته شود برخی از اهالی رسانه را دعوت کرده‌ایم، اما خودشان پذیرای حضور در مراسم نشده‌اند. در این مورد خبر ندارم شهرداری از چه کسانی برای مراسم دعوت کرده که نیامده‌اند؛ اما اگر به طور مثال، شیوه‌ی دعوت از افراد به گونه‌ای بوده که از من هم به عنوان رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات دعوت شد، باید بگویم هم من و آن دیگران، پاسخ خود را بابت غیبت رسانه‌ها گرفته‌ایم.

غروب چهارشنبه بود که مدیر روابط عمومی به من تلفن زد و خبر داد که چنین مراسمی قرار است برگزار شود، عذرخواهی کردم و کرونا را برای نیامدنم به مراسم بهانه کردم. هرطور بررسی کردم دیدم آمادگی برای حضور در چنین مراسمی چند ساعت وقت می‌برد، تا بتوانم برنامه‌هایم را تغییر بدهم. این در حالی است که به گمان من، کارگزاران این‌گونه برنامه‌ها قاعدتا از روزها و حتی هفته‌های قبل، از جزییات زمان این افتتاح با خبر بوده‌اند.

مدیر محترم صدا و سیما که در مراسم حضور دارد، روی سر ما جا دارد، اما خدایی‌اش به ایشان هم یکی دو ساعت قبل از مراسم افتتاح اطلاع‌رسانی شده است؟

اصلا دعوت نکردن به مراسم را بی‌خیال می‌شویم، اگر از برخی افراد رسانه‌ای و تشکل‌های ذیربط جهت طراحی محتوای پارک برای خبرنگاران مشورت می‌گرفتید، واقعا ایرادی پیش می‌آمد؛ و این رفتار، یک بی‌اعتنایی دیگر به شمار نمی‌آید؟!

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

برگزیدگان اولین جشنواره فیلم کرمان معرفی شدند

بخش وسيعي از درآمدهاي حاصله در کشور وارد خزانه نمي‌شود

14 محدوده جدید اکتشافی داریم/ با تکنولوژی 55 سال گذشته در معادن کار می‌کنیم/حمل و نقل ریلی استان برای جابه‌جایی مواد معدنی باید توسعه پیدا کند

انتظار حمایت از معادن داخل کشور منطقی نیست/زغال سنگ کرمان باید کیفیت را افزایش دهد/ ذغال سنگ کرمان باید به‌موقع به سمت اصفهان منتقل شود

رای می‌آورد/ رزم‌حسینی برنامه ده ساله بنویسد

سید حسین مرعشی: این ها از خدا نمی‌ترسند/محمد هاشمی:عملکرد هرکسي در تاريخ ثبت و ضبط است

مجلس یازدهم به جای ارائه طرح جدید، لایحه جامع انتخابات را بررسی کند

وزارت کشور موانع اداری فعالیت احزاب را برطرف کند/ طرح مجلس برای تغییر نوع نظارت انتخابات شوراها باعث ایجاد نگرانی شده است؛ دولت با این طرح مخالفت کند/ سخنان مدافعان این طرح که می‌گویند شوراها تحت نظارت نیستند درست نیست

قیمت سکه بهار آزادی ۱۲ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان

آسوشیتدپرس:سخنرانی روحانی آتشین بود،آمریکا تسلیم ایران خواهدشد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)