کد خبر: ۳۸۱۶۷
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس بیمارستان باهنر کرمان:
رئیس بیمارستان باهنر کرمان گفت: با توجه به اینکه این بیمارستان مرکز ترومای جنوب شرق کشور است فعلاً سیاست بر عدم پذیرش مستقیم بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان باهنر کرمان است.

رئیس بیمارستان باهنر کرمان گفت: با توجه به اینکه این بیمارستان مرکز ترومای جنوب شرق کشور است فعلاً سیاست بر عدم پذیرش مستقیم بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان باهنر کرمان است.

به گزارش مهر، پیمان کریم زاده کارنما اظهار کرد: بیمارستان باهنر مرکز ترومای استان کرمان و جنوب شرق کشور بوده و بیماران مصدوم و تصادفی را پذیرش می‌کند، بر این اساس از ابتدای آغاز اپیدمی کرونا سیاست دانشگاه علوم پزشکی کرمان بر این بوده که این بیمارستان فعلاً درگیر پذیرش بیماران کرونایی نشود.

وی ادامه داد: فعلاً به صورت مستقیم بیماران مبتلا به کرونا در این بیمارستان پذیرش نمی‌شوند اما بیمارانی داشته‌ایم که در بیمارستان باهنر بستری بوده‌اند و مبتلا به کرونا شده‌اند که درمان آنها یا در همین بیمارستان انجام شده یا به سایر بیمارستان‌ها مانند افضلی پور اعزام شده‌اند.

کارنما با اشاره جدید التاسیس بودن بیمارستان باهنر کرمان افزود: این بیمارستان از نظر سیستم اتاق‌های ایزوله، اتاق‌های تهویه و فشار منفی امکانات لازم را دارد.

وی گفت: در اکثر بخش‌های بیمارستان باهنر یک اتاق ایزوله وجود دارد، به ویژه در آی. سی.یو و اورژانس این مقوله در نظر گرفته شده است. همچنین اقدامات لازم برای تجهیز این بخش‌ها به ویژه در اورژانس انجام شده است.

رئیس بیمارستان باهنر کرمان بیان کرد: در اورژانس بیمارستان دو اتاق ایزوله ویژه بیماران کرونایی آماده شده است و در صورتی که سیاست‌های دانشگاه و کلان مبنی بر پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان باهنر باشد، این آمادگی را داریم.

وی با تاکید بر اینکه روش‌های درمان‌ها و پیشگیری استفاده از داروهای گیاهی و… به صورت علمی ثابت نشده است، بیان کرد: رعایت فاصله اجتماعی، شستشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه و استفاده از ماسک سه اصل پذیرفته شده در زمینه جلوگیری از ابتلاء به کرونا در تمام دنیاست.

کارنما هشدار داد: ویروس کرونا رفتارهای غیر معمول دارد که تشخیص را در برخی موارد دشوار می‌کند و خطرات زیادی برای مردم به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه پرسنل درمان توان محدودی دارند، افزود: همچنین امکانات درمانی از نظر فضا و پذیرش بیماران هم محدود است بنابراین نیاز است مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کمک کنند پذیرش بیماران به گونه‌ای باشد که بتوانیم سرویس درمانی را به آنها ارائه کنیم.

کارنما هشدار داد: مراقب باشیم که بی توجهی به پروتکل‌های بهداشتی باعث نشود به مرحله‌ای برسیم که قادر به پذیرش بیماران بدحال نیازمند به مراقبت‌های ویژه در بیمارستان نباشیم.

رئیس بیمارستان باهنر کرمان با تاکید بر لزوم پرهیز از حضور در تجمعات بیان کرد: ۸۰ درصد مبتلایان به کرونا در مهمانی‌ها و تجمعات حضور داشته‌اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

این فرمانده ارتش ایران همکلاس صدام بود

روحانی: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های اخیر، نگران کننده است

فرمانده سپاه: هر کسی را که در ماجرای ترور سردار سلیمانی نقش داشته، می‌زنیم؛ این یک پیام جدی است

واکسن‌های آنفلوآنزا موجود در بازار تقلبی هستند/واکسن آنفلوآنزا برای زنان باردار رایگان خواهد بود

میراث:هیچ اقدامی در بحث توریست درمانی در کرمان نشده است/ شهردار: به عنوان سد معبر همراهان بیمار را جمع‌آوری نمی‌کنیم

تأثیر 35 تا 40 درصدی تحریم‌ها عدد کمی نیست/ طبق قانون اساسی هیچ مقامی نمی‌تواند هیچ شهروندی را اجبار کند که از حزبی بیرون برود/ در تدوین سه طرح انتخاباتی مجلس با من مشورتی نشده/ بهتر است قوانین مجلس مبتنی بر لوایح باشد/هر یک روزی که وزیر صمت نداشته باشیم بهره‌وری‌های زیادی از دست می‌رود

تالار بزرگ کرمان باید حتما دهه فجر به بهره برداری رسد/در پرداخت صورت وضعیت های این پروژه مشکلی وجود ندارد

آمار اشتغال ایجاد شده با آمار ثبت شده در سامانه رصد همخوانی ندارند/ فقط ۹ هزار شغل طی ۶ ماه در شهرستان کرمان ایجاد شده که زیبنده نیست/مسئولین دستگاه‌های اجرایی با جدیت، عمل به تعهدات را پیگیری کنند/ در کار سرمایه گذاران سنگ اندازی نکنید

هیچ فشاری بر مودیان از سوی استان پذیرفته شده نیست/ در ۹۵ شاخص توسعه استان کرمان پایین تر از متوسط کشور است/تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون/۷۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان کرمان داریم/بخش عمده مشکل این واحدها تامین مالی است

بازرگان بین المللی و عازم کانادا کلاهبردار از آب درآمد/ اخاذی چند میلیاردی با وعده پوشالی ازدواج

پربازدید ها

بازرگان بین المللی و عازم کانادا کلاهبردار از آب درآمد/ اخاذی چند میلیاردی با وعده پوشالی ازدواج

واکسن‌های آنفلوآنزا موجود در بازار تقلبی هستند/واکسن آنفلوآنزا برای زنان باردار رایگان خواهد بود

میراث:هیچ اقدامی در بحث توریست درمانی در کرمان نشده است/ شهردار: به عنوان سد معبر همراهان بیمار را جمع‌آوری نمی‌کنیم

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)