کد خبر: ۳۸۱۳۷
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان:
طی شبانه‌روز گذشته، 66 بیمار جدید کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان بستری شده‌اند که 33 نفرشان از مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان هستند. همچنین، طی شبانه‌روز گذشته، «12 نفر» از بیماران در جدال با این بیماری جان خود را از دست دادند.

طی شبانه‌روز گذشته، 66 بیمار جدید کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان بستری شده‌اند که 33 نفرشان از مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان هستند. همچنین، طی شبانه‌روز گذشته، «12 نفر» از بیماران در جدال با این بیماری جان خود را از دست دادند.

با افزوده شدن آمارهای جدید، شمار کل بیماران بستری در استان از ابتدای اپیدمی تا عصر پنجشنبه 16 مردادماه به «چهار هزار و 509 نفر» و تعداد کل جان‌باختگان به «510 نفر» رسید.

 بنا به اعلام سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان، هم‌اکنون 343 بیمار کرونا در استان بستری هستند.. لازمبه ذکر است که شیوه‌ی آماردهی درباره‌ی اپیدمی کرونا مدتی است که تغییر کرده و تنها تعداد «بیماران بستری و جان‌باختگان» از سوی علوم‌پزشکی کرمان در اختیار رسانه‌ها قرار داده می‌شود.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از روابط عمومی علوم‌پزشکی کرمان، دکتر مهدی شفیعی، سخنگوی این دانشگاه عصر پنجشنبه 16 مردادماه با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته، 66 بیمار جدید کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند، گفت: «33 نفر از آن‌ها از حوزه‌ی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان (شامل راور، رابر، بافت، بردسیر، کوهبنان، کرمان، شهربابک، زرند، ارزوئیه) و 25 نفرشان از حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی جیرفت هستند». وی افزود: «سه نفر از بیماران جدید بستری از حوزه‌ی دانشگاه بم و دو نفرشان از حوزه‌ی تحت پوشش دانشگاه رفسنجان هستند». وی بیان کرد: «سه نفر از بیماران جدید هم از حوزه‌ی دانشکده سیرجان است».

وی با بیان اینکه در حال حاضر، 343 بیمار کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، ادامه داد: «219 نفر از بیماران بستری در حوزه‌ی علوم‌پزشکی کرمان، 33 نفر از حوزه‌ی دانشکده علوم‌پزشکی سیرجان، 43 نفر حوزه‌ی جنوب، 31 نفر حوزه‌ی علوم‌پزشکی رفسنجان و 17 نفر در حوزه‌ی دانشگاه بم بستری هستند و خدمات بیمارستانی به آن‌ها ارائه می‌شود».  وی اظهار کرد: «از ابتدای اپیدمی تاکنون 4509 نفر در استان، به‌دلیل ابتلا به کرونا بستری شده‌اند».

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان سپس اظهار کرد: «متاسفانه در 24 ساعت گذشته، 12 بیمار کرونا نیز جان خود را از دست دادند که هشت نفرشان، از مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان و سه نفرشان از جنوب استان هستند». وی گفت: «یک نفر از جان‌باختگان از حوزه‌ی تحت پوشش دانشگاه رفسنجان است».

به گفته‌ی شفیعی، از ابتدای اپیدمی کرونا در استان تاکنون، 510 نفر به دلیل ابتلا به کووید ـ 19 جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین، دکتر لاری، سخنگوی وزارت بهداشت امروز پنجشنبه گفت که استان کرمان همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.

به گزارش فردای‌کرمان تا روز چهارشنبه 21 خردادماه، در گزارش آماری روزانه، آمار مبتلایان جدید و اینکه سرپایی هستند یا بستری و یا از پرسنل بهداشتی و درمانی نیز اعلام می‌شد که تا آن تاریخ، شمار کل این مبتلایان به کرونا در استان کرمان به 2949 نفر رسیده بود. از آن پس اما تنها آمار بیماران بستری و جان‌باختگان در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

برگزیدگان اولین جشنواره فیلم کرمان معرفی شدند

بخش وسيعي از درآمدهاي حاصله در کشور وارد خزانه نمي‌شود

14 محدوده جدید اکتشافی داریم/ با تکنولوژی 55 سال گذشته در معادن کار می‌کنیم/حمل و نقل ریلی استان برای جابه‌جایی مواد معدنی باید توسعه پیدا کند

انتظار حمایت از معادن داخل کشور منطقی نیست/زغال سنگ کرمان باید کیفیت را افزایش دهد/ ذغال سنگ کرمان باید به‌موقع به سمت اصفهان منتقل شود

رای می‌آورد/ رزم‌حسینی برنامه ده ساله بنویسد

سید حسین مرعشی: این ها از خدا نمی‌ترسند/محمد هاشمی:عملکرد هرکسي در تاريخ ثبت و ضبط است

مجلس یازدهم به جای ارائه طرح جدید، لایحه جامع انتخابات را بررسی کند

وزارت کشور موانع اداری فعالیت احزاب را برطرف کند/ طرح مجلس برای تغییر نوع نظارت انتخابات شوراها باعث ایجاد نگرانی شده است؛ دولت با این طرح مخالفت کند/ سخنان مدافعان این طرح که می‌گویند شوراها تحت نظارت نیستند درست نیست

قیمت سکه بهار آزادی ۱۲ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان

آسوشیتدپرس:سخنرانی روحانی آتشین بود،آمریکا تسلیم ایران خواهدشد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)