کد خبر: ۳۸۱۹۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/رییس هیئت انجمن های ورزشی کرمان:
رییس هیئت انجمن‌های ورزشی کرمان از عدم مجوز فعالیت کشتی در کرمان خبر می‌دهد و به گفتار نو می‌گوید: مسابقات کشتی قرار بود در اسفند ماه برگزارشود که به دلیل بروز بیماری کرونا لغو شد و در حال حاضر امکان برگزاری آن نیست و انشالله این مسابقات بعد از رفع این بیماری در سطح کشور برگزار خواهد شد.

گفتارنو/مرضیه قاضی زاده:چندی پیش بود که خبر مسابقات قهرمانی جوانان کشور در قالب گرامیداشت یاد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، رسانه‌ای شد. براساس این خبر کرمان به عنوان زادگاه سردار سلیمانی میزبان رقابت‌های کشتی جوانان شد.
پس از ان نیز مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با بیان اینکه انتظار می‌رود که کشتی و هیات‌های ورزشی در هر ۲۳ شهرستان استان کرمان فعال شود،گفت: شهرستان‌ها باید مسئولیت و رسالت خود را در این حوزه حس کنند و هیات‌های استانی و این اداره‌کل نیز از آنان حمایت می‌کند.
میثم پاریزی با اشاره به ضرورت تحرکات بیشتر مجموع هیات‌ها، تاکید کرده بود که اداره‌کل ورزش و جوانان استان کرمان حساسیت ویژه‌ای به این حوزه دارد و انتظارات از این هیات بیشتر و به‌حق است.
با این حال، اما رییس هیئت انجمن‌های ورزشی کرمان از عدم مجوز فعالیت کشتی در کرمان خبر می‌دهد و به گفتارنو می‌گوید: مسابقات کشتی قرار بود در اسفند ماه برگزارشود که به دلیل بروز بیماری کرونا لغو شد و در حال حاضر امکان برگزاری آن نیست و انشالله این مسابقات بعد از رفع این بیماری در سطح کشور برگزار خواهد شد.
رییس هیئت انجمن‌های ورزشی کرمان در خصوص رشته‌های ورزشی که امکان فعالیت دارند به گفتارنو گفت:تقریبا تمامی رشته‌ها به جز تعداد معدودی که از ورزش‌های ما که درگیری تن به تن دارند مثل ورزش کشتی و کبدی اجازه فعالیت ندارند. همچنین شنا و ماساز فعلا ممنوعیت دارد.
بلوردی خاطرنشان کرد:در ورزش‌های رزمی فعالیت‌های کمیته‌ای و یا مبارزات تن به تن فعلا مجاز نیست، ولی بقیه رشته‌ها اجازه فعالیت را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ثبت در سامانه وزارت بهداشت خواهند داشت.
او البته متذکر ممی شود که ورزش کشتی در شهر‌های سفید بلاممانع است، اما از آنجایی که در کرمان تمام مناطق زرد و قرمز است و هیچ منطقه سفیدی وجود ندارد، عملا امکان انجام این رشته ورزشی وجود ندارد.
به گفته رییس هیئت انجمن‌های ورزشی کرمان کماکان هیچ تاریخی برای برگزاری مسابقات کشتی جوانان کشور اعلام نشده است.
بلوردی در خصوص وضعیت ورزش‌های تیمی میگوید:ما سه چک لیست برای کلیه رشته‌های ورزشی که قابلیت فعالیت دارند تهیه کردیم، ورزش‌های توپی و ورزش‌های باشگاهی چند رشته‌ای که در این چک لیست ۱۷ مورد دراد که اگر دوستان رعایت کنند اجازه فعالیت دارند.
رییس هیئت انجمن‌های ورزشی کرمان در پاسخ به دستورالعمل کاهش ظرفیت باشگاه‌های ورزشی استان می‌گوید:براساس متراژ باشگاه‌ها و متراژ محل تمرین، افراد موظف به پذیرش تعداد محدودی ورزشکار هستند.
او در ادامه می‌افزاید:رشته‌های فوتبال و والیبال امکان برگزاری در فضای بازرا دارند می‌توانند تا ۵۰ درصد فعالیت کنند، ولی باشگاه‌های ورزشی براساس محیط باشگاه، ارتفاع سقف، تهویه محیط، پنجره و درب‌های ورودی و خروجی مجاز به پذیرش تعداد محدودی ورزشکار هستند که معمولا بدین صورت است که در هر دو متر یک ورزشکار فعالیت می‌کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حضور پرشور مردم کرمان در انتخابات بیانگر تداوم مکتب سردار سلیمانی است

استاندار: مشارکت مردم استان کرمان در حال افزایش است

هیچ مشکل امنیتی نداشته ایم/ آماده‌باش پلیس تا اعلام نتایج انتخابات

خطاب به کسانی که برای رای دادن، «تردید» دارند

جهانگیری: امروز مردم دست به انتخابی می‌زنند که سرنوشت خود را برای به او واگذار کنند

کدخدایی: آمار مصرف تعرفه های انتخابات در حد گمانه زنی است

همتی: به انزوای خارجی پایان خواهیم داد / مردم حق دارند با رفاه و با آرامش زندگی کنند / اگر رای نیاورم باز هم پیگیر شعارهایم خواهم بود

همه جهان امروز به انتخابات ایران نگاه می‌کنند/ کاش هیچ مشکلی از روز ثبت نام نامزدها تا امروز نداشتیم

ساعات اولیه امروز ۶۰ هزارنفر در استان کرمان رای دادند

کدخدایی: مشارکت در ساعت‌های ابتدایی رای‌گیری بسیار خوب بوده است

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

مرعشی: در نبود اکثریت، همیشه اصولگرایان شانس پیروزی دارند/الله کرم سخنگوی نظام نیست   (۲ نظر)

مرعشی: روحانی اگر نمی‌تواند کشور را اداره کند کنار برود/ مردم حوصله چه‌کنم چه‌کنم‌های رئیس‌جمهور را ندارند/ ایران فدایی می‌خواهد نه سیاستمدار متکبر و تمامیت خواه/ هرکس نمی‌تواند با رهبری هماهنگ باشد کاندیدای انتخابات نشود/ اصولگرایان میانه‌رو مانند اصلاح‌طلبان حذف شدند/ آتش انقلابی‌ها خیلی تند است/ هیچ اصلاح طلبی برای انتخابات ۱۴۰۰ تصمیم شخصی نگیرد   (۲ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)