کد خبر: ۳۸۱۴۷
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمان خبر داد:
مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمان گفت: در ملاقات اعضای هیات مدیره خانه با استاندارکرمان موضوع مطرح و با همراهی و همکاری مدیرکل میراث فرهنگی استان و کسب نظر از خانه مطبوعات خانه دینیار که از خانه‌های قدیمی و ثبت ملی شده کرمان است به عنوان محل جدید موزه مطبوعات و دفتر خانه مطبوعات انتخاب شد و اعتبار لازم برای سرمایش و گرمایش و تعمیرات جزئی آن از سوی استاندار محترم اختصاص یافت؛ و تفاهم‌نامه آن نیز به زودی و در همین ایام منعقد خواهد شد. 
خانه دینیار به عنوان محل جدید موزه مطبوعات و دفتر خانه مطبوعات انتخاب شد/ رسانه‌های کرمان در عرصه اطلاع‌رسانی همپای تغییرات حرکت کنند
مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمان گفت: در ملاقات اعضای هیات مدیره خانه با استاندارکرمان موضوع مطرح و با همراهی و همکاری مدیرکل میراث فرهنگی استان و کسب نظر از خانه مطبوعات خانه دینیار که از خانه‌های قدیمی و ثبت ملی شده کرمان است به عنوان محل جدید موزه مطبوعات و دفتر خانه مطبوعات انتخاب شد و اعتبار لازم برای سرمایش و گرمایش و تعمیرات جزئی آن از سوی استاندار محترم اختصاص یافت؛ و تفاهم‌نامه آن نیز به زودی و در همین ایام منعقد خواهد شد. 
ضرورت ارتقا و پیشرفت مهارت‌های خبر نویسی اساس صحبت‌های مدیر عامل خانه مطبوعات در روز خبر نگار بود. محمدرضا نژادحیدری در این مراسم از برگزاری مجازی دوره‌های آموزشی در این دوره از خانه مطبوعات خبر داد و به مدیران رسانه تاکید کرد که همپای تغییرات در عرصه‌های اطلاع رسانی، تغییر کنند.
مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمان، خانه مطبوعات استان کرمان را به عنوان مهم‌ترین نهاد صنفی که برآمده از آرای اهالی رسانه است دانست و گفت: از اولین روز‌های کاری خود کوشش کرده با انگیزه و پشتکار فراوان پاسخگوی مطالبات رسانه‌ها باشد.
نژادحیدری در خصوص پیگیری ها برای بازگشایی موزه مطبوعات و برقراری دفتر مرکز خانه مطبوعات، گفت: در ملاقات اعضای هیات مدیره خانه با استاندارکرمان موضوع مطرح و با همراهی و همکاری مدیرکل میراث فرهنگی استان و کسب نظر از خانه مطبوعات خانه دینیار که از خانه‌های قدیمی و ثبت ملی شده کرمان است به عنوان محل جدید موزه مطبوعات و دفتر خانه مطبوعات انتخاب شد و اعتبار لازم برای سرمایش و گرمایش و تعمیرات جزئی آن از سوی استاندار محترم اختصاص یافت؛ و تفاهم‌نامه آن نیز به زودی و در همین ایام منعقد خواهد شد.
نژادحیدری همچنین در خصوص اعطای تسهیلات به رسانه‌ها، اظهار داشت: هفته قبل پیشنهاد خانه مطبوعات در خصوص نحوه اعطای تسهیلات به رسانه‌ها تقدیم استاندار شد و ایشان موضوع را به مدیرکل صنعت، معدن و تجارت ارجاع دادند که امیدواریم با همکاری مدیرکل محترم صمت این موضوع با سرعت جنبه اجرائی پیدا نماید.
او در ادامه افزود: موضوع تعاونی مسکن مطبوعات که در دوره قبل نیز اقداماتی برای آن صورت گرفت همچنان در دستور کار خانه قرار دارد و استاندار محترم نیز برای این موضوع نیز اعلام آمادگی کرده‌اند.
نژاد حیدری در این رابطه خاطر نشان کرد: با توجه به مصوبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به کرمان در خصوص اولویت دادن به مسکن خبرنگاران؛ این موضوع با سرعت از سوی خانه پیگیری خواهد شد. بدیهی است شکل گیری و به نتیجه رسیدن موضوع تعاونی مسکن جدا از پیگیری خانه مطبوعات به عنوان نهاد صنفی نیازمند مشارکت جدی خبرنگاران نیز می‌باشد.
او همچنین طی سخنانش از هدیه روز خبرنگار، خبر داد و گفت: خانه مطبوعات استان کرمان به مناسبت روز خبرنگار هدیه مختصری را برای خبرنگاران عضو خانه مطبوعات استان کرمان تدارک دیده است که از روز یکشنبه به صورت پیامکی در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 
رسانه‌های کرمان در عرصه اطلاع‌رسانی همپای تغییرات حرکت کنند
مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمان در بخش دیگری از صحبت هایش به چالش‌های پیش روی روزنامه نگاران اشاره کرد و گفت: ضرورت دارد رسانه‌های کرمان در عرصه اطلاع‌رسانی همپای تغییرات حرکت کنند؛ و این موضوع یکی از مسائلی است که در برنامه‌های آموزشی خانه مطبوعات استان کرمان مد نظر قرار دارد و انشاءالله در آینده‌ای نزدیک با برگزاری دوره‌های آموزشی و استفاده از ظرفیت‌های آموزشی غیرحضوری تلاش خواهیم کرد تا خبرنگاران و اصحاب رسانه را در این خصوص همراهی و پشتیبانی کنیم.
به گفته او تغییرات شتابان حوزه ارتباطات و اطلاع‌رسانی و گسترش شبکه‌های اجتماعی ضرورت پوست اندازی در سیاست‌های رسانه‌ای را بیش از گذشته یادآور می‌شود.
او همچنین اظهار داشت: بر این عقیده‌ایم که آنچه که موجب موفقیت خانه مطبوعات است نه هیات مدیره و مدیران خانه بلکه مشارکت، مطالبه‌گری و همراهی اعضای خانه در پیشبرد امور خانه است. بدون شک پویائی، نشاط و انگیزه اعضای هیات مدیره خانه، تابعی از میزان توجه صاحبان اصلی این نهاد صنفی یعنی اصحاب رسانه است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

