کد خبر: ۳۸۱۹۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/رییس هیئت انجمن های ورزشی کرمان:
رییس هیئت انجمن‌های ورزشی کرمان از عدم مجوز فعالیت کشتی در کرمان خبر می‌دهد و به گفتار نو می‌گوید: مسابقات کشتی قرار بود در اسفند ماه برگزارشود که به دلیل بروز بیماری کرونا لغو شد و در حال حاضر امکان برگزاری آن نیست و انشالله این مسابقات بعد از رفع این بیماری در سطح کشور برگزار خواهد شد.

گفتارنو/مرضیه قاضی زاده:چندی پیش بود که خبر مسابقات قهرمانی جوانان کشور در قالب گرامیداشت یاد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، رسانه‌ای شد. براساس این خبر کرمان به عنوان زادگاه سردار سلیمانی میزبان رقابت‌های کشتی جوانان شد.
پس از ان نیز مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با بیان اینکه انتظار می‌رود که کشتی و هیات‌های ورزشی در هر ۲۳ شهرستان استان کرمان فعال شود،گفت: شهرستان‌ها باید مسئولیت و رسالت خود را در این حوزه حس کنند و هیات‌های استانی و این اداره‌کل نیز از آنان حمایت می‌کند.
میثم پاریزی با اشاره به ضرورت تحرکات بیشتر مجموع هیات‌ها، تاکید کرده بود که اداره‌کل ورزش و جوانان استان کرمان حساسیت ویژه‌ای به این حوزه دارد و انتظارات از این هیات بیشتر و به‌حق است.
با این حال، اما رییس هیئت انجمن‌های ورزشی کرمان از عدم مجوز فعالیت کشتی در کرمان خبر می‌دهد و به گفتارنو می‌گوید: مسابقات کشتی قرار بود در اسفند ماه برگزارشود که به دلیل بروز بیماری کرونا لغو شد و در حال حاضر امکان برگزاری آن نیست و انشالله این مسابقات بعد از رفع این بیماری در سطح کشور برگزار خواهد شد.
رییس هیئت انجمن‌های ورزشی کرمان در خصوص رشته‌های ورزشی که امکان فعالیت دارند به گفتارنو گفت:تقریبا تمامی رشته‌ها به جز تعداد معدودی که از ورزش‌های ما که درگیری تن به تن دارند مثل ورزش کشتی و کبدی اجازه فعالیت ندارند. همچنین شنا و ماساز فعلا ممنوعیت دارد.
بلوردی خاطرنشان کرد:در ورزش‌های رزمی فعالیت‌های کمیته‌ای و یا مبارزات تن به تن فعلا مجاز نیست، ولی بقیه رشته‌ها اجازه فعالیت را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ثبت در سامانه وزارت بهداشت خواهند داشت.
او البته متذکر ممی شود که ورزش کشتی در شهر‌های سفید بلاممانع است، اما از آنجایی که در کرمان تمام مناطق زرد و قرمز است و هیچ منطقه سفیدی وجود ندارد، عملا امکان انجام این رشته ورزشی وجود ندارد.
به گفته رییس هیئت انجمن‌های ورزشی کرمان کماکان هیچ تاریخی برای برگزاری مسابقات کشتی جوانان کشور اعلام نشده است.
بلوردی در خصوص وضعیت ورزش‌های تیمی میگوید:ما سه چک لیست برای کلیه رشته‌های ورزشی که قابلیت فعالیت دارند تهیه کردیم، ورزش‌های توپی و ورزش‌های باشگاهی چند رشته‌ای که در این چک لیست ۱۷ مورد دراد که اگر دوستان رعایت کنند اجازه فعالیت دارند.
رییس هیئت انجمن‌های ورزشی کرمان در پاسخ به دستورالعمل کاهش ظرفیت باشگاه‌های ورزشی استان می‌گوید:براساس متراژ باشگاه‌ها و متراژ محل تمرین، افراد موظف به پذیرش تعداد محدودی ورزشکار هستند.
او در ادامه می‌افزاید:رشته‌های فوتبال و والیبال امکان برگزاری در فضای بازرا دارند می‌توانند تا ۵۰ درصد فعالیت کنند، ولی باشگاه‌های ورزشی براساس محیط باشگاه، ارتفاع سقف، تهویه محیط، پنجره و درب‌های ورودی و خروجی مجاز به پذیرش تعداد محدودی ورزشکار هستند که معمولا بدین صورت است که در هر دو متر یک ورزشکار فعالیت می‌کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

این فرمانده ارتش ایران همکلاس صدام بود

روحانی: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های اخیر، نگران کننده است

فرمانده سپاه: هر کسی را که در ماجرای ترور سردار سلیمانی نقش داشته، می‌زنیم؛ این یک پیام جدی است

واکسن‌های آنفلوآنزا موجود در بازار تقلبی هستند/واکسن آنفلوآنزا برای زنان باردار رایگان خواهد بود

میراث:هیچ اقدامی در بحث توریست درمانی در کرمان نشده است/ شهردار: به عنوان سد معبر همراهان بیمار را جمع‌آوری نمی‌کنیم

تأثیر 35 تا 40 درصدی تحریم‌ها عدد کمی نیست/ طبق قانون اساسی هیچ مقامی نمی‌تواند هیچ شهروندی را اجبار کند که از حزبی بیرون برود/ در تدوین سه طرح انتخاباتی مجلس با من مشورتی نشده/ بهتر است قوانین مجلس مبتنی بر لوایح باشد/هر یک روزی که وزیر صمت نداشته باشیم بهره‌وری‌های زیادی از دست می‌رود

تالار بزرگ کرمان باید حتما دهه فجر به بهره برداری رسد/در پرداخت صورت وضعیت های این پروژه مشکلی وجود ندارد

آمار اشتغال ایجاد شده با آمار ثبت شده در سامانه رصد همخوانی ندارند/ فقط ۹ هزار شغل طی ۶ ماه در شهرستان کرمان ایجاد شده که زیبنده نیست/مسئولین دستگاه‌های اجرایی با جدیت، عمل به تعهدات را پیگیری کنند/ در کار سرمایه گذاران سنگ اندازی نکنید

هیچ فشاری بر مودیان از سوی استان پذیرفته شده نیست/ در ۹۵ شاخص توسعه استان کرمان پایین تر از متوسط کشور است/تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون/۷۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان کرمان داریم/بخش عمده مشکل این واحدها تامین مالی است

بازرگان بین المللی و عازم کانادا کلاهبردار از آب درآمد/ اخاذی چند میلیاردی با وعده پوشالی ازدواج

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)