کد خبر: ۳۸۱۹۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/رییس هیئت انجمن های ورزشی کرمان:
رییس هیئت انجمن‌های ورزشی کرمان از عدم مجوز فعالیت کشتی در کرمان خبر می‌دهد و به گفتار نو می‌گوید: مسابقات کشتی قرار بود در اسفند ماه برگزارشود که به دلیل بروز بیماری کرونا لغو شد و در حال حاضر امکان برگزاری آن نیست و انشالله این مسابقات بعد از رفع این بیماری در سطح کشور برگزار خواهد شد.

گفتارنو/مرضیه قاضی زاده:چندی پیش بود که خبر مسابقات قهرمانی جوانان کشور در قالب گرامیداشت یاد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، رسانه‌ای شد. براساس این خبر کرمان به عنوان زادگاه سردار سلیمانی میزبان رقابت‌های کشتی جوانان شد.
پس از ان نیز مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با بیان اینکه انتظار می‌رود که کشتی و هیات‌های ورزشی در هر ۲۳ شهرستان استان کرمان فعال شود،گفت: شهرستان‌ها باید مسئولیت و رسالت خود را در این حوزه حس کنند و هیات‌های استانی و این اداره‌کل نیز از آنان حمایت می‌کند.
میثم پاریزی با اشاره به ضرورت تحرکات بیشتر مجموع هیات‌ها، تاکید کرده بود که اداره‌کل ورزش و جوانان استان کرمان حساسیت ویژه‌ای به این حوزه دارد و انتظارات از این هیات بیشتر و به‌حق است.
با این حال، اما رییس هیئت انجمن‌های ورزشی کرمان از عدم مجوز فعالیت کشتی در کرمان خبر می‌دهد و به گفتارنو می‌گوید: مسابقات کشتی قرار بود در اسفند ماه برگزارشود که به دلیل بروز بیماری کرونا لغو شد و در حال حاضر امکان برگزاری آن نیست و انشالله این مسابقات بعد از رفع این بیماری در سطح کشور برگزار خواهد شد.
رییس هیئت انجمن‌های ورزشی کرمان در خصوص رشته‌های ورزشی که امکان فعالیت دارند به گفتارنو گفت:تقریبا تمامی رشته‌ها به جز تعداد معدودی که از ورزش‌های ما که درگیری تن به تن دارند مثل ورزش کشتی و کبدی اجازه فعالیت ندارند. همچنین شنا و ماساز فعلا ممنوعیت دارد.
بلوردی خاطرنشان کرد:در ورزش‌های رزمی فعالیت‌های کمیته‌ای و یا مبارزات تن به تن فعلا مجاز نیست، ولی بقیه رشته‌ها اجازه فعالیت را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ثبت در سامانه وزارت بهداشت خواهند داشت.
او البته متذکر ممی شود که ورزش کشتی در شهر‌های سفید بلاممانع است، اما از آنجایی که در کرمان تمام مناطق زرد و قرمز است و هیچ منطقه سفیدی وجود ندارد، عملا امکان انجام این رشته ورزشی وجود ندارد.
به گفته رییس هیئت انجمن‌های ورزشی کرمان کماکان هیچ تاریخی برای برگزاری مسابقات کشتی جوانان کشور اعلام نشده است.
بلوردی در خصوص وضعیت ورزش‌های تیمی میگوید:ما سه چک لیست برای کلیه رشته‌های ورزشی که قابلیت فعالیت دارند تهیه کردیم، ورزش‌های توپی و ورزش‌های باشگاهی چند رشته‌ای که در این چک لیست ۱۷ مورد دراد که اگر دوستان رعایت کنند اجازه فعالیت دارند.
رییس هیئت انجمن‌های ورزشی کرمان در پاسخ به دستورالعمل کاهش ظرفیت باشگاه‌های ورزشی استان می‌گوید:براساس متراژ باشگاه‌ها و متراژ محل تمرین، افراد موظف به پذیرش تعداد محدودی ورزشکار هستند.
او در ادامه می‌افزاید:رشته‌های فوتبال و والیبال امکان برگزاری در فضای بازرا دارند می‌توانند تا ۵۰ درصد فعالیت کنند، ولی باشگاه‌های ورزشی براساس محیط باشگاه، ارتفاع سقف، تهویه محیط، پنجره و درب‌های ورودی و خروجی مجاز به پذیرش تعداد محدودی ورزشکار هستند که معمولا بدین صورت است که در هر دو متر یک ورزشکار فعالیت می‌کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

سازمان سنجش: نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۰ تا دوشنبه ۱۰ مرداد اعلام می‌شود

جهانگیری: در مقطعی از تلویزیون به عنوان «اتاق شیطان یاد» می‌شد، اما امروز در همه روستاها از تجهیزات دنیای ارتباطات استفاده می‌شود / نباید زمانی که با یک پدیده جدید روبرو می شویم تنها به فکر عوارض سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت استفاده از آن باشیم / اینترنت از مواضع آشکار عدالت خواهی است / امروز نمی‌توان به مردم دروغ گفت / امکانپذیر نیست که در دنیای امروز مطلبی را از مردم مخفی و یا بر آنها تحمیل کرد

دوگانگی اصلاح طلب و اصلاح طلبی معضل امروز است/ با کنار رفتن اصلاح طلبان از قدرت جریان فرصت طلب هم کناره گیری خواهند کرد

قیمت سکه، طلا و ارز ۱۴۰۰.۰۵.۰۹/ پیشروی سکه در کانال ۱۱ میلیون تومان

رئیس اداره راه و شهرسازی منوجان به اتهام اخذ رشوه دستگیر شد

اینستاگرام پست نماینده موافق طرح فضای مجازی را حذف کرد

اینستاگرام پست نماینده موافق طرح فضای مجازی را حذف کرد

روحانی: در تصمیمات ستاد کرونا موردی مخالف اصول علمی و بی‌توجه به تجربه جهانی نمی‌بینیم / در ۸ سال گذشته در زمینه بهداشت و درمان کار بی‌نظیری در کشور انجام شده / دوگانه‌های شکل گرفته در طول شیوع کرونا را کنار زدیم / اگر حتی یک واکسن مشکل داشته باشد، نزدن آن بدتر از زدن است

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)