این فرمانده ارتش ایران همکلاس صدام بود

روحانی: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های اخیر، نگران کننده است

فرمانده سپاه: هر کسی را که در ماجرای ترور سردار سلیمانی نقش داشته، می‌زنیم؛ این یک پیام جدی است

واکسن‌های آنفلوآنزا موجود در بازار تقلبی هستند/واکسن آنفلوآنزا برای زنان باردار رایگان خواهد بود

میراث:هیچ اقدامی در بحث توریست درمانی در کرمان نشده است/ شهردار: به عنوان سد معبر همراهان بیمار را جمع‌آوری نمی‌کنیم

تأثیر 35 تا 40 درصدی تحریم‌ها عدد کمی نیست/ طبق قانون اساسی هیچ مقامی نمی‌تواند هیچ شهروندی را اجبار کند که از حزبی بیرون برود/ در تدوین سه طرح انتخاباتی مجلس با من مشورتی نشده/ بهتر است قوانین مجلس مبتنی بر لوایح باشد/هر یک روزی که وزیر صمت نداشته باشیم بهره‌وری‌های زیادی از دست می‌رود

تالار بزرگ کرمان باید حتما دهه فجر به بهره برداری رسد/در پرداخت صورت وضعیت های این پروژه مشکلی وجود ندارد

آمار اشتغال ایجاد شده با آمار ثبت شده در سامانه رصد همخوانی ندارند/ فقط ۹ هزار شغل طی ۶ ماه در شهرستان کرمان ایجاد شده که زیبنده نیست/مسئولین دستگاه‌های اجرایی با جدیت، عمل به تعهدات را پیگیری کنند/ در کار سرمایه گذاران سنگ اندازی نکنید

هیچ فشاری بر مودیان از سوی استان پذیرفته شده نیست/ در ۹۵ شاخص توسعه استان کرمان پایین تر از متوسط کشور است/تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون/۷۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان کرمان داریم/بخش عمده مشکل این واحدها تامین مالی است

بازرگان بین المللی و عازم کانادا کلاهبردار از آب درآمد/ اخاذی چند میلیاردی با وعده پوشالی ازدواج

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)