کد خبر: ۳۸۱۸۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۳
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کرمان:
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان با تاکید بر اینکه پرداخت هزینه در مدارس دولتی اجباری نیست، گفت: مدارس دولتی حق ندارند مردم را مجبور به دریافت هزینه کنند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان با تاکید بر اینکه پرداخت هزینه در مدارس دولتی اجباری نیست، گفت: مدارس دولتی حق ندارند مردم را مجبور به دریافت هزینه کنند.

عباس ضیا  در خصوص شهریه مدارس اظهار کرد: شهریه مدارس غیردولتی بر اساس عملکرد و درجه بندی آنها مشخص شده است.

وی با اشاره به برخی انتقادها در خصوص اخذ شهریه با وجود احتمال آموزش غیرحضوری دانش آموزان اظهار کرد: مدارس غیرانتفاعی مکانی را برای مدرسه در نظر گرفته و کادر آموزشی جذب کرده‌اند که متحمل هزینه‌هایی می‌شوند و باید آنها را پرداخت کنند.

ضیا در خصوص شهریه سال گذشته گفت: شهریه ثابت و هزینه فوق برنامه بابت پنج ماه باید دریافت می‌شد و هزینه فوق برنامه سه ماه هم برگشت داده می‌شد که مبلغ آن مشخص است.

وی گفت: کمیته‌ای برای نظارت بر این مساله در استان کرمان تشکیل شده که روزهای دوشنبه و چهارشنبه با حضور در مدارس بر این مساله نظارت می‌کنند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد: تصمیم وزارتخانه برای امسال اینگونه است که شهریه ثابت اخذ شده و هیچ هزینه‌ای بابت فعالیت‌های فوق برنامه گرفته نمی‌شود.

وی بیان کرد: مدارس دولتی هم بر اساس کروکی ثبت نام را انجام می‌دهند، در مدارس دولتی (غیر از مدارس خاص مانند شاهد، استعدادهای درخشان) هیچ هزینه‌ای نباید دریافت نشود مگر اینکه اولیا تمایل به پرداخت داشته باشند.

ضیا با تاکید بر اینکه پرداخت هزینه در مدارس دولتی اجباری نیست، افزود: مدارس دولتی حق ندارند مردم را مجبور به دریافت هزنیه کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تالار بزرگ کرمان باید حتما دهه فجر به بهره برداری رسد/در پرداخت صورت وضعیت های این پروژه مشکلی وجود ندارد

آمار اشتغال ایجاد شده با آمار ثبت شده در سامانه رصد همخوانی ندارند/ فقط ۹ هزار شغل طی ۶ ماه در شهرستان کرمان ایجاد شده که زیبنده نیست/مسئولین دستگاه‌های اجرایی با جدیت، عمل به تعهدات را پیگیری کنند/ در کار سرمایه گذاران سنگ اندازی نکنید

هیچ فشاری بر مودیان از سوی استان پذیرفته شده نیست/ در ۹۵ شاخص توسعه استان کرمان پایین تر از متوسط کشور است/تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون/۷۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان کرمان داریم/بخش عمده مشکل این واحدها تامین مالی است

بازرگان بین المللی و عازم کانادا کلاهبردار از آب درآمد/ اخاذی چند میلیاردی با وعده پوشالی ازدواج

بی‌ارتباطی معنادار دروس دانشگاهی با نیاز واقعی بازار کار نگران کننده است

کارگزاران ‌از ‌ لاریجانی حمایت نمی‌کند/مهم‌ترین اولویت کشور، توسعه اقتصادی است/طبقه متوسط در حال نابودی و متلاشی‌شدن است/حتی کسانی که جمهوری اسلامی را قبول ندارند باید سعی کنند برای ایران از مشکلات موجود بکاهند

کاهش چشم گیر صادرات و واردات استان در سه ماهه اول امسال/خودروسازان استان کرمان نتوانستند واردات خود را انجام دهند/ از اول تیر سه نمایشگاه برگزار کردیم

جفا به بازرگان

مواجهه پارلمان اصولگرایان با مسئله‌ای به‌نام شفافیت/‌مدعیان شفافیت در جلسه غیرعلنی

واکسن آنفلوانزا هفته آینده در داروخانه‌های استان کرمان توزیع می‌شود

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